Vārda dienu svin: Inese, Inesis, Ēriks / 18.05.2021

“Mana bērna karjeras puzle. Kurš to saliks?” 8. - 9. klašu skolēnu vecākiem

Bi2021. gada 8. aprīlī Ādažu vidusskolas 8. abcdeg un 9. bcdeg klašu skolēnu vecāku interesentu grupai ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros tiešsaistē tika īstenots karjeras attīstības atbalsta pasākums “Mana bērna karjeras puzle. Kurš to saliks?” Pasākums tika īstenots divu 40 minūšu garu lekciju apjomā ar mērķi izglītot vecākus un palīdzēt vecākiem karjeras atbalsta sniegšanā savam bērnam.
Pirmās lekcijas laikā pasākuma vadītāja Jolanta Priede, Mg. oec; Mg. edu, karjeras un biznesa konsultante, sertificēta personības izaugsmes spēļu trenere, dalījās pieredzē par vecāku lomas nozīmību bērna personības veidošanas procesā un ģimenē iegūtajām dzīves prasmēm un darba iemaņām, to saistību ar bērna lēmumiem par nākotnes izglītības un profesijas izvēlēm. Lektore aicināja sadzirdēt savu bērnu vajadzības, palīdzot apzināties viņu personības stiprās un attīstāmās šķautnes, daloties pieredzē, kā ģimenes pieaugušie var kļūt par paraugu saviem bērniem gan personības attīstīšanā, gan lēmuma pieņemšanā. Vecāki kopā darot lietas ar bērniem, piedāvājot izvēles iespējas bērnam, īstenojot darbaudzināšanu, palīdzot apgūt finanšu pratību, esot godīgi pret bērniem, sniedzot savu mīlestību un atbalstu, kļūst par paraugu saviem bērniem gan personības attīstīšanā, gan lēmumu pieņemšanā.
Otrās lekcijas laikā vecāki tika iepazīstināti ar tādām nākotnes pieprasītākajām prasmēm kā jēgas izprašana, sociāla ietekme, uzņēmēja domāšana, starpkultūru kompetence, analītiskā domāšana, kompetence jaunos medijos, darbošanās starp disciplīnām, dizaina domāšana, kritiska zināšanu apguve un virtuālā sadarbība.
Pasākuma laikā skolēnu vecāki uzdeva jautājumus un saņēma atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.
Karjeras attīstības atbalsta pasākumu “Mana bērna karjeras puzle. Kurš to saliks?” 8. un 9. klašu skolēnu vecāku interesentu grupa novērtēja atzinīgi kā labu, vērtīgu, interesantu un izdevušos pasākumu.

Sandra Briede, pedagogs karjeras konsultants