Vārda dienu svin: Justīne, Juta / 16.06.2024

booked.net

Jaunumi

Jauniešu apmaiņa Erasmus+ projektā par tehnoloģiju ietekmi 2030

1 WhatsApp Image 2023 10 16 at 10.43.292 WhatsApp Image 2023 10 16 at 10.40.18WhatsApp Image 2023 10 14 at 19.37.03WhatsApp Image 2023 10 21 at 15.43.03WhatsApp Image 2023 10 21 at 15.43.47Atpakaļ uz nākotni – tā 9 dienas, 8 diennaktis, 7 jaunieši pavadīja Erasmus + Jauniešu apmaiņas projektā „Back to the Future 2030 : Technology” Marijampolē, Lietuvā.
Nemitīgos, sociālos virpuļos, pakāpeniski iepazīstoties ar visiem projekta dalībniekiem, veidojot komunikāciju tiltus ar tuvākiem un tālākiem kaimiņiem: lietuviešiem, gruzīniem, albāņiem un ukraiņiem.
Tehnoloģiju lietojums, pārbūves un inovāciju iespējas, ko tās mums sniedz un ko tās mums atņem. Kādi vēl ir pieejamie risinājumi, un no kā varam atteikties. Kāda būs nākotne – jauniešu veidotie īsie-video rullīši par tehnoloģiju aktualitātēm sabiedrībā un pārdodamo tirgū.
Neizpalika sagatavotie tehnoloģiskie mājas darbi par nozarē izveidotajām aplikācijām un mājas lapām jauniešu redzējumā.
Marijampoles digitālā māksla pilsētā – tehnoloģiskie gleznojumi uz ēku fasādēm, to apskate un foto fiksācija. Radošajā plūsmā krāsaini roku darbi, dzīvā mūzika.
Kultūras vakaru programmā: katrs kultūras vakars balstījās uz visu dalībnieku iesaistīšanos, iemācīties dažus dejas soļus no gruzīnu tautas, svinēt ukraiņu kāzu tradīcijas, virknītēs izdejot albāņu mūzikas ritmus un iepazīties ar lietuviešu repu.
Latvijas komanda savu vakaru ieskandināja ar Ābrama polku, īsu stāstījumu par Dziesmu un Deju svētkiem, par sasniegumiem sportā un kultūras vēsturiskā mantojuma atradnēm. Gastronomiskos baudījumus ar zirņiem un speķi, dažādām citām pašmāju gardumlietām. Izskaņā par mūsu kultūru, aicinājām pievienoties kopīgos soļos kustīgi – lustīgā „Genovevas” izdancināšanā.
Savukārt, izmantojot arī tehnoloģiski novecojušos pierakstu risinājumus, piezīmju blociņā ar pildspalvu pierakstījās iepazītie draugi, kas ļoti labprāt gaidīs latviešus ciemos.
Projekta noslēgumā katrs dalībnieks, un tie bija Egita Taube, Karlīna Artemenkova, Alise Bezdelīga, Jānis Andreas Leihners, Ričards Janevics, Kaspars Voronovs, Reinis Līdaks, saņēma Youthpass dokumentu par veiksmīgu sadarbību Erasmus+ projektā. Komandas līdera lomu pildīja jauniešu motivētā Diāna Taube.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search