Vārda dienu svin: Kazimirs, Izidors / 24.03.2023

booked.net

Horizontālie sākuma raksti

Ādažu pašvaldības policijas informācija par drošību "Esiet uzmanīgi!!!"

ESIET UZMANĪGI!!!

Kamēr vēl Latvijā nav sākusies sniegota un balta ziema, rītos un vakaros ir krēslaini tumšs, kas krietni apgrūtina redzamību. Tumšajos periodos mēs visi esam līdzatbildīgi satiksmes dalībnieki. Tādēļ, iestājoties tumšajam laikam, mums ir jāgatavojas īpaši – iegādājoties apģērbu ar atstarojošiem elementiem vai atstarojošās vestes. Sabiedrībā ir jāmaina attieksme un jāatceras, ka ja es redzu, vēl nenozīmē, ka redz mani. Vecākiem jādomā arī par savu bērnu drošību – iegādājoties apģērbu ar iestrādātiem atstarojošiem elementiem vai atstarojošo vesti un jāseko līdzi, lai tas arī tiktu lietots.

Gājējiem jāņem vērā, ka automašīnu tuvās gaismas apgaismo tikai 25-50 metrus, savukārt tālās līdz 150 metriem, tādejādi gājēji, lai sevi pasargātu ir jālieto gaismu atstarojošas vestes vai apģērbu ar atstarojošajiem elementiem, kā arī jāievēro satiksmes noteikumus. Apģērbs ar atstarojošiem elementiem vai atstarojošā veste ir jālieto, lai ceļu satiksmes dalībnieki labāk varētu viens otru pamanīt, piemēram, lai autovadītāji varētu pamanīt gājējus un velosipēdistus, lai velosipēdisti varētu pamanīt gājējus. Šādi elementi jālieto ne tikai cilvēkiem, bet arī, piemēram, suņiem, velosipēdiem, bērnu un invalīdu ratiņiem.

Atcerieties, ka par atstarojošās vestes vai apģērbu ar atstarojošajiem elementiem nelietošanu pašvaldības policija piemēros administratīvo sodu. Par šo noteikumu neievērošanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no septiņiem līdz trīsdesmit euro.

Ādažu pašvaldības policija vēlas vēlreiz atgādināt, ka pieaugušajiem ir jāatceras – bērni mācās no pieredzes un no pieaugušajiem, it īpaši no saviem tuviniekiem un autoritātēm! Vienmēr ar savu rīcību jārāda pareizs piemērs. Ja Jūs iekāpjot automašīnā nepiesprādzējaties, tad to arī mācās Jūsu bērns. Ja Jūs nelietojat atstarotāju, tad arī bērni nesapratīs vajadzību šādam elementam.

