NORDPLUS PROJEKTS

Ādažu vidusskola 2011.gada rudenī apstiprināja savu dalību Nordplus projektā, kura realizācija notika no 2011. gada līdz 2012. gadam. Projekta mērķis: attīstīt un uzlabot pedagoģiskās un didaktiskās metodes, ar kuru palīdzību klases audzinātāji varētu palīdzēt 14-17 gadus veciem jauniešiem veidot karjeras iespējas. Projekta uzdevumi:  attīstīt skolotāju profesionālās prasmes un mācīšanas procesa kvalitāti;  izveidot karjeras konsultēšanas programmu jauniešiem vecumā no 14-17 gadiem;  salīdzināt izglītības sistēmas dažās Ziemeļeiropas valstīs;  dalīties ar citām valstīm karjeras izglītības un konsultēšanas pieredzē. Projekta dalībnieki:  Viimsi Keskkool, Viimsi, Estonia  Lyceiparkens Skola, Porvoo, Finland  Ādažu Vidusskola, Ādaži, Latvia  Guldborgsund Ungdomskole, Guldborgsund, Denmark Projekta gaita: Projekta laikā notika četras apmaiņas vizītes, kurās piedalījās Ādažu vidusskolas skolotāji: Līga Jaunupe, Jevgeņijs Ļitvinovs, Jolanta Osīte, Dace Skuja un skolotāji no Somijas, Dānijas un Igaunijas. Projekta apmaiņas vizītes:  2011. gadā: no 7.-10 .februārim Igaunijā , Vimsi skolā  2011. gadā: no 26.-29.septembrim Dānijā, Guldborgsundā  2012. gadā: no 7.-10.februārim Latvijā, Ādažos  2012. gadā: no 10.-13.aprīlim Somijā, Porvo Projekta ieguvums:  tika iepazīta karjeras izglītība un konsultēšanas (guidance) iespējas apmeklēto valstu skolās;  tika iepazīta karjeras attīstības atbalsta sistēma jauniem cilvēkiem no riska grupām;  tika noskaidrots, ka karjeras izglītība ieņem aizvien lielāku lomu vidusskolas un jaunāko klašu mācību programmās kā atsevišķs priekšmets, vai arī ir iekļauta kādā citā mācību priekšmetā;  liela nozīme ir skolas karjeras attīstības atbalsta konsultantiem;  tika konstatēts, ka karjeras izglītībā un konsultēšanā iesaistīto cilvēku skaits skolās ir nepietiekams audzēkņu vajadzību un prasību apmierināšanai.

Ādažu vidusskolas korpuss

Gaujas iela 30, Ādaži, Ādažu pagasts,