Vārda dienu svin: Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends / 18.10.2021

booked.net

Jaunumi

Nodarbība vecākiem „Veiksmīgāka komunikācija bērnu – vecāku starpā. Kā palīdzēt bērniem izvēlēties profesiju?”

Ka palidzet berniem atrast profesiju3. decembrī notika tiešsaistes nodarbība 7.klašu skolēnu vecākiem „Veiksmīgāka komunikācija bērnu – vecāku starpā. Kā palīdzēt bērniem izvēlēties profesiju?” Lektore Dace Briede – Zālīte, Jauniešu akadēmijas „Pacelt Pasauli” dibinātāja un vadītāja.
Kādu laiku pirms nodarbības jaunieši tika aicināti aizpildīt DISC testu un saņēma atpakaļ testa atbildes. DISC tests ir  pasaulē vadošais personāla novērtēšanas instruments, ko ir izmantojuši vairāk kā 40 miljoni cilvēku, veicinot darbavietās tik būtisko kvalitātes un produktivitātes paaugstināšanos. DISC ir kvadrantos aprēķināts noteikts uzvedības modelis, kuru izstrādājis psiholoģijas doktors V. Moltons Marstons (1893-1947). Personības novērtēšana ar DISC palīdzību nosaka četrus uzvedības tipus. Pēc šī modeļa tiek analizēta indivīdu uzmanība un reakcijas konkrētā vidē un specifiskās situācijās. Jāņem vērā, ka parasti katrs no šiem uzvedības tipiem tīrā formātā nemēdz pastāvēt, kā arī – šos četrus savstarpēji atšķirīgos tipus nevar iedalīt labajos un sliktajos.
Nodarbībā lektore stāstīja kā labāk sadarboties ģimenē, apgūstot jaunas zināšanas par personību tipiem, atpazīt pēc uzvedības un vizuāli dažādus cilvēkus, apgūt zināšanas, kas motivē un demotivē konkrētus personības tipus. Varēja uzzināt, cik atšķirīga ir pasaule un iespējams, ka mūsu pašu bērni ir pilnīgi citādāki nekā vecāki. Tika pārrunāts, kā šīs zināšanas var palīdzēt vecākiem  ar profesijas virzienu noteikšanu savam bērnam.
Pēc nodarbības tiešsaistē, interesentiem bija iespēja 15 minūšu videozvanā individuāli saņemt skaidrojumu par sava bērna testa rezultātiem.
Tests un tā skaidrojums ir nosūtīts vecākiem , kuri nevarēja piedalīties nodarbībā.
Paldies Dacei Briedei – Zālītei par sadarbību, par interesanto un noderīgo nodarbību!

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Piekļūstamības paziņojums

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2021 Ādažu vidusskola

Search