Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija / 22.02.2024

booked.net

Jaunumi

Izglītojošas nodarbības “Psihiskā veselība”

WhatsApp Image 2023 02 09 at 18.09.00WhatsApp Image 2023 02 09 at 18.08.49WhatsApp Image 2023 02 09 at 18.08.378. februārī grupu nodarbībās “Psihiskā veselība” piedalījās 9.ceg klašu skolēni.
Mums katram ir gan fiziskā, gan mentālā veselība. Ir svarīgi, lai mēs visi justos stipri un veseli ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski, un tāpēc ir jārūpējas gan par savu fizisko, gan psihisko veselību. Tāpat kā mēs aizsargājam fizisko veselību – piemēram, mazgājot rokas, tīrot zobus, sportojot, mēs katrs varam parūpēties arī par savu mentālo veselību. Spēcīga mentālā veselība ļauj labi justies, viegli mācīties, saprasties ar draugiem un pieaugušajiem, izveidot drošas attiecības un sasniegt dzīvē to, ko vēlas un kas ir svarīgs.
Prasmes atpazīt emocijas un tās vadīt, ir ļoti svarīgas, lai spētu saglabāt psihisko veselību. Lai palīdzētu jauniešiem atpazīt savas jūtas un emocijas, izprast to nozīmi un funkcijas, kā arī mudināt tās paust sev un citiem nekaitīgā veidā, piedāvājam iespēju piedalīties izglītojošās nodarbībās “Mentālā veselība”.
Nodarbību laikā īpaša izmanība pievērsta tādām emocijām kā dusmas un skumjas. Atsevišķa nodarbības sadaļa veltīta sarunai par stresu, tā atpazīšanu un nozīmi, to, kā saprast, kad stress ir normāla reakcija uz situāciju, bet kad – ieildzis un veselību apdraudošs, tiek aplūkoti paņēmieni, kas palīdz stresa vadībā. Tiek apskatīti tādi psihiskās veselības traucējumi kā trauksme, panikas lēkmes un depresija un kā rīkoties, lai palīdzētu sev un citiem, kur meklēt palīdzību, ja nācies saskarties ar psihiskās veselības traucējumiem. Nodarbības laikā jaunieši tiek iedrošināti vērsties pēc palīdzības gadījumos, kad tā ir nepieciešama.
Zvani 116111 (Bērnu un pusaudžu uzticības telefons).
Atceries, ja pastāv apdraudējums tavai vai otra cilvēka dzīvībai, zvani 113 (Neatliekamā medicīniskā palīdzība).
Turpinām skolā strādāt pie tā, lai apgūstu pirmo psiholoģisko palīdzību – vienkāršas zināšanas, tehnikas un prasmes, kas palīdzēs izvairīties no mentālās veselības problēmām, atpazīt tās un sniegt pirmo palīdzību sev pašam vai draugam.
Nodarbības “Psihiskā veselība” pa klašu grupām plānotas līdz mācību gada beigām.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search