Vārda dienu svin: Kazimirs, Izidors / 24.03.2023

booked.net

Jaunumi

Esam lepni par zemi, kurā dzīvojam

att“Cauri katram mirklim
Pūš citu mirkļu vējš.”
          /Juris Kronbergs/

Nacionālā ideja Latvijā aizsākas ar Jaunlatviešu kustību, būtiski uzplaukst Pirmo vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku laikā, ar smagām kaujām tiek aizstāvēta Brīvības cīņās un savu nozīmi nostiprina Atmodas periodā.
Arī šodien, it īpaši laikā, kad Latvijas Valsts svin savu dzimšanas dienu, mēs domājam par patriotismu un nacionālo pašapziņu. Kā to ieaudzināt jaunajā paaudzē?  Tas panākams, sākot katram ar sevi, ar valsts valodas lietojumu, kultūras novērtējumu, vēstures sapratni, savu sakņu apzināšanos un izpēti. Tikai tā varam būt lepni par šo zemi un valsti, kurā dzīvojam. Un visam pāri – sarunas- sarunas un kopā būšana ar vecvecākiem, vecākiem, bērniem, sarunas ar radiem, draugiem, kolēģiem, domu biedriem gan ikdienā, gan svētkos.

Ādažu vidusskolēnu radošie darbi:

Valoda dzīvo, ja tu tajā runā.

Mana dzimtā valoda
Ir pati mīļākā man,
Mūsu latviešu valoda
Mūsu zemē skan.

Kopš agras bērnības
Es burtus minu,
Līdz dzīves beigām
Es valodu zinu.

Vai joks, vai ziņa,
Vai pat īsa pasaciņa.
Rakstu un lasu to savā valodā,
Jo tā man mūžu mūžos vienīgā.

Es piederu savai dzimtai
Un savai vienīgai valodai.
Pat vārds mans pēdējais
Būs latviešu valodā pateiktais.

Marta Čunčule
11.a klase

Valoda dzīvo, ja tu tajā runā

Mana valoda ir kā cilvēks.
Tā attīstās,
Mainās
Un neapstājas.

Mana valoda ir kā asinis.
Tā cirkulē,
Plūst
Un neapstājas.

Mana valoda ir kā sirds.
Tā saraujas,
Izplešas
Un dzīvo līdz…
Tā neapstājas.

Katrīna Popele
11.a klase

Balss

Valodas dzīvība,
Valodas gals
Runāsi daudz vai runāsi maz?
Būs tai liktenis tāds
Kā ābelei Novembrī,
Kā ledum Janvārī,
Pēdējais neprāts,
Valoda tā nosals un aizsals,
Aizsnigs uz mūžību tumšāko,
Neredzēšanos ilgāko,
Mudini sevi un saki:
“Sniedzies tālu, mana balss,”
Tā kā varens lielgabals
Valodai dzīvot liks.

Valoda,
Tā kā medus plūdīs,
Kā vētra grūdīs,
Grūdīs kā vienīgi Liepājā,
Tā būs mēles galā,
Kādā tumšā alā
Vai uzmanības centrā,
Balsī skaļā,
Valoda nerimsies un dzīvos
Kā karogs tā vējā plīvos,
Gala tai nebūs mūsos,
Gala tai nebūs jūsos,
Dziesmās, dzejoļos, ielās,
Parkos, sapulcēs lielās,
Tādēļ runā, runā šīs zilbes,
Veido mutiskas bildes,
Nebaidies, neslēpies
Krāšņā ozollapa,
Starp lappusēm slēpta,
Mūsu valodas rēta,
Rēta, kas dara stiprāku,
Runā, runā šos vārdus,
Mūsu laiks ir tagad.

Nils Kolbergs
10.a klase

Valoda dzīvo, ja tajā runā

Rītausmā, kad sarma Zemei tērpu dāvājusi,
Maza dvēselīte ilgi savu tautu meklējusi.
Tautu, kuras dzīve mēmi kā bez vārdiem rit,
kuras jūra zaļos viļņus krastiem pretī sit.

