Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva / 20.05.2022

booked.net

Jaunumi

MUZEJPEDAGOĢIJAS NODARBĪBA 26.01.2022.  

Barons1Barons2Barons3Barons4Skolas soma LV100 krasains CopyMUZEJPEDAGOĢIJAS NODARBĪBA 26.01.2022.  
Š.g. 26. janvārī Ādažu vidusskolas 11.c klasei bija iespēja tuvāk iepazīt  jaunlatviešu  devumu interaktīvā nodarbībā, to piedāvāja K. Barona muzejs.
Nodarbība veltīta 19. gadsimta 50.–60.gadu latviešu inteliģences pārstāvjiem, viņu idejām un to īstenošanai dzīvē. Nodarbībā īpaši izcelti četri jaunlatvieši: Krišjānis Barons, Krišjānis Valdemārs, Juris Alunāns un Atis Kronvalds, kuru devums literatūrā, pedagoģijā un valodniecībā, ekonomikā, izglītība un vēl daudzās citās jomās bija nenovērtējams pirmajā latviešu atmodā un arī turpmāko gadsimtu garumā.
Skolēni klausījās muzeja izglītojošā darba vadītāja Andra Ērgļa stāstījumā, diskutēja grupās, veica darba lapas uzdevumus, tādējādi nostiprinot zināšanas par jaunlatviešu dzīvi un centieniem latviešu pašapziņas modināšanā.
* Muzeja nodarbība bija ļoti interesanta. Uzzināju vairāk par jaunlatviešiem un viņu devumu, daži fakti likās pat pārsteidzoši, par kuriem iepriekš nezināju. Šī nodarbība bija vērtīga, pierādījās tas, ka ir interesanti mācīties, ja ir interesanta mācīšanas metode. (Viktorija) 
* Stāstījums no Zoom bija daudz savādāka pieredze nekā, ja tas būtu noticis pašā muzejā. Bija jauki klausīties un tajā pašā brīdī atrasties komfortā, sēžot klasē. (Paula)
* Man nodarbība par jaunlatviešiem patika. Labi bija pārdomāts grupu darbs, kur bija jāpastāsta par jaunlatviešiem, minot viņu nozīmīgākos sasniegumus. Stāstījums bija labi pārdomāts un saprotams. (Kārlis)
* Man nodarbība likās interesanta, es uzzināju daudzas lietas par jaunlatviešiem tieši no kultūras viedokļa, ko iepriekš nezināju. Man patika, ka stāstītājs bija tik zinošs un stāstīja ne tikai par vienu vai diviem, bet gan vairākiem jaunlatviešiem, kas ir vēsturē nozīmīgi. Arī grupu darbs bija tieši vietā, jo nebija par sarežģītu un komplicētu, to uztvērām drīzāk kā tādu spēli. (Līva Katrīna)
* Man patika šāda nodarbība, tas bija ļoti interesanti un noderīgi, interesanta prezentācija. Uzzināju par  jaunlatviešu darbību, kā arī  daudz ko par Kronvaldu Ati, ko nebiju zinājusi. Informācija bija viegli uztverama (Patrīcija)
* Man ļoti patika muzeja nodarbība,  tā bija diezgan interesanta. Informācija bija noderīga. Zoom platformā bija tieši  piemērota  stāstījumam par jaunlatviešiem un viņu izdarīto. (Estere)
* Nodarbība man patika, viss tika ļoti labi  un interesanti izstāstīts 10/10. (Kristians)
* Man ļoti patika nodarbības gaita. Grupu darbs šķita negaidīts, bet ļoti patīkams. Uzzināju interesantus faktus par jaunlatviešiem un to dzīvesvietām. Nodarbības vadītājs ļoti izsmeļoši pasniedza nodarbību, informācija viegli plūda.  (Elizabete)
* Nodarbība bija ļoti interesanta un izglītojoša. Tā atsvaidzināja manas vēstures zināšanas, kuras biju piemirsusi. Pateicoties bilžu savilkšanai kopā nodarbības beigās, tagad vieglāk atcerēties, kurš jaunlatvietis saistīts ar ko. Paldies par nodarbību! (Meldra)
* Man patika nodarbība , bet ticu, ka būtu bijis veiksmīgāk, ja notiktu klātienē! Uzzināju jaunu un noderīgu informāciju.  (Deivids)
* Man patika prezentācijas salikums. Neko īpaši jaunu neuzzināju, jo skolā bija daudz jāmācās par šo tēmu. Labāk saprotams būtu klātienē, bet tagad savādāk diemžēl laikam nevar. (Matīss)
* Man ļoti patika šāda veida stunda, bija interesanti iesaistīties grupu darbā. Uzzināju dažādus faktus par jaunlatviešiem, ko līdz šim nebiju dzirdējusi. Labprāt piedalītos vēl šāda tipa nodarbībās (Letīcija)
* Bija ļoti interesanti uzzināt daudz jaunus faktus par rakstniekiem un viņu dzīvi. (Gabriela)
* Ļoti noderīga un interesanta nodarbība, bija interesanti uzzināt daudz ko jaunu par dažādām personām, par  kurām mācījāmies iepriekš. (Una)

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu

Search