Vārda dienu svin: Lauris, Norberts / 27.11.2021

Ceļš uz sākumskolas bibliotēku

01 1 g kl iepaz enciklop Copy4 1 n kl lasitava Copy5 1k CopyOktobrī, kad pirmklasnieki jau pieraduši pie jaunā darba režīma un iepazinuši skolotājus un mācību kabinetus, mazajiem tiek atklāts vēl viens jaunums – ceļš uz skolas bibliotēku.
Šajā mācību gadā iepazīt bibliotēku pirmie ieradās 1.n klases skolēni ar klases audzinātāju Lieni Jakobsoni. Arī 1.k klase ar audzinātāju Diānu Kuduli un 1. g klase ar audzinātāju Eviju Janķēvicu jau paviesojušās grāmatu krātuvē. Bērni uz mirkli kļuva par lasītājiem, katrs no plaukta izvēloties sev grāmatiņu un to pārskatot, bet pēc tam arī guva priekšstatu par enciklopēdiju daudzveidību un krāsainību.
Visi apgalvoja, ka labāk patīk jaunas, tīras grāmatas ar nenobružātiem vākiem un nesaburzītām lapām, tādēļ bibliotēkas aicinājums ir saudzēt ikvienu grāmatu: šķirt lapas rūpīgi un ar tīrām rociņām, neēst lasot, bet mācību grāmatas apvākot.
Bibliotēkā ir pietiekams vecumam atbilstošu grāmatu klāsts, lai mazie lasītāji pamazām iemācītos izvēlēties sev piemērotākās un interesantākās grāmatas un kļūtu par aizrautīgiem lasītājiem. Ikviens būs gaidīts.

Edīte Kāna, bibliotekāre