Ņemot vērā, ka dienas paliek īsākas, bet naktis garākas un krēsla iestājas agri, būtu lietderīgi ar bērnu pārrunāt dažādas situācijas. Diemžēl mēs nevaram vienmēr būt blakus savam bērnam un pasargāt viņu. Tādēļ, der ar bērniem pārrunāt situācijas un kā būtu jārīkojas gadījumos, kad svešinieks uz ielas uzsāk sarunu un piedāvā bērniem aizraujošas lietas. Par visu jārunā jau iepriekš, neatkarīgi no tā, vai kaut kas ir noticis. Bērnam nav pieredzes, tāpēc ir jāiemāca, jāizskaidro un jāizstāsta, lai bērns neapjuktu nezināmās situācijās. Bērniem jāatgādina ik pa laikam kā tad īsti rīkoties, ja tuvojas svešs cilvēks un piedāvā kādu našķi vai aizraujošu lietu. Bērnam nav jābūt pieklājīgam, bērns drīksti pateikt – es negribu ar jums runāt, es neiešu, es nerunāšu, man mamma neļauj, ejiet prom! Ja svešais bērnam tuvojas, jāatkāpjas trīs soļi lēnām un tad labi ātri jāskrien prom. Nevis jātēlo, ka viss ir kārtībā. Bērnam vajadzētu izstāstīt, ka var ieiet kafejnīcā, veikalā, iet klāt uzticama izskata pieaugušajam, piemēram, tantei ar bērniņu. Paskatīties apkārt, vai nav policista, vai kaut kur nestāv ātrās palīdzības mašīna. Pieskriet klāt un pateikt, ka seko kāds svešs cilvēks. Māciet nekautrēties, būt drošam. Ja kāds bērnu aiztiek vai pieskaras, droši ir jākliedz – liec man mieru, nenāc pakaļ! Ja bērnu velk mašīnā, tad ir jākliedz, cik vien spēka, ir jāsit un jākož, jāpretojas, cik vien var! Censties pievērst apkārtējo cilvēku uzmanību. Bērns ir jāmāca, ka svešās mašīnās kāpt nedrīkst, lai arī piedāvā konfektes, rotaļlietas vai aizvest paskatīties mazus kaķīšus vai sunīšus. Nekādā gadījumā nekāpt svešā mašīnā! Jāpārliecinās, vai bērns zina visvajadzīgāko numuru – 112. Zvanot uz 112 ir iespēja lūgt savienot ar Ādažu pašvaldības policiju, kura nekavējoties reaģēs un izbrauks uz jebkuru aizdomīgu situāciju. 

Drošības riski ir vienādi visur – gan skolā un mājās, gan tirdzniecības centrā, gan rotaļu laukumā un tāpat arī internetā. Gadījumā ar internetu vai citām tiešsaistes saziņas tehnoloģijām ir sarežģītāk, jo mēs neredzam personu, ar kuru veicam saziņu. Lai cik tas arī nebūtu savādi, ir daudzi cilvēki, kuri nekad neaizmirst aiztaisīt logus un aizslēgt mājas durvis, tomēr interneta vidē šī piesardzība pazūd kā nebijusi. Daudzi rīkojas bezatbildīgi un nolaidīgi, jo uzskata, ka visas darbības ir anonīmas – vairumam no mums nav ne jausmas par to, ka internetā veiktajām darbībām ir iespējams izsekot...

10 potenciālā varmākas pazīmes

Par potenciālo varmāku un viņa centieniem sameklēt upuri liecina vairākas pazīmes. Kļūsti uzmanīgs, ja kāds:

1. uzsāk ar Tevi „nevainīgu” saraksti un prasa par Tevi personisku informāciju;

2. arvien uzkrītošāki interesējas par Tevi un Tavu ikdienas dzīvi, prasa, kā Tu jūties, interesējas vai esi nelaimīgs un vientuļš un vai vecāki Tev velta pietiekami daudz uzmanības;

3. grib zināt, vai Tev ir draugs vai draudzene un jautā, kad dienas laikā Tu esi viens pats – bez draugiem un vecākiem;

4. prasa, kā Tu izskaties un ģērbies gan skolā, gan gultā. Pieprasa atsūtīt Tavus attēlus;

5. vēlas Jūsu attiecības saglabāt kā „noslēpumu” un jautā, vai var Tev uzticēt noslēpumus un uzticēties;

6. ļoti interesējas par Tevi, izsaka komplimentus, atbalsta Tevi, bet par sevi izvairās runāt. Cenšas Tevi iežēlināt, stāstot, cik pats jūtoties vientuļš un slavē Tevi par līdzjūtību un spēju saprast citus. Izpēti sava „drauga” profilu - 7. iespējams, ka viņa čata draugu sarakstā ir tikai viena vecuma vai dzimuma „draugi”;

7. sola, vai dod dāvanas, kaut gan Jūs neesat tik tuvi draugi. Tajā pašā laikā šis „kāds” pēkšņi var kļūt dusmīgs un valdonīgs;

8. vēlas ar Tevi čatot dīvainās diennakts stundās, piemēram, pirms gulētiešanas;

9. jautā un raksta par lietām par kurām Tev kļūst neērti un interesējas par Tavu seksuālo pieredzi, kā arī grib, lai Tu apmeklē portālus, kur redzama pornogrāfija. Runā par saviem dzimumorgāniem, stāsta par savām fantāzijām, seksu un piedāvā „spēlēt aizraujošas spēles”;

10. tev nezināmā veidā uzzinājis par Tevi lietas, kuras Tu iepriekš neesi stāstījis.

