Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija / 21.01.2022

booked.net

Jaunumi

dz menedz20. janvārī 10.a klases skolēniem izglītojošu un praktisku nodarbību cikla “Esi savas dzīves menedžeris”, ceturtā nodarbība “Kā rīkoties emocionālu sarežģījumu gadījumā”.
Skolēni pārrunāja jautājumu par to, ka ir normāli vienu dienu justies labi, otru slikti. Tomēr var gadīties, ka ilgstoši ir nomākts, depresīvs noskaņojums. Meklēja atbildes uz jautājumu - kā saprast, kad tā ir norma, bet kad meklēt palīdzību un kur to var saņemt.
Labsajūtu un dzīves kvalitāti palīdz uzlabot sakārtots miega režīms, sabalansēts uzturs, regulāras fiziskās aktivitātes, destruktīvas uzvedības (piem., smēķēšana, alkohola vai marihuānas lietošana, moderno tehnoloģiju pārmērīga lietošana, t.sk. datorspēļu, azartspēļu un video spēļu spēlēšana u.c.) samazināšana, būšana atbalstošās un cieņpilnās attiecībās ar draugiem un ģimeni.
Ja ir problēmas ar veselību, nav jākaunas meklēt palīdzību, jo savlaicīga speciālista palīdzība var novērst vēl lielāku vai pat neatgriezenisku veselības problēmu parādīšanos:

  • Krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” diennakts krīzes tālruņi: 6722 2922 (Lattelecom); |2772 2292 (Bite) skalbes.lv
  • Pusaudžu resursu centrs – 29164747 (arī Whatsapp) pusaudzim.lv
  • VBTAI Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis (visu diennakti) – 116111 bti.gov.lv/lat/uzticibas_talrunis/
  • Nacionālā veselības dienesta ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis (darba dienās no plkst. 17.00 līdz 8.00, brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti) – 6601 6001
  • Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvais tālrunis konsultācijām par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem (darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00) – 8000 1234
  • Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārkārtas tālrunis (visu diennakti) – 113

1 barikJau tradicionāli, atceroties 1991. gada barikāžu laiku un bojā gājušos Latvijas civiliedzīvotājus, visā Latvijā tiek iekurti ugunskuri. Arī pie Ādažu vidusskolas 20. janvārī tradicionāli deg atmiņu ugunskurs. Ir izaugusi jauna paaudze, kurai padomju laiki, trešā Atmoda un dziesmotā revolūcija, barikāžu laiks ir neizprotama vēsture, tāpēc dalāmies atmiņās, apskatām senos foto, video ierakstus kā Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.
Latvija ir tāda, kādu mēs paši to veidojam. Ikvienu aicinām padomāt par to, ko varam darīt mūsu valsts labā. Ikkatrs no mums spēj darīt ko labu Latvijai!   Foto

3 a klaseZenta Mauriņa ir teikusi: “Latvietis nav iekarotājs, viņš ieročus lieto tikai tad, ja jāaizstāv pret ienaidnieku sava zeme, un tādās reizēs viņš kļūst nikns un ciets”.
Barikāžu laiks to skaidri parādīja, ka latvietis var stāvēt par savu tēvu zemi pat bez ieročiem. Ir jau pagājis 31 gads, bet mēs vēl joprojām atceramies…. Mēs nedrīkstam aizmirst to dienu notikumus, kur tika apdraudēta mūsu zemes drošība, kur mūsu vecāki un vecvecāki bija gatavi stāvēt un aizsargāt savu zemi un valsti. Tādēļ stāstām saviem bērniem, mazmazbērniem, cik ļoti cilvēki bija vienoti, saliedēti, viņiem ir jāzina savas zemes vēsture. Ar atmiņām jādalās!

ugunskursDeg ugunskuri. Tie nav ugunskuri! Tur sārtas buras cauri naktij spīd. Deg ugunskuri. Tie nav ugunskuri! Tie mūsu sapņi cauri tumsai spīd. /Māra Zālīte/
Tautas atmoda, kuras laikā tika nosprausts ceļš uz Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu, rūdījusies 1991. gada janvāra barikāžu ugunīs. Šogad aprit 31 gads kopš šo liesmu gaismā pavadītajām dienām. Skolā atcere notiek klases stundu laikā.

