Vārda dienu svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta / 15.06.2024

booked.net

Jaunumi

Lāpu gājiens 11. novembrī

1398570538 774808591356795 5553058517933815820 n CopyTradicionāli LELB Ādažu draudze sadarbībā ar Ādažu vidusskolas atbalsta biedrību, Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Ādažu novada pašvaldību aicināja uz Lāčplēša dienai veltīto lāpu gājienu.
No plkst.18:30 sākās pulcēšanās pie Ādažu sākumskolas. Savukārt, plkst.19:00 tika aizdegtas lāpas, pacelti līdzi paņemtie karogi un kopīgs gājiens, kā liela gaismas upe, devās uz Baltezera baznīcu, lai piedalītos piemiņas brīdī, kas veltīts Latvijas brīvības cīnītājiem un baudītu Ādažu novada kultūras centra jauktā kora “Jumis” koncertu. .
"Mans brālis ir karavīrs. Es lepojos ar to, cik ļoti stipri un bez nosacījuma viņš mīl savu zemi, savu valsti un tās iedzīvotājus. Es apbrīnoju viņu par spēku un ticību mūsu valstij," norādīja Ādažu novada domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone. "Mēs katrs varam būt karavīri – domās, sirdīs, darbos, ikdienā. Mūsu patriotisms un karavīra gars šodien ir svarīgs, lai mēs būtu vienoti un sargātu mūsu valsti, mūsu brīvību. Pateicos ikvienam, kas ir šeit un tur godā mūsu valsti."
"Šodien mēs pieminam visus tos, kas nesavtīgi ziedoja pašu dārgāko – savu dzīvību. Mūsu pienākums ir viņus atcerēties. Mīlestība pret savu valsti un zemi ir pāri visam. Tikai grūtībās mēs spējam parādīt, kas mēs patiesībā esam. Lai Dieva miers ir ar mums," uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja un ilggadējā Carnikavas pašvaldības vadītāja Daiga Mieriņa.
Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Ādažu draudzes mācītājs Jānis Kopštāls savukārt akcentēja valsts himnā iekodētos spēka vārdus: "Mūsu himna sākas ar lūgšanu – Dievs, svētī Latviju. Tikai tā tauta, kas ar cieņu un pateicību atskatās uz saviem priekštečiem, tur godā savus vecākus un vecvecākus, ar nodošanos un pašaizliedzību būvē savu tagadni, ar ticību un cerību skatās nākotnē, saņem atbildi uz šo lūgšanu. Es ticu, ka vārdi "Dievs, svētī Latviju" piepildās katru dienu un katram no mums. Dievs, svētī Latviju." Foto
Lāčplēša diena ir atgādinājums, ka brīvība un neatkarība Latvijas valstij nav nākusi pati par sevi. 11.novembrī aizdedzām sveces arī savās mājās, lai izrādītu cieņu visiem, kuri cīnījās par mūsu valsts neatkarību.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search