Atceries, ka Tev nopietnam un vērīgam vajag kļūt arī tad, ja „piepildās” kaut vai viens no šiem „kritērijiem”.

10 ieteikumi drošam un atklātam čatam vecākiem

1. Runājiet ar saviem bērniem un izrādiet patiesu interesi par to, ko viņi par sevi raksta un, kas ir viņu čata un e – pasta draugi.

2. Esiet godīgs/-a un atklāts/-a sarunās ar saviem bērniem. Norādiet iespējamos draudus virtuālajā vidē. Aizliegumi un dažu interneta mājaslapu

bloķēšana mājas datorā neaizstās sarunas starp Jums un Jūsu bērniem. Turklāt čatot un sazināties ar e – pastu var arī ārpus mājas.

3. Brīdiniet bērnus, ka viņi nedrīkst izpaust dzīvesvietas adresi, telefona numuru vai citu personīga rakstura informāciju, kas citiem dod iespēju apdraudēt Jūsu bērnus. Jautājiet arī viņu domas par iespējamām sekām un ļaujiet tiem pašiem atbildīgi pieņemt lēmumu.

4. Norādiet, ka nedrīkst izpaust informāciju par citiem ģimenes locekļiem, ko pieaugušie paši negribētu.

5. Skaidrojiet, ka cilvēki virtuālajā vidē mēdz slēpt savu patieso personību. Tāpēc nedrīkst akli uzticēties visam, kas čatā vai e - pastā rakstīts.

6. Datoru novietojiet visai ģimenei atklātā telpā, nevis bērnu istabās. Tas palīdzēs uzmanīt čatošanu un saziņu caur e – pastu. Kļūstiet par tā paša portāla lietotāju, kuru apmeklē Jūsu bērns. Tas ļaus Jums iepazīt portāla vidi, kur Jūsu bērns pavada laiku.

7. Brīdiniet bērnus, ka strādājot vai čatojot pie publiski pieejama datora, kāds var uzzināt par Jums vai Jūsu bērniem personīgu rakstura informāciju.

8. Ja bērns Jums atklāj, ka kāds anonīms vai dīvains virtuāls sarunu biedrs centies piespiest viņu satikties, draudējis, izteicis aizskarošas piezīmes vai seksuāla rakstura piedāvājumus, tad Jums par to jāinformē portāla vadība, kā arī tiesību sargājošās instances.

9. Neizdzēsiet e – pastus vai čatu sarunas, kur kāds anonīms cilvēks draud, apvaino, seksuāli uzmācas vai citādi aizskar Jūsu bērnus. Šie dati vēlāk var kalpot potenciālā varmākas atmaskošanai.

10. Vienojieties - ja bērns tomēr vēlas satikties ar kādu no čata draugiem, tad tam jābūt saskaņotam ar Jums.

Atcerieties, ka pastāvīgās sarunās ar bērnu Jūs viņam varat iemācīt patstāvīgi domāt un kritiski izvērtēt informāciju. Turklāt tad bērns atbalstu un sapratni meklēs ģimenē! 1

Radiet sev un saviem bērniem labvēlīgu, drošu, uzticamu, cieņpilnu vidi, lai Jūsu starpā valdītu atklātība un pilnīga uzticēšanās.

Papildus aicinām ikvienam iedzīvotājam būt vērīgam, modram un aktīvam, informēt pašvaldības policiju pa aizdomīgām situācijām un pretlikumīgām darbībām diennakts tālruņi 67997005; 27762020.

Esiet uzmanīgi, sargiet sevi, savus mīļos un neesat vienaldzīgi pret Ādažu novadā notiekošajām sabiedriskajām nekārtībām!