Meklēja, kad rudens gurdumā kliedz putni galotnēs,
Un lapkritis steidz dzeltensārtu segu Zemei savirknēt.
Vasaras karstumā vai ziemas bargā salā,
Meklēja tā savu tautu visās zemes malās.

Kurp lai eju, kurp lai meklēju es viņu,
Kā lai atdodu tai dzimto valodiņu? 

Te, kur gadījās, kur ne,
Ieraudzīja dvēsli maza meitene.
Panāca tai tuvāk, plati rokas iepleta
un no sirds tai mīlestību dāvāja.
Laimīga un pateicīga  bija dvēsele,
Uzdāvinot beidzot valodiņu meitenei.

Atvadoties, dvēsle teica klusi:
“Dali tautai valodu, pat tad, ja apmulsusi.
Pati saudzē to un mīli to kā māti!
Atvērsies tad nākotnē Tev plaši vārti.

Paklausīja meitene tās dvēsles padomiņam
Un aizveda to tautās kā mazs cinīt’s vezumiņu,
Dalīja pa vārdam, burtam, zilbītei,
Visiem pietika – pat eglei, dzērvenei un svilpītei.
Rīta svārkos tērpās, rasas tēju bitēm lēja,
tautai darbos allaž sekoja un valodiņu sēja.
Saudzēja un mīlēja kā māti,
Jo zināja, cik vārti veras plati.

Lai tie kungi, lai tie ļaudis skaldīt skalda viņu,
Nicināja, ņēma nost, un spieda svešu gribu.
Nenobijās valoda ne vāciešus, ne zviedrus
Pārdzīvoja visus tā - kā poļus, tā ar’ krievus.

Iztaisnojās vienmēr stalta, galvu paceldama,
Tautu neatstāja briesmās, vienmēr dziedādama:
“Saudzē, Tauta, mani un esi pati viņa!
Tad tā dzīvos mūžam - Tava valodiņa.”

Grēta Skadiņa
10.a klase

Valoda dzīvo, ja TU tajā runā
Tu runā, Tu domā, Tu jūti
Valodā, kurā Tu dzīvo,
Valodā, kurā Tu mīli,
Valodā, kuras dēļ Tu cīnies un krīti.

Valoda ir Tava būtība, jo
Tajā Tu atrodi mīlu,
Tajā Tu saproti dzīvi,
Tajā Tu atceries visskaistāko brīdi.

Valoda ir dzīva,
Kad tajā sapņo Tu un skumsti,
Kad esi gatavs atdod savu dzīvi,
Valodā, kurā Tu svini.

Matīss Kristiāns Kirmuška
10.a klase

 

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Piekrītu

SĪKDATŅU POLITIKA

Informācija par Pārzini

Pārzinis – Ādažu novada pašvaldība, Reģ.Nr. 90000048472, Jur.adrese: Gaujas iela 33A, Ādaži, Ādažu novads, LV-2164; e-pasts: dome@adazi.lv

Pārziņa iecelts datu aizsardzības speciālists – Dagnija Baldiņa, sert.Nr.502, izsniegts 17.05.2018. Ja jums ir kādi jautājumi vai sūdzības par Ādažu novada pašvaldības veikto personas datu apstrādi, Jūs varat nosūtīt e-pasta ziņojumu mūsu datu aizsardzības speciālistam uz: e-pastu: dome@adazi.lv, ar norādi “Datu aizsardzības speciālistam”.

Vispārīga informācija par sīkdatnēm

Pārzinis, savā tīmekļa vietnē: https://www.adazuvidusskola.lv/ izmanto sīkdatnes, par to informējot  tīmekļa vietnes lietotājus un apmeklētājus šajā politikā.

Sīkdatnes izmanto, lai nodrošinātu vietnes funkcionalitāti (valodas izvēle, lapas adaptācija iekārtas izšķirtspējai, karšu un mediju platformu integrēšana, u.c.), uzlabotu tīmekļa vietnes lietošanas ērtumu, vāktu un apkopotu statistiku par vietnes satura popularitāti, apskati un dalīšanos sociālajos tīklos.

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas saglabājas apmeklētāja iekārtā (dators,  planšete, viedtālrunis) tīmekļa vietnes apmeklējuma laikā. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai uz citu vietni, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā  identifikators pēc kura vietne atpazīst apmeklētāja iekārtu nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes palīdz atjaunot jūsu iestatījumus vietnē, uzlabo vietnes lietošanas ērtības.

