Vārda dienu svin: Kazimirs, Izidors / 24.03.2023

booked.net

Jaunumi

Tikšanās ar Ivaru Tontegodi, dokumentālās filmas „Knutifikācija” autoru

KnutifikacijaSkolas soma LV100 fotoTikšanās ar Ivaru Tontegodi, dokumentālās filmas „Knutifikācija” autoru
30.11.2022.
Ādažu vidusskolas 10.c, 11.a, 11.b., 11.e, 12.c klases skolēni š. g. 30. novembrī noskatījās Ivara Tontegodes dokumentālo filmu Knutifikācija”  un tikās ar filmas režisoru Ivaru Tontegodi.
Ir svarīgi iepazīties ar filmu “Knutifikācija”, gan kā poētisku, monumentālu laikmetīgā kino pieminekli izcilajām dzejniekam Knutam Skujeniekam, ko veidojis viens no neordinārākajiem jaunajiem režisoriem – Ivars Tontegode.  K. Skujenieka  dzeja uzskatāma par nozīmīgāko 20. gs. otrās puses literāro devumu, kurā poētiski, smalki tiek meklēts ceļš uz sevi, sava “es” patiesību un ceļš pie otra –  sava līdzcilvēka, mīļotās sievietes, dabas,  kultūras, visuma. K. Skujenieka lirikā pasaule bagātīgi paveras cilvēkam  un cilvēks – pasaulei.
Šādi filmu seansi ir būtisks mācību process, kura laikā tiek iepazīti dažādi mūsdienu Latvijas kultūras pārstāvji un laikmetīgās kultūras izpausmes. Kā arī saruna ar režisoru ir dzīvs pārdzīvojums, kura laikā skolniekiem ir iespēja iepazīt profesiju – režisors, tā profesionālo pieredzi un atziņas.

Skolēnu atsauksmes
Natālija: “No mākslinieciskā viedokļa filma ir izveidota teicami. Daudz metaforu un spilgtu emociju. Manuprāt, priekš Latvijas sabiedrības nedaudz par izaicinošu. Mums vēl tomēr laikam patīk pieturēties pie saviem rāmīšiem. Man pašai bija ļoti grūti iejusties filmā. Es to skatījos kā bildes enciklopēdijā nevis izjutu kā reālu dzīvesstāstu.”
Laura: “Filma “Knutifikācija” ko izveidoja režisors Ivars Tontegode izņēmuma kārtā bija ļoti interesanta. Kaut vai filma bija par vecā dzejnieka Knuta dzīvesstāstu, kas gan jau mums vienaudžiem liktos garlaicīga, Ivars to izveidoja tādā veidā ka tas aizķēra manu ziņkārību par visiem šī dzejnieka dzīves aspektiem.
Pavels: “Pēc filmas “Knutifikācija” (Ivars Tontegodi) noskatīšanās es secināju vairākas lietas priekš sevis. Kopumā, man ir vairāk negatīvas, kā pozitīvas atsauksmes par filmu, jo, iespējams, tas nav mans filmu žanrs, vai kaut kas tamlīdzīgs. Pirmkārt, man nepatika tas, ka tā bija tik gara, un filmas “ideja” nespēja mani noturēt maksimālā koncentrācijā visu tās garumu. Otrkārt, man, personīgi nebija līdz galam skaidrs kāda ir filmas jēga un ko tā vēlējās pateikt. Iespējams, tas ir tādēļ, ka esmu pieradis pie mūsdienu filmām un šī bija atšķirīga no citām, kā rezultātā pirmais iespaids bija vairāk negatīvs. Man patika režisora neatlaidība un mērķtiecība filmas veidošanā un izlaišanā, jo, kā viņš stāstīja, tas nemaz nebija viegli. Bija kaut kādas problēmas ar cenzūru un informācijas iegūšanu, bet tas, ka režisors nepadevās un pabeidza filmu man likās drosmīgi no viņa puses.”
Kristiāna “Kopumā filma bija laba, bija daži momenti kuros es jutos apjukusi, jo nesapratu kaut ko. Bet, kas ir laba filma bez nedaudz nesaprašanas par kaut ko?”
Renārs: “Noskatoties filmu par Knuta Skujenieka dzīve PSRS laikos, lika aizdomāties, cik viegli ir dzīvot mūsdienās. Vairs nav jābaidās no cenzūras, kura var par tavu mākslas darbu, aizvest uz gulagu. Man šī filma likās interesanta tikai dažos brīžos, kur tika stāstīts, par to, kāda bija dzīve gulagā. Nelielu daļu no filmas es nesapratu, vai nu es neiedziļinājos, vai nu esmu pārāk jauns, lai saprastu tādas lietas. Vispārīgi filma nebija slikta, bet vairāk tendēta pieaugušākiem cilvēkiem.”
Ariadna: “Man ļoti patika filma “Knutifikācija”. Filma sastāvēja no dzejnieka aizkadra balss- citāti, pārdomas, atmiņas un dzeja. Filma rosina domāt un pat pēc vairākām dienām atmiņās „uznirst" dzejas rindas vai filmas kadri, kas atkal uzdod jautājumus - Kā saglabāt savu iekšējo brīvību un neļauties sabiedrības spiedienam? Kā nebūt par upuri un grūtākajos dzīves brīžos nezaudēt optimismu un veselīgu pašironiju? Par šiem jautājumiem ir vērts padomāt. Filma arī mums parāda, kā cilvēki dzīvoja agrāk, salīdzinot ar to, kā viņi dzīvo tagad. Ar šādu salīdzinājumu varam secināt, ka cilvēkiem agrāk bija daudz grūtāk nekā tagad. Filma ir ļoti kvalitatīva un atmiņā paliekoša.”
Aleksis: “Filma bija ļoti forša un interesanta, dažos brīžos man nešķita tik interesanta kā citiem, bet katram savs. Man loti patika kā tur filmā teica- no sākuma jādomā par Latviju un tikai tad par latviešiem. Kā arī man patika visi vecie ieraksti no PSRS laika.” Paldies! 