Ādažu pašvaldības policijas priekšnieks O.Feldmanis 

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Piekrītu

SĪKDATŅU POLITIKA

Informācija par Pārzini

Pārzinis – Ādažu novada pašvaldība, Reģ.Nr. 90000048472, Jur.adrese: Gaujas iela 33A, Ādaži, Ādažu novads, LV-2164; e-pasts: dome@adazi.lv

Pārziņa iecelts datu aizsardzības speciālists – Dagnija Baldiņa, sert.Nr.502, izsniegts 17.05.2018. Ja jums ir kādi jautājumi vai sūdzības par Ādažu novada pašvaldības veikto personas datu apstrādi, Jūs varat nosūtīt e-pasta ziņojumu mūsu datu aizsardzības speciālistam uz: e-pastu: dome@adazi.lv, ar norādi “Datu aizsardzības speciālistam”.

Vispārīga informācija par sīkdatnēm

Pārzinis, savā tīmekļa vietnē: https://www.adazuvidusskola.lv/ izmanto sīkdatnes, par to informējot  tīmekļa vietnes lietotājus un apmeklētājus šajā politikā.

Sīkdatnes izmanto, lai nodrošinātu vietnes funkcionalitāti (valodas izvēle, lapas adaptācija iekārtas izšķirtspējai, karšu un mediju platformu integrēšana, u.c.), uzlabotu tīmekļa vietnes lietošanas ērtumu, vāktu un apkopotu statistiku par vietnes satura popularitāti, apskati un dalīšanos sociālajos tīklos.

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas saglabājas apmeklētāja iekārtā (dators,  planšete, viedtālrunis) tīmekļa vietnes apmeklējuma laikā. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai uz citu vietni, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā  identifikators pēc kura vietne atpazīst apmeklētāja iekārtu nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes palīdz atjaunot jūsu iestatījumus vietnē, uzlabo vietnes lietošanas ērtības.

Kādas sīkdatnes izmanto?

Pārziņa vietnē  tiek izmantotas divu veidu sīkdatnes – nepieciešamās (funkcionālās) un statistiskās. Apmeklējot vietni, Jūsu pārlūkprogramma tās saglabā. Nepieciešamās sīkdatnes ir obligātas un nav atslēdzamas, jo tās nodrošina vietnes pamatfunkcijas: vietnes valodas izvēli, sīkdatņu funkcionalitātes pieejamības pārbaudi un sīkdatņu piekrišanas statusu (funkcionālās/statistiskās) saglabāšanu, vietnes sistēmas reģistrēto lietotāju autentifikāciju un redaktora paneļa iestatījumus. Šīs sīkdatnes neuzkrāj nekādus personiski identificējamus datus. Sīkdatnes netiek izmantotas, lai nereģistrētus apmeklētājus personīgi identificētu. Pārziņa tīmekļa vietnēs sīkdatnes tiek izmantotas tikai un vienīgi nolūkam, kas minēts šajā sīkdatņu politikā.

Pārziņa vietnēs tiek izmantotas arī trešo pušu sīkdatnes (statistiskās), kuras Jūsu pārlūkprogrammā saglabā integrēto pakalpojumu sniedzēja Google (Youtube) servisi – kartes, video. Šīs sīkdatnes palīdz analizēt un saprast, kā Jūs izmantojat šo tīmekļa vietni, saglabāt lietotāja vietnes iestatījumus un nodrošināt atbilstošu saturu. Statistikas sīkdatnes Jūsu pārlūkprogrammā tiek saglabātas tikai un vienīgi ar Jūsu piekrišanu – ieslēdzot Sīkdatņu vadības panelī attiecīgo sīkdatni vai kategoriju. Jūs varat atteikties no šīm sīkdatnēm, taču tas var ietekmēt Jūsu pārlūkošanas iespējas. Piemēram, ja neatļausiet Google Maps sīkdatnes, netiks precīzi attēlota karte; ja neatļausiet Youtube sīkdatnes, netiks rādīti informācijas tēmai pielāgoti video.