Kādas sīkdatnes izmanto?

Pārziņa vietnē  tiek izmantotas divu veidu sīkdatnes – nepieciešamās (funkcionālās) un statistiskās. Apmeklējot vietni, Jūsu pārlūkprogramma tās saglabā. Nepieciešamās sīkdatnes ir obligātas un nav atslēdzamas, jo tās nodrošina vietnes pamatfunkcijas: vietnes valodas izvēli, sīkdatņu funkcionalitātes pieejamības pārbaudi un sīkdatņu piekrišanas statusu (funkcionālās/statistiskās) saglabāšanu, vietnes sistēmas reģistrēto lietotāju autentifikāciju un redaktora paneļa iestatījumus. Šīs sīkdatnes neuzkrāj nekādus personiski identificējamus datus. Sīkdatnes netiek izmantotas, lai nereģistrētus apmeklētājus personīgi identificētu. Pārziņa tīmekļa vietnēs sīkdatnes tiek izmantotas tikai un vienīgi nolūkam, kas minēts šajā sīkdatņu politikā.

Pārziņa vietnēs tiek izmantotas arī trešo pušu sīkdatnes (statistiskās), kuras Jūsu pārlūkprogrammā saglabā integrēto pakalpojumu sniedzēja Google (Youtube) servisi – kartes, video. Šīs sīkdatnes palīdz analizēt un saprast, kā Jūs izmantojat šo tīmekļa vietni, saglabāt lietotāja vietnes iestatījumus un nodrošināt atbilstošu saturu. Statistikas sīkdatnes Jūsu pārlūkprogrammā tiek saglabātas tikai un vienīgi ar Jūsu piekrišanu – ieslēdzot Sīkdatņu vadības panelī attiecīgo sīkdatni vai kategoriju. Jūs varat atteikties no šīm sīkdatnēm, taču tas var ietekmēt Jūsu pārlūkošanas iespējas. Piemēram, ja neatļausiet Google Maps sīkdatnes, netiks precīzi attēlota karte; ja neatļausiet Youtube sīkdatnes, netiks rādīti informācijas tēmai pielāgoti video.

Izmantojot tīmekļa vietni, jūs  apliecināt, ka esiet iepazinies ar šo Sīkdatņu politiku un to, ka šajā tīmekļvietnē ievietotās analītiski statistiskās sīkdatnes tiek izmantotas ar mērķi uzlabot pakalpojumu kvalitāti, pildot Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10. pantā nostiprinātos valsts pārvaldes principus, ka valsts pārvaldi organizē pēc iespējas ērti un pieejami privātpersonai, kā arī valsts pārvaldes pienākumu uzlabot sabiedrībai sniegto pakalpojumu kvalitāti, vienkāršot un uzlabot procedūras fizisko personu labā.

 

Kādas sīkdatnes, kādiem mērķiem mēs izmantojam un cik ilgi tiek glabāti Jūsu dati?

SĪKDATNE

ILGUMS

APRAKSTS

_ga

24 mēneši

Sīkdatne _ga, ko instalē Google Analytics, aprēķina apmeklētāju, sesiju un kampaņu datus, kā arī seko vietnes lietojumam vietnes analītikas pārskatam. Sīkdatne saglabā informāciju anonīmi un piešķir nejauši ģenerētu numuru, lai atpazītu unikālos apmeklētājus.

_gat

1 minūte

Google izmanto, lai ierobežotu pieprasījumu intensitāti.

_gid

24 stundas

Google lieto šo sīkdatni, lai atšķirtu lietotājus. Nepieciešama tīmekļvietnes apmeklējuma analīzei.

NID

6 mēneši

Google reklāmas sīkfails, ko izmanto lietotāju uzskaitei un reklāmu mērķauditorijas atlasei.

Jūsu informācijas koplietošana

Pārzinis nenodod Jūsu personas datus trešajām personām vai starptautiskajām organizācijām, izņemot gadījumos, kas minēti šajā privātuma paziņojumā. Jūsu personas dati netiek profilēti, kā arī, netiek pieņemti automatizēti lēmumi.

