Vārda dienu svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta / 15.06.2024

booked.net

Jaunumi

Kaligrāfijas nodarbības Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

LNB1Skolas soma LV100 fotoKaligrāfijas nodarbības Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
09.11.2022. 5.c klase

Ādažu vidusskolas 5.c klases skolēni kopā ar savu klases audzinātāju Aigu Mikasenoku š. g. 9. novembrī  apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un piedalījās Kaligrāfijas nodarbībās.  
Uz LNB devāmies ar mērķi izzināt rakstītā vārda vēsturi,  uzzināt par kaligrāfijas nozīmi senāk un mūsdienās, praktiski darbojoties apgūt kaligrāfijas pamatprincipus.
LNB gida pavadībā  apmeklējām izstādi “Modināšana. Stāsts par hernhūtiešiem”. Izstādē uzzinājām par Hernhūtiešu kustību, tās iespaidu uz Latvijas sabiedrību un kultūru. Apskatot izstādītos manuskriptus pārliecinājāmies, ka Hernhūtieši lielu vērību pievērsa rakstītajam vārdam, no rokas rokā nododot visdažādāko žanru tekstus rokrakstā: svētrunas, garīgās dziesmas, misiju aprakstus un vēstules, vēsturiskus un literārus sacerējumus, biogrāfijas. 
Pēc vēstures izpētes, devāmies apgūt kaligrāfijas pamatus. Ar otas, spalvas un tušas palīdzību  apguvām gotisko burtu rakstības pamatprincipus. Mācījāmies kā pareizi turēt otu vai spalvu, ka pareizi kustināt roku, lai sanāktu gotiskie burti.
Secinājām, ka nemaz nav tik viegli rakstīt ar otu, turot to pareizā leņķi, lai sanāktu gotiskie burti. Īsts izaicinājums bija rakstīt ar spalvu tā, lai tinte neizsmērētos.
Paldies 5.c klases vacākiem par atbalstu!

                                                                   Skolēnu veikuma paraugi:  LNB2

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search