Vārda dienu svin: Jēkabs, Žaklīna / 25.07.2021

Latvijas Nacionālais teātris “Bille”

Skolas soma LV100 krasains CopyBilleLatvijas Nacionālais teātris “Bille”
28.05.2021. 9.e klase
Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, 9.e klases skolēni kopā ar savu klases audzinātāju Ievu Grāvīti noskatījās Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Bile” ierakstu.
Vizmas Belševicas triloģija „Bille” ir ievērojamās latviešu dzejnieces autobiogrāfisks darbs, un tajā ir citas Rīgas noskaņa – strādnieku dzīvoklis īres namā Grīziņkalnā, basas kājas, melna maize, trokšņaini kaimiņi, trūkums, dzelžaina nepieciešamība pēc tīrības un kārtības, bet pāri visam – sapnis Vizmas Belševicas stāsts tiek rādīts azartiski, ar straujām jūtu un pārdzīvojumu maiņām. No asarām līdz smiekliem, pārdomu un paradoksu bagāts. Un tikai trīs aktieru - Daces Bonātes Billes, Līgas Zeļģes Mātes, Mārča Maņjakova Tēva izpildījumā. Viņiem palīdz komponista Valda Zilvera mūzika un klātbūtne.
9. klases jauniešu atziņas pēc izrādes noskatīšanās:

Bille1