Drošība

Jūsu informācijas drošība ir svarīga, un Pārzinis izmanto saprātīgus drošības pasākumus, lai novērstu Jūsu informācijas zaudēšanu, ļaunprātīgu izmantošanu vai nesankcionētu grozīšanu vietnes sistēmā. Tomēr, ņemot vērā IT videi raksturīgos riskus, nevar garantēt pilnīgu drošību un līdz ar to nevar nodrošināt vai garantēt drošību jebkurai informācijai, ko jūs iesūtāt, un, to darot, Jūs apzināties savu risku.

Trešo pušu saites un Jūsu informācijas izmantošana

Vietne var saturēt saites uz citām vietnēm, kuras Pārzinis neuztur. Šis privātuma paziņojums neattiecas uz trešo pušu darbībām, ieskaitot trešās personas, kas izmanto jebkuru tīmekļa vietni vai pakalpojumu, kas var būt pieejams, izmantojot saiti Pārziņa vietnēs. Iesakām pārskatīt katras apmeklētās vietnes privātuma politiku. Pārzinis nekontrolē un neuzņemas atbildību par saturu, privātuma politiku trešo pušu vietnēs vai pakalpojumos.

Jūsu tiesības

Atkarībā no spēkā esošajiem tiesību aktiem Jums ir tiesības piekļūt Jūsu personas datiem, tos labot vai dzēst, saņemt savu personas datu kopijas, ierobežot vai iebilst pret Jūsu datu aktīvu apstrādi, lūgt mums koplietot (nosūtīt) savu personisko informāciju citam subjektam, atsaukt jebkādu piekrišanu, ko Jūs sniedzāt, lai apstrādātu Jūsu datus, tiesības iesniegt sūdzību likumā paredzētajā kārtībā uzraugošajā iestādē un citas tiesības, kas var būt būtiskas saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Lai šīs tiesības realizētu, rakstiet e-pastu: dome@adazi.lv, ar norādi “Datu aizsardzības speciālistam”.

Ņemiet vērā, ka, ja neļaujat apkopot vai apstrādāt vietnes darbībai nepieciešamos personas datus vai atsaucat piekrišanu tos apstrādāt vajadzīgajā nolūkā, Jūs, iespējams, nevarēsit piekļūt pakalpojumiem, kuriem Jūsu informācija tika pieprasīta, vai izmantot tos.

Atteikšanās no sīkdatņu izmantošanas

Sīkdatņu iestatījumus Jūs varat mainīt jebkurā laikā savā interneta pārlūkprogrammā vai izmantojot Pārziņa tīmekļa vietnēs esošo sīkdatņu vadības paneli, kuru Jūs varat atrast tīmekļa vietnes kājenē (footer). Turpat pieejama Sīkdatņu politika.

Bez tam, Jūs varat mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, aktivizējot savā pārlūkprogrammā funkciju, kas ļauj noraidīt visus sīkdatņu saglabāšanas priekšlikumus. Šos iestatījumus Jūs varat atrast savas interneta pārlūkprogrammas izvēlnēs "iespējas" vai "preferences". Tāpat arī Jūs varat izdzēst jau saglabātās sīkdatnes.

Noderīga informācija par sīkdatnēm

Tīmekļa pārlūkprogrammas ļauj lietotājiem kontrolēt, kādas sīkdatnes tiek saglabātas, taču katra pārlūkprogramma darbojas nedaudz savādāk. Apskatiet šos norādījumus, lai uzzinātu, kā dzēst un pārvaldīt sīkfailus savā pārlūkprogrammā.

            Vairāk informācijas, kā kontrolēt sīkdatnes atbilstoši ierīces pārlūkprogrammai, var atrast tīmekļvietnē: www.aboutcookies.org

Informācija par sīkdatņu izmantošanu ir sagatavota, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 (2016. gada 27. aprīlis) par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula) prasībām un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2002/58/EK (2002. gada 12. jūlijs) par personas datu apstrādi un privātās dzīves aizsardzību elektronisko komunikāciju nozarē (direktīva par privāto dzīvi un elektronisko komunikāciju) prasībām.

Search