Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva / 20.05.2022

booked.net

Jaunumi

Muzikālā izrāde  “No Veidenbauma neaizbēgsi”

No Veid1No Veid2No Veid3Skolas soma LV100 krasains CopyMuzikālā izrāde  “No Veidenbauma neaizbēgsi”
05.10.2021. – 07.10.2021. 11.abc – 12.abc
No Veidenbauma neaizbēgsi” ir mūsdienīgs, autobiogrāfisku nianšu skaidrojošs un digitālā formātā pieejams dzīvesstāsts, kas dzejā, dziesmās un epizodiskos mēmā kino fragmentos, ļauj skatītājiem uz brīdi nonākt vienā telpā ar Eduardu Veidenbaumu.
“No Veidenbauma neizbēgsi” – šāds intriģējošs virsraksts projektā “Latvijas skolas soma” piesaistīja arī Ādažu vidusskolas vidusskolēnu interesi. Digitālais muzikālais stāsts, kuru sagatavoja  jauniešiem labi zināmais mūziķis  Ralfs Eilands sadarbībā ar Liepājas teātra aktieri Gati Maliku un “Liepaja Music Orchestra” mūziķiem Jāņa Ivuškāna vadībā, ļāva ieskatīties pretrunu pilnās un traģiskās personības Eduarda Veidenbauma  dzīves epizodēs, apjaust dzejnieka plašo interešu loku, kas aptvēra ne vien dzejas radīšanu, atdzejošanu un tulkošanu, bet arī vēstures un ekonomikas zināšanas, kā arī matemātiķa aso prātu.
Skolēni atzina, ka viņiem šķita interesanta un saistoša uzveduma struktūra, kurā tika izmantota gan E. Veidenbauma dzeja, gan dziesmas ar Veidenbauma tekstiem, gan arī mēmā kino epizodes, kas muzikālajā stāstā ievija humoristisku skanējumu. Lai arī dziesmu skanējums dominēja, tomēr redzētais rosināja uz sarunu par  Eduarda Veidenbauma drosmi, viņa dzejnieka nostāju un tekstu aktualitāti.
11.b klases skolēniem izrāde patika, bet viņi uzsvēra, ka nav pārliecināti, vai  saprastu, ja par E. Veidenbaumu neko nezinātu: “Izrāde varēja būt garāka - varēja daudz vairāk  pastāstīt par dzejnieku. Izrādi bija viegli uztvert, jo varēja atpazīt faktus, par kuriem iepriekš bijām runājuši. Man patika, bet nezinu, vai es saprastu izrādi, ja neko nezinātu par Veidenbaumu. Bija interesanti, bet, lai saprastu, vajadzēja iedziļināties.” Skolēni atzinīgi novērtēja mēmā kino fragmentus, jo ne vienmēr visu vajag pateikt skaļi.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu

Search