Vārda dienu svin: Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends / 18.10.2021

booked.net

Jaunumi

Izglītojošas nodarbības “Veselīgs uzturs”

176126 oldcms 176126 600x40015. decembrī 8.abcdeg skolēniem attālināti MT platformā notika nodarbības “Veselīgs uzturs”, kuras vadīja daktere Ligita Arnicāne, sertificēta endokrinoloģe. Cilvēks ēd, lai dzīvotu, augtu, attīstītos, darbotos. Ēdot mēs nodrošinām organismu ar nepieciešamo enerģiju, piegādājam dažādas vielas audu veidošanai un atjaunošanai, kā arī organisma darbības regulēšanai. Veselīga uztura pamatprincipi ir dažādība, sabalansētība, mērenība. Veselīgs uzturs piegādā cilvēkam enerģiju un uzturvielas tādā daudzumā, lai apmierinātu vesela cilvēka vajadzības konkrētajos darba, vides un dzīves apstākļos. Ļoti būtiski ir sekot līdzi tam ko un cik liekam uz sava šķīvja. Svarīgi ir veidot veselīgas ēšanas paradumus un dzīvot veselīgi. Lai uzņemtu organismam visas nepieciešamās minerālvielas un vitamīnus, uzturā ieteicams lietot dažādus produktus, jo neviens no tiem atsevišķi nesatur visus nepieciešamos komponentus. Piemēram, kartupeļos un apelsīnos ir C vitamīns, bet nav dzelzs un B12 vitamīna, savukārt siers nodrošina kalciju un B12 vitamīnu, bet tajā nav C vitamīna. Pilngraudu sausās brokastis satur dzelzi, bet tajās nav C vitamīna. Tāpēc: centieties dažādot uzturu katru dienu; kombinējiet savu ēdienkarti ar fiziskajām aktivitātēm; dzeriet daudz šķidruma (ūdeni!); izvēlieties graudaugu produktus; vairāk ēdiet dārzeņus, augļus un ogas; neaizmirstiet par pākšaugiem, zivīm un liesu gaļu; dzeriet pienu un skābpiena dzērienus; samaziniet uzturā margarīna, sviesta un treknas gaļas produktus, mazāk lietojiet sāli un cukuru; nedzeriet saldinātos dzērienus. Paldies dakterei Ligitai Arnicānei!

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Piekļūstamības paziņojums

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2021 Ādažu vidusskola

Search