Vārda dienu svin: Sergejs, Svetlana, Lana / 28.09.2021

Ja peldēt, tad droši!

peldi drosiTuvojas vasaras sezona, lai skolēni būtu droši pie ūdens Latvijas peldēšanas federācija un biedrība "Peldi droši" organizēja 13. un 14.maijā tiešsaites lekcijas 80 min garumā visām Latvijas skolām pa klašu grupām: 1.-4., 5.-7., 8.-9., 10.-12. klasēm.
Ādažu vidusskolā tiešsaites nodarbībām pieslēdzās visu klašu skolēni. Skolēni ieguva vērtīgas zināšanas, kas noderēs atrodoties pie ūdens.
Diemžēl Latvijā ir ļoti liels noslīkušo cilvēku skaits, tāpēc ļoti svarīgi runāt par drošību. Skolēniem tika dots ieskats kā izvēlēties drošu peldvietu, kad var apgalvot, ka cilvēks prot peldēt, ka drīkst peldēt tikai vecāku uzraudzībā, kā rīkoties, ja slīkst cilvēks, kādi ir droši peldēšanas palīglīdzekļi, alkohola ietekmi uz noslīkšanu. Sniedza ieskatu par krampjiem, tāpēc nevar pārvērtēt savas peldspējas atklātos ūdeņos arī ļoti labi peldētāji.
Tiešsaites lekciju devīze: " Ja peldēt, tad droši!" Lai cilvēks varētu apgalvot, ka prot peldēt ir izveidoti kritēriji: jānopeld 200 m bez apstājas, bez palīglīdzekļiem, vismaz 50 m no 200 m uz muguras. Pēc 200 m peldējuma cilvēkam jājūtas labi, jāspēj aprunāties, nedrīkst būt aizdusa. Reti kurš to spēj, tāpēc lai pateiktu, ka peldēt prasme ir laba, daudzi sāk aizdomāties.
Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja noskatīties multfilmas par drošību pirmizrādi.
Nodarbības noslēgumā skolēni pildīja QUIZZ tiešsaitē testu 20 jautājumus, lai pārbaudītu cik rūpīgi klausījušies lekciju. Testu pildot Latvijas skolas bija sadalītas pa novadiem Rīgas labais krasts un kreisais krasts, Vidzeme, Kurzeme, Latgale, Zemgale. Katrs reģions pieslēdzās ar citu piekļuves kodu. Tika noteikta katra dalībnieka iegūtā vieta.
Lekciju par drošību uz ūdens var noskatīties atkārtojumā  FB lapā: https://www.facebook.com/peldetdrosi/