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Piekrītu

SĪKDATŅU POLITIKA

Informācija par Pārzini

Pārzinis – Ādažu novada pašvaldība, Reģ.Nr. 90000048472, Jur.adrese: Gaujas iela 33A, Ādaži, Ādažu novads, LV-2164; e-pasts: dome@adazi.lv

Pārziņa iecelts datu aizsardzības speciālists – Dagnija Baldiņa, sert.Nr.502, izsniegts 17.05.2018. Ja jums ir kādi jautājumi vai sūdzības par Ādažu novada pašvaldības veikto personas datu apstrādi, Jūs varat nosūtīt e-pasta ziņojumu mūsu datu aizsardzības speciālistam uz: e-pastu: dome@adazi.lv, ar norādi “Datu aizsardzības speciālistam”.

Vispārīga informācija par sīkdatnēm

Pārzinis, savā tīmekļa vietnē: https://www.adazuvidusskola.lv/ izmanto sīkdatnes, par to informējot  tīmekļa vietnes lietotājus un apmeklētājus šajā politikā.

Sīkdatnes izmanto, lai nodrošinātu vietnes funkcionalitāti (valodas izvēle, lapas adaptācija iekārtas izšķirtspējai, karšu un mediju platformu integrēšana, u.c.), uzlabotu tīmekļa vietnes lietošanas ērtumu, vāktu un apkopotu statistiku par vietnes satura popularitāti, apskati un dalīšanos sociālajos tīklos.

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas saglabājas apmeklētāja iekārtā (dators,  planšete, viedtālrunis) tīmekļa vietnes apmeklējuma laikā. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai uz citu vietni, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā  identifikators pēc kura vietne atpazīst apmeklētāja iekārtu nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes palīdz atjaunot jūsu iestatījumus vietnē, uzlabo vietnes lietošanas ērtības.

Kādas sīkdatnes izmanto?

