Vārda dienu svin: Emīlija / 22.05.2024

booked.net

Jaunumi

Mācāmies un iegūstam velosipēda vadītāja apliecību savā skolā

1 IMG 20221020 1202342 IMG 20221020 1218363 IMG 20221020 123334Velobraukšana kļūst arvien populārāka, pie skolas var redzēt garas velosipēdu statīvu rindas – daudzi bērni izvēlas braukt uz skolu ar savu velosipēdu, tā izkustoties pirms ilgās sēdēšanas un ienākot klasē svaigi un darba spara pilni.
Ceļu satiksmes likums kopš 2014. gada paredz, ka braukt ar velosipēdu ceļu satiksmē patstāvīgi atļauts personai, kura sasniegusi 10 gadu vecumu un kurai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.
Ādažu vidusskola ir iesaistījusies projektā "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā", lai nodrošinātu iespēju skolēniem, pēc ceļu satiksmes noteikumus apguves, kārtot velosipēdu vadītāju eksāmenu skolā. Skolēnu zināšanas
ir ieguvums pašam bērnam un sabiedrībai kopumā, jo mazais gājējs vai velosipēdists daudz labāk izprot kopīgos satiksmes nosacījumus un varēs vieglāk atrast savu vietu tajā.
Skolēni izmanto CSDD izstrādātos mācību un metodiskos līdzekļus „Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā”, lai sagatavotos atbildīgai, uz zināšanām balstītai un drošai rīcībai uz ceļiem un ielām. Vizuāli viegli uztveramie video sižeti aicina velosipēdistus vairāk domāt par savu drošību, sadarbību, uzmanību un, protams, par satiksmes noteikumiem. Paldies vecākiem par aktīvu līdzdalību.
20.oktobrī 4. klašu skolēni kārtoja CSDD velosipēda vadītāja eksāmenu. Eksāmenu veiksmīgi nokārtoja un apliecināja gatavību drošai satiksmei ar velosipēdu 31 skolēns.
Aicinām aktīvi mācīties ceļu satiksmes noteikumus visus skolēnus, kuriem nav velosipēda vadītāja apliecības, lai nokārtotu eksāmenu, iegūtu tiesības un varētu doties uz skolu ar savu transporta līdzekli. Ja Tev vēl nav tiesību, izmanto laiku lietderīgi, sagatavojieties eksāmenam rudens brīvdienu laikā un novembra mēnesī tiekamies eksāmenā!
Gatavojoties eksāmenam, izmanto www.berniem.csdd.lv izveidoto sadaļu velosipēdu vadītājiem. Tajā apkopota informācija, kas jāzina ikvienam velobraucējam.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search