Vārda dienu svin: Andrejs, Andrievs, Andris / 30.11.2023

booked.net

Jaunumi

“Skolēns jautā skolotājam”!

Ieva SauliteAr prieku paziņojam, ka esam uzsākuši sarunu ciklu “Skolēns jautā skolotājam”! Šī cikla ietvaros Ādažu vidusskolas skolēni uzdod jautājumus saviem mīļākajiem skolotājiem, ļaujot mums iepazīt viņus ne vien kā savas jomas profesionāļus, bet arī kā spilgtas un interesantas personības.
Pirmās sarunas dalībnieces ir Ādažu vidusskolas 11. b klases skolniece Natālija Kamina un Ādažu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Ieva Saulīte.
Par skolotāju I. Saulīti Natālija stāsta šādi: “Skolotāja Ieva ir ļoti atvērta, ar plašu interešu loku, tāpēc ar viņu ir jauki un interesanti parunāt gan par skolu un mācībām, gan par jaunākajiem seriāliem un kultūras aktualitātēm.”
Cik ilgi strādājat Ādažu vidusskolā?
Ādažu vidusskolā strādāju jau trešo gadu.
Zinu, ka esat māksliniece, bet kas jūs pamudināja sākt strādāt skolā?
Brīdī, kad pati mācījos vidusskolā, sapratu, ka varu ar to nodarboties. Toreizējā Ādažu mākslas skolas direktore Inga Patmalnika uzaicināja mani strādāt par veidošanas pasniedzēju, un es piekritu. Kopumā skolā strādāju kopš 2007. gada. Esmu strādājusi gan mākslas skolā, gan vienā no Rīgas privātskolām, gan vadījusi dažādus grupu saliedēšanas pasākumus.
Jums patiešām ir bagātīga pieredze! Vai varat nosaukt vienu mīnusu un vienu plusu, kas saistīts ar darbu skolā?
Varbūt tā nebūs populāra atbilde, taču uz šo darbu neskatos kā uz misiju. Tā, protams, ir sabiedrībai nozīmīga profesija, bet es to daru, jo varu, un izskatās, ka man sanāk. Darbs ir grūts, skolā ik dienu satieku daudz un dažādas spilgtas personības, bet šeit es gūstu arī ierosinājumu un iedvesmu. Lai cik dīvaini tas arī neizklausītos, no šī darba man izdodas atjēgties. Šī atjēgšanās nebija iespējama, piemēram, strādājot ofisā. Runājot par mīnusu, jāraugās praktiskā virzienā, sākot ar cieņas trūkumu pret skolotāja profesiju no augstāko politisko spēku puses. Ir daudz jāstrādā, lai kaut ko nopelnītu, un profesijas prestižs Latvijas mērogā šobrīd ir diezgan zems.
Skolotājiem patiešām ir daudz darba, bet kā jūs pavadāt savu brīvo laiku?
Man ļoti patīk sēņot, patīk satikt draugus. Man patīk arī doties izbraukumos un izzināt dažādas Latvijas vietas. Brīvajā laikā labprāt apmeklēju dažādus kultūras pasākumus, īpašu prieku man sagādā forši koncerti. Ārpus skolas darbojos Latvijas Universitātes radio “NABA”. Vadu raidījumu, kurā intervēju un iepazīstu dažādus māksliniekus.
Kādi būtu trīs vārdi, ar kuriem jūs varētu raksturot Ādažu vidusskolu?
Pirmais vārds, kas nāk prātā, ir ambicioza. Ar roku uz pulsa par jaunākajām vēsmām un skatu uz nākotni. Un trešais vārds? Liela.
Ko jūs gribētu novēlēt Ādažu vidusskolas skolēniem?
Būt kritiski domājošiem, izkāpt no šaurajām realitātēm, censties un gribēt uzzināt pēc iespējas vairāk gan skolā, gan dzīvē. Mācīties saprasties ar cilvēkiem, būt empātiskiem, tolerantiem, izpalīdzīgiem un mīlošiem!
Ādažu vidusskolas 11. b klases skolniece Natālija Kamina un Ādažu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Gunta Maijere

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search