Pārziņa vietnē  tiek izmantotas divu veidu sīkdatnes – nepieciešamās (funkcionālās) un statistiskās. Apmeklējot vietni, Jūsu pārlūkprogramma tās saglabā. Nepieciešamās sīkdatnes ir obligātas un nav atslēdzamas, jo tās nodrošina vietnes pamatfunkcijas: vietnes valodas izvēli, sīkdatņu funkcionalitātes pieejamības pārbaudi un sīkdatņu piekrišanas statusu (funkcionālās/statistiskās) saglabāšanu, vietnes sistēmas reģistrēto lietotāju autentifikāciju un redaktora paneļa iestatījumus. Šīs sīkdatnes neuzkrāj nekādus personiski identificējamus datus. Sīkdatnes netiek izmantotas, lai nereģistrētus apmeklētājus personīgi identificētu. Pārziņa tīmekļa vietnēs sīkdatnes tiek izmantotas tikai un vienīgi nolūkam, kas minēts šajā sīkdatņu politikā.

Pārziņa vietnēs tiek izmantotas arī trešo pušu sīkdatnes (statistiskās), kuras Jūsu pārlūkprogrammā saglabā integrēto pakalpojumu sniedzēja Google (Youtube) servisi – kartes, video. Šīs sīkdatnes palīdz analizēt un saprast, kā Jūs izmantojat šo tīmekļa vietni, saglabāt lietotāja vietnes iestatījumus un nodrošināt atbilstošu saturu. Statistikas sīkdatnes Jūsu pārlūkprogrammā tiek saglabātas tikai un vienīgi ar Jūsu piekrišanu – ieslēdzot Sīkdatņu vadības panelī attiecīgo sīkdatni vai kategoriju. Jūs varat atteikties no šīm sīkdatnēm, taču tas var ietekmēt Jūsu pārlūkošanas iespējas. Piemēram, ja neatļausiet Google Maps sīkdatnes, netiks precīzi attēlota karte; ja neatļausiet Youtube sīkdatnes, netiks rādīti informācijas tēmai pielāgoti video.

Izmantojot tīmekļa vietni, jūs  apliecināt, ka esiet iepazinies ar šo Sīkdatņu politiku un to, ka šajā tīmekļvietnē ievietotās analītiski statistiskās sīkdatnes tiek izmantotas ar mērķi uzlabot pakalpojumu kvalitāti, pildot Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10. pantā nostiprinātos valsts pārvaldes principus, ka valsts pārvaldi organizē pēc iespējas ērti un pieejami privātpersonai, kā arī valsts pārvaldes pienākumu uzlabot sabiedrībai sniegto pakalpojumu kvalitāti, vienkāršot un uzlabot procedūras fizisko personu labā.

 

Kādas sīkdatnes, kādiem mērķiem mēs izmantojam un cik ilgi tiek glabāti Jūsu dati?

SĪKDATNE

ILGUMS

APRAKSTS

_ga

24 mēneši

Sīkdatne _ga, ko instalē Google Analytics, aprēķina apmeklētāju, sesiju un kampaņu datus, kā arī seko vietnes lietojumam vietnes analītikas pārskatam. Sīkdatne saglabā informāciju anonīmi un piešķir nejauši ģenerētu numuru, lai atpazītu unikālos apmeklētājus.

_gat

1 minūte

Google izmanto, lai ierobežotu pieprasījumu intensitāti.

_gid

24 stundas

Google lieto šo sīkdatni, lai atšķirtu lietotājus. Nepieciešama tīmekļvietnes apmeklējuma analīzei.

NID

6 mēneši

Google reklāmas sīkfails, ko izmanto lietotāju uzskaitei un reklāmu mērķauditorijas atlasei.

Jūsu informācijas koplietošana

Pārzinis nenodod Jūsu personas datus trešajām personām vai starptautiskajām organizācijām, izņemot gadījumos, kas minēti šajā privātuma paziņojumā. Jūsu personas dati netiek profilēti, kā arī, netiek pieņemti automatizēti lēmumi.

