Vārda dienu svin: Andrejs, Andrievs, Andris / 30.11.2023

booked.net

Jaunumi

Drošas un cieņpilnas attiecības – būtiskie aspekti drošu attiecību veidošanā “Cik brīvi Tu runā seksa valodā? Par veiklu valodu!”

1 IMG 20230309 082001 resized 20230310 0821192359. martā 9.cel klašu skolēni piedalījās nodarbībās “Drošas un cieņpilnas attiecības”, kuru laikā iepazinās ar jauniešu dzīves reāliem pieredzes stāstiem, veica to analīzi un noskaidroja būtiskos aspektus drošu attiecību veidošanā:
- partnera iepazīšana un uzticēšanās;
- savstarpēja cieņa un atbildība gan par veselību, gan par drošību;
- zināšanas, izpratne un gatavība drošām jeb veselīgām attiecībām;
- partnerattiecības kā tikai pieauguša cilvēka funkcija;
- spēja pateikt “NĒ” nedrošām situācijām un pateikt “JĀ” tikai drošām attiecībām;
- gatavība seksuālām attiecībām (pakāpienu sistēma; trīs jautājumi: “Vai es esmu tam gatavs?”, “Vai man ir īstais partneris, kurš izprot manas izjūtas? “, “Vai mēs spējam uzņemties atbildību par drošu seksu? “;
- riski attiecību veidošanā un pašās attiecībās – vienaudžu/partnera spiediens, partneru vecumu atšķirība, vardarbība, nespēja uzņemties atbildību par iespējamām sekām (neplānota grūtniecība, STI, finansiālie, dzīvesvietas u.c. aspekti);
- rīcība attiecību krīzes situācijās (pusaudžu uzticības tālrunis 116111, vizīte pie psihologa/ginekologa/urologa u. tml.).
Nodarbības laikā tika runāts par kontracepciju un seksuāli transmisīvajām infekcijām, kā no tām izsargāties – pasargāt sevi un partneri. Cik svarīga ir savstarpēja partneru saziņa un atbildība! Foto
Paldies nodarbības vadītājai ar medicīnisko izglītību – uztura speciālistei Anetei Platacei.
7. martā nodarbības notika 9.abdg klašu skolēniem. 9-to klašu skolēnu vērtējums par nodarbībām: esošo zināšanu pārbaude un papildināšana, situāciju analīze, nepieciešami, lietderīgi, interesanti, izglītojoši.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search