No Veid1No Veid2No Veid3Skolas soma LV100 krasains CopyMuzikālā izrāde  “No Veidenbauma neaizbēgsi”
05.10.2021. – 07.10.2021. 11.abc – 12.abc
No Veidenbauma neaizbēgsi” ir mūsdienīgs, autobiogrāfisku nianšu skaidrojošs un digitālā formātā pieejams dzīvesstāsts, kas dzejā, dziesmās un epizodiskos mēmā kino fragmentos, ļauj skatītājiem uz brīdi nonākt vienā telpā ar Eduardu Veidenbaumu.
“No Veidenbauma neizbēgsi” – šāds intriģējošs virsraksts projektā “Latvijas skolas soma” piesaistīja arī Ādažu vidusskolas vidusskolēnu interesi. Digitālais muzikālais stāsts, kuru sagatavoja  jauniešiem labi zināmais mūziķis  Ralfs Eilands sadarbībā ar Liepājas teātra aktieri Gati Maliku un “Liepaja Music Orchestra” mūziķiem Jāņa Ivuškāna vadībā, ļāva ieskatīties pretrunu pilnās un traģiskās personības Eduarda Veidenbauma  dzīves epizodēs, apjaust dzejnieka plašo interešu loku, kas aptvēra ne vien dzejas radīšanu, atdzejošanu un tulkošanu, bet arī vēstures un ekonomikas zināšanas, kā arī matemātiķa aso prātu.
Skolēni atzina, ka viņiem šķita interesanta un saistoša uzveduma struktūra, kurā tika izmantota gan E. Veidenbauma dzeja, gan dziesmas ar Veidenbauma tekstiem, gan arī mēmā kino epizodes, kas muzikālajā stāstā ievija humoristisku skanējumu. Lai arī dziesmu skanējums dominēja, tomēr redzētais rosināja uz sarunu par  Eduarda Veidenbauma drosmi, viņa dzejnieka nostāju un tekstu aktualitāti.
11.b klases skolēniem izrāde patika, bet viņi uzsvēra, ka nav pārliecināti, vai  saprastu, ja par E. Veidenbaumu neko nezinātu: “Izrāde varēja būt garāka - varēja daudz vairāk  pastāstīt par dzejnieku. Izrādi bija viegli uztvert, jo varēja atpazīt faktus, par kuriem iepriekš bijām runājuši. Man patika, bet nezinu, vai es saprastu izrādi, ja neko nezinātu par Veidenbaumu. Bija interesanti, bet, lai saprastu, vajadzēja iedziļināties.” Skolēni atzinīgi novērtēja mēmā kino fragmentus, jo ne vienmēr visu vajag pateikt skaļi.

Apsveicam KimijaŠajā nedēļā notika skolas ķīmijas olimpiāde 10. - 12. klašu skolēniem. Apsveicam olimpiādes uzvarētājus!

I vieta 
   Ģirts Robijs Ģederts 12.a
   Ludvigs Rožkalns 11.a
   Katrīna Rūta Bulāne 10.a

II vieta
   Katrīna Landratova 12.a
   Alina Gavrilova 11.a
   Krista Balode 10.a

III vieta
   Amanda Ignāte 12.b
   Loreta Anna Plostniece 11.a
   Natālija Kamina 10.b
   Laura Liepiņa 10.a
   Arina Ķelle 10.a
Apsveicam un paldies ķīmijas skolotājai Antrai Laizānei par olimpiādes organizēšanu!

dz menedz13. janvārī 10.a klases skolēniem izglītojošu un praktisku nodarbību cikla “Esi savas dzīves menedžeris”, trešā nodarbība “Kā izvirzīt sasniedzamus mērķus un pārvaldīt stresu”.
Zināms, ka mums nav kontroles par to, cik talantīgi mēs piedzimstam, bet mēs varam kontrolēt to, cik daudz pūles ieguldām, lai attīstītu savas prasmes. Viena no panākumu veiksmes atslēgām ir spēja aptvert, ka Tev ir kontrole pār savu izaugsmi.
Kā izvirzīt un sasniegt mērķu?

* Definē savus dzīves mērķus, vērtības un vīziju.
* Sadali savus lielos dzīves mērķus mazākos mērķos dažādās dzīves jomās.
* Pieraksti savus tuvākos mērķus un sarakstu noliec labi redzamā vietā.
* Ķeries klāt mērķu īstenošanai, cik vien drīz iespējams, un nosaki termiņu, cik ilgā laikā vēlies tos sasniegt.
* Izdomā veidu, kā novērtēt savus sasniegumus.
* Nosaki prioritātes.

Stress ir organisma nespecifiska reakcija uz apkārtējās vides prasībām. Pētījumi mūsdienās liecina, ka organisma reakcijas ir atkarīgas no stresora jeb stresa stimula novērtējuma.
Neeksistē dzīve bez stresa. Lai mēs varētu to vadīt vai pārvaldīt, ir jāapzinās sava pašsajūta, kāpēc konkrētā stresa situācija liek mums reaģēt noteiktā veidā. Ja mēs nepievērsīsim tam uzmanību, varam iet stresa pavadā pa apli ilgstoši, respektīvi, regulāri justies slikti, piedzīvojot līdzīgas situācijas atkārtoti. Tāpēc ir svarīgi saprast, kas var palīdzēt noņemt lielo spriedzi, lai stresa klātbūtne mūs “neparalizē”.
Viens no veidiem, kā atgūt līdzsvaru un nomierināties, ir lēni un dziļi elpot. Bet, lai spētu stresa situācijās izmantot elpošanas praksi, tā ir jātrenē ikdienā, mierīgos apstākļos. Ir dažādi vingrinājumi, ko var veikt arī pie sienas.
Lai izdodas izvirziet mērķus, tos sasniegt un pārvaldīt stresu.!

Apsveicam Kr valApkopoti Pierīgas novadu skolu krievu valodas olimpiādes rezultāti. Priecājamies par Ādažu vidusskolas skolēnu izcilajiem sasniegumiem. Olimpiāde pirmo reizi tika organizēta tiešsaistē.

1. vietu izcīnījuši Ernests Druvietis (8.g), Veronika Musijaka (12.a) un Anastasija Ivanova (11.b)

2. vietu - Valerija Tončinska (12.c) 

3. vietu - Krista Balode (10.a) un Elizabete Vegnere (11.c)           

Ernests Druvietis un Veronika Musijaka ir uzaicināti piedalīties nākamajā valsts olimpiādes posmā. Lai veicas!

Apsveicam krievu valodas skolotājas Annu Deniškāni un Diānu Smirnovu ar izcilajiem sasniegumiem!

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2022 Ādažu vidusskola

Search