Vārda dienu svin: Emanuels, Arnolds / 01.12.2023

booked.net

Jaunumi

Saruna – intervija ar skolas direktori Solvitu Vasiļevsku

Solvita VasilevskaOktobra pirmajā svētdienā Latvijā svin skolotāju dienu. Par godu šīs reizēm tik sarežģītās, bet nozīmīgās profesijas svētkiem Ādažu vidusskolas interešu izglītības pulciņa “Karjera” dalībnieki nolēma iepazīt savas skolas darbiniekus mazliet labāk! Kādi tad viņi ir – mūsu skolotāji? Kas viņus iepriecina, kāds ir viņu mīļākais ēdiens, par ko viņi sapņoja kļūt bērnībā? Atbildes uz šiem un citiem skolēnu uzdotajiem jautājumiem atradīsiet, lasot sarunu cikla “Skolēns jautā skolotājam” intervijās.

Drosmīgās 7. g klases skolnieces Hedija Gerharde un Estere Strode vēlējās runāt ar Ādažu vidusskolas direktori Solvitu Vasiļevsku. Pirms intervijas Hedija un Estere mazliet uztraucās, taču atzina, ka saruna noritēja viegli un nepiespiesti.

Hedijas un Esteres saruna ar Ādažu vidusskolas direktori Solvitu Vasiļevsku

Labdien! Paldies par to, ka piekritāt mūsu intervijai! Sakiet, kāda bija jūsu sapņu profesija, kad mācījāties skolā?

Skolas laikā vēlējos kļūt par ceļu policisti.

Interesanti! Bet kā nonācāt direktores amatā?

Es vienmēr esmu vēlējusies kļūt par iestādes vadītāju, taču nekad nebiju iedomājusies, ka kļūšu par direktori vienā no Latvijas lielākajām skolām.  

Sākumā strādāju par audzinātāju bērnudārzā, pēc kāda laika kļuvu par Kadagas bērnudārza vadītājas vietnieci. Vēlāk Ādažu novada domes pārstāvji man piedāvāja iesaistīties Ādažu sākumskolas būvniecības procesā kā projektu vadītājai. Protams, tas bija liels izaicinājums, bet es to pieņēmu. Pēc veiksmīga Ādažu sākumskolas būvniecības projekta nolēmu turpināt savas darba gaitas Ādažu vidusskolā un kļuvu par direktora vietnieci administratīvajā jomā.

2022. gadā Saeimas vēlēšanās tika ievēlēts toreizējais Ādažu vidusskolas direktors Česlavs Batņa. Uzsākot darbu Saeimā, viņš man piedāvāja kļūt par direktora pienākumu izpildītāju, un es šo piedāvājumu pieņēmu. Kad Ādažu novada dome izsludināja konkursu Ādažu vidusskolas direktora amatam, man izdevās šo konkursu izturēt un kopš šī gada vasaras esmu Ādažu vidusskolas direktore.

Mēs zinām, ka ikdienā esat ļoti aizņemta, jo darbs tik lielā skolā noteikti nav viegls! Ar ko Jūs nodarbojaties savā brīvajā laikā? Vai Jums ir kādi hobiji?

Pēc darba hobijiem neatliek daudz laika, bet es audzinu trīs dēlus. Divus vecākos regulāri vedu uz hokeja treniņiem un turnīriem, esmu viņu lielākā līdzjutēja! Arī pati cenšos veltīt laiku fiziskām aktivitātēm un sportoju divas reizes nedēļā.

Kāds ir jūsu mīļākais ēdiens?

Cepti kartupeļi ar biezpienu.

Un kāda ir mīļākā valsts, uz kuru esat bijusi?

Visvairāk man patika Horvātijā!

Jūsu profesija noteikti nav viegla! Kas Jūsu darbā Jums pašai šķiet visgrūtākais?

Grūti noformulēt grūtāko, vieglāk teikt atbildīgākais.... Mans darbs ir ļoti atbildīgs, nepārtraukti ir jārūpējas ne tikai par to, lai skolēniem tiktu nodrošināts kvalitatīvs, nepārtraukts pedagoģiskais darba process, bet arī droša vide. Svarīgi ir kolēģi, kuri arī vēlas netraucētus, labvēlīgus darba apstākļus, tās ir darbinieku tiesības. Labbūtības nodrošināšana skolā visām iesaistītājām pusēm - tas ir izaicinājums!

Un kas ir tās lietas, kas Jums savā darbā sagādā vislielāko prieku?

Mani iepriecina skolotāju iniciatīvas, idejas un prieks par paveikto. Mans enerģijas lādiņš ir skolas pasākumi, pedagogu un skolēnu mirdzošās acis. Prieks par darbiniekiem, kuri savu darbu dara no sirds!

Tikko aizvadīta Skolotāju diena! Kāds ir Jūsu novēlējums Ādažu vidusskolas pedagogiem?

Lai katra diena ir piepildīta ar spēku, izturību un veselību. Paldies skolotājiem par to, ka viņi ir kopā ar Ādažu vidusskolu, paldies skolotājiem un ikvienam skolas darbiniekam, kurš iegulda savu darbu un sirdi skolas pastāvēšanā un attīstībā!

Paldies! Lai veiksmes un panākumiem pilns šis mācību gads!

Hedija Gerharde un Estere Strode, interešu izglītības pulciņa “Karjera” dalībnieces

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search