Vārda dienu svin: Emanuels, Arnolds / 01.12.2023

booked.net

Jaunumi

Mazie dziesmusvētki sākumskolā

00001 Sākums30. maijs sākumskolā bija skanīgs - uz sadziedāšanās pasākumu "Mazie dziesmusvētki /Dziesmusvētkiem-150/" pa klašu grupām pulcējās visa skola. Ievadā mūzikas skolotāja Anda nedaudz pastāstīja par dziesmusvētku vēsturi un uzaicināja nodziedāt valsts himnu. /Skolēniem dienas laikā tika arī piedāvāta iespēja noskatīties filmu par dziesmusvētku senatni un tagadni/. Turpinājumā redzējām Mārtiņa Brauna un Raiņa dziesmas "Saule, Pērkons, Daugava" grandiozo atskaņojumu XXVI dziesmu svētkos un tad gan bija laiks klašu priekšnesumiem. Īpaši liels uztraukums kāpt uz skatuves, protams, bija pirmklasniekiem, daudziem no kuriem tā bija pirmā uzstāšanās tik lielai auditorijai, tomēr visi tika galā. Katras klases skolēni bija iemācījušies vienu tautasdziesmu klases priekšnesumam un apguvuši arī kopā dziedamo tautasdziesmu katrai klašu grupai. Pirmklasnieki braši dziedāja "Kur tad tu nu biji, āzīti manu?", otrās klases, kas šogad mūzikas stundās īpašu uzmanību pievērsa dejām un rotaļām, dziedāja un arī dejoja "Tūdaliņ, tagadiņ", trešklasnieku balsis savijās draudzīgā un izteiksmīgā "Aiz kalniņa dūmi kūp" dziedājumā, bet ceturtklasnieki pielika pasākumam punktu ar skanīgu, izjustu tautasdziesmas "Bēdu manu lielu bēdu" atskaņojumu. Kopumā koncertā izskanēja teju 40 tautasdziesmas. Žēl vienīgi, ka visi nevarēja dzirdēt un vērot visus priekšnesumus.
Mazie dziesmusvētki sākumskolā godam izskanējuši. Cerams, ka sadziedāšanās rosinājusi interesi par vasarā gaidāmajiem lielajiem svētkiem un daudziem tos izdosies piedzīvot klātienē vai noskatīties televīzijā.
Paldies mūzikas skolotājai Andai Kļavei par pasākuma organizāciju, skolēniem par skanīgo dziedājumu, skolotājai Lienei Klēverei un klašu audzinātājām par atbalstu! Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search