Vārda dienu svin: Emanuels, Arnolds / 01.12.2023

booked.net

Jaunumi

Skolēni veido mājiņas un pēta siltumizolāciju

1 IMG 692511. klases skolēni pēta siltumizolāciju paštaisītajām mājiņām. Skolēni mēneša laikā izveidoja māju maketus, izmantojot fizikas stundā iegūtās zināšanas par siltuma pārneses veidiem un dizaina un tehnoloģijas skolotājas vadībā veica mājas dizaina un rasēšanas darbus.
Mājiņā tika ievietotas divas sveces. Sveces sildīja mājiņas gaisu 10 minūtes. Kaut arī dažiem skolēniem gaiss iekšā uzsila pat līdz 116℃, mājiņas ārsienu temperatūra pieauga tikai par 10℃, kas liecina par labu materiālu izvēli. Pēc mājiņas sildīšanas, tika pārbaudīta arī mājiņas spēja turēt aukstumu ar ledus palīdzību.
Skolēni apguva vairākas prasmes- maketēšanu, situācijas modelēšanu, darbošanos ar 5 dažāda veida mērinstrumentiem (4 termometri, svari) vienlaicīgi, Pitagora teorēmas izmantošana jumta kores precīzai izveidošanai, infrasarkano staru kameras attēlu analīze.
Pats būtiskākais- skolēniem tika dots iedrošinājums, ka arī viņi ir spējīgi izveidot maza mēroga māju. Iespējams, ka nākotnē viņi piedalīsies maza mēroga moduļu māju veidošanā vai pat vadīs liela mēroga siltumizolācijas projektus. FOTO   VIDEO

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search