Drošība

Jūsu informācijas drošība ir svarīga, un Pārzinis izmanto saprātīgus drošības pasākumus, lai novērstu Jūsu informācijas zaudēšanu, ļaunprātīgu izmantošanu vai nesankcionētu grozīšanu vietnes sistēmā. Tomēr, ņemot vērā IT videi raksturīgos riskus, nevar garantēt pilnīgu drošību un līdz ar to nevar nodrošināt vai garantēt drošību jebkurai informācijai, ko jūs iesūtāt, un, to darot, Jūs apzināties savu risku.

Trešo pušu saites un Jūsu informācijas izmantošana

Vietne var saturēt saites uz citām vietnēm, kuras Pārzinis neuztur. Šis privātuma paziņojums neattiecas uz trešo pušu darbībām, ieskaitot trešās personas, kas izmanto jebkuru tīmekļa vietni vai pakalpojumu, kas var būt pieejams, izmantojot saiti Pārziņa vietnēs. Iesakām pārskatīt katras apmeklētās vietnes privātuma politiku. Pārzinis nekontrolē un neuzņemas atbildību par saturu, privātuma politiku trešo pušu vietnēs vai pakalpojumos.

Jūsu tiesības

Atkarībā no spēkā esošajiem tiesību aktiem Jums ir tiesības piekļūt Jūsu personas datiem, tos labot vai dzēst, saņemt savu personas datu kopijas, ierobežot vai iebilst pret Jūsu datu aktīvu apstrādi, lūgt mums koplietot (nosūtīt) savu personisko informāciju citam subjektam, atsaukt jebkādu piekrišanu, ko Jūs sniedzāt, lai apstrādātu Jūsu datus, tiesības iesniegt sūdzību likumā paredzētajā kārtībā uzraugošajā iestādē un citas tiesības, kas var būt būtiskas saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Lai šīs tiesības realizētu, rakstiet e-pastu: dome@adazi.lv, ar norādi “Datu aizsardzības speciālistam”.

Ņemiet vērā, ka, ja neļaujat apkopot vai apstrādāt vietnes darbībai nepieciešamos personas datus vai atsaucat piekrišanu tos apstrādāt vajadzīgajā nolūkā, Jūs, iespējams, nevarēsit piekļūt pakalpojumiem, kuriem Jūsu informācija tika pieprasīta, vai izmantot tos.

Atteikšanās no sīkdatņu izmantošanas

Sīkdatņu iestatījumus Jūs varat mainīt jebkurā laikā savā interneta pārlūkprogrammā vai izmantojot Pārziņa tīmekļa vietnēs esošo sīkdatņu vadības paneli, kuru Jūs varat atrast tīmekļa vietnes kājenē (footer). Turpat pieejama Sīkdatņu politika.

Bez tam, Jūs varat mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, aktivizējot savā pārlūkprogrammā funkciju, kas ļauj noraidīt visus sīkdatņu saglabāšanas priekšlikumus. Šos iestatījumus Jūs varat atrast savas interneta pārlūkprogrammas izvēlnēs "iespējas" vai "preferences". Tāpat arī Jūs varat izdzēst jau saglabātās sīkdatnes.

Noderīga informācija par sīkdatnēm

Tīmekļa pārlūkprogrammas ļauj lietotājiem kontrolēt, kādas sīkdatnes tiek saglabātas, taču katra pārlūkprogramma darbojas nedaudz savādāk. Apskatiet šos norādījumus, lai uzzinātu, kā dzēst un pārvaldīt sīkfailus savā pārlūkprogrammā.

            Vairāk informācijas, kā kontrolēt sīkdatnes atbilstoši ierīces pārlūkprogrammai, var atrast tīmekļvietnē: www.aboutcookies.org

Informācija par sīkdatņu izmantošanu ir sagatavota, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 (2016. gada 27. aprīlis) par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula) prasībām un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2002/58/EK (2002. gada 12. jūlijs) par personas datu apstrādi un privātās dzīves aizsardzību elektronisko komunikāciju nozarē (direktīva par privāto dzīvi un elektronisko komunikāciju) prasībām.

Search