Izmantojot tīmekļa vietni, jūs  apliecināt, ka esiet iepazinies ar šo Sīkdatņu politiku un to, ka šajā tīmekļvietnē ievietotās analītiski statistiskās sīkdatnes tiek izmantotas ar mērķi uzlabot pakalpojumu kvalitāti, pildot Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10. pantā nostiprinātos valsts pārvaldes principus, ka valsts pārvaldi organizē pēc iespējas ērti un pieejami privātpersonai, kā arī valsts pārvaldes pienākumu uzlabot sabiedrībai sniegto pakalpojumu kvalitāti, vienkāršot un uzlabot procedūras fizisko personu labā.

 

Kādas sīkdatnes, kādiem mērķiem mēs izmantojam un cik ilgi tiek glabāti Jūsu dati?

SĪKDATNE

ILGUMS

APRAKSTS

_ga

24 mēneši

Sīkdatne _ga, ko instalē Google Analytics, aprēķina apmeklētāju, sesiju un kampaņu datus, kā arī seko vietnes lietojumam vietnes analītikas pārskatam. Sīkdatne saglabā informāciju anonīmi un piešķir nejauši ģenerētu numuru, lai atpazītu unikālos apmeklētājus.

_gat

1 minūte

Google izmanto, lai ierobežotu pieprasījumu intensitāti.

_gid

24 stundas

Google lieto šo sīkdatni, lai atšķirtu lietotājus. Nepieciešama tīmekļvietnes apmeklējuma analīzei.

NID

6 mēneši

Google reklāmas sīkfails, ko izmanto lietotāju uzskaitei un reklāmu mērķauditorijas atlasei.

Jūsu informācijas koplietošana

Pārzinis nenodod Jūsu personas datus trešajām personām vai starptautiskajām organizācijām, izņemot gadījumos, kas minēti šajā privātuma paziņojumā. Jūsu personas dati netiek profilēti, kā arī, netiek pieņemti automatizēti lēmumi.

Drošība

Jūsu informācijas drošība ir svarīga, un Pārzinis izmanto saprātīgus drošības pasākumus, lai novērstu Jūsu informācijas zaudēšanu, ļaunprātīgu izmantošanu vai nesankcionētu grozīšanu vietnes sistēmā. Tomēr, ņemot vērā IT videi raksturīgos riskus, nevar garantēt pilnīgu drošību un līdz ar to nevar nodrošināt vai garantēt drošību jebkurai informācijai, ko jūs iesūtāt, un, to darot, Jūs apzināties savu risku.

Trešo pušu saites un Jūsu informācijas izmantošana

Vietne var saturēt saites uz citām vietnēm, kuras Pārzinis neuztur. Šis privātuma paziņojums neattiecas uz trešo pušu darbībām, ieskaitot trešās personas, kas izmanto jebkuru tīmekļa vietni vai pakalpojumu, kas var būt pieejams, izmantojot saiti Pārziņa vietnēs. Iesakām pārskatīt katras apmeklētās vietnes privātuma politiku. Pārzinis nekontrolē un neuzņemas atbildību par saturu, privātuma politiku trešo pušu vietnēs vai pakalpojumos.

Jūsu tiesības

Atkarībā no spēkā esošajiem tiesību aktiem Jums ir tiesības piekļūt Jūsu personas datiem, tos labot vai dzēst, saņemt savu personas datu kopijas, ierobežot vai iebilst pret Jūsu datu aktīvu apstrādi, lūgt mums koplietot (nosūtīt) savu personisko informāciju citam subjektam, atsaukt jebkādu piekrišanu, ko Jūs sniedzāt, lai apstrādātu Jūsu datus, tiesības iesniegt sūdzību likumā paredzētajā kārtībā uzraugošajā iestādē un citas tiesības, kas var būt būtiskas saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Lai šīs tiesības realizētu, rakstiet e-pastu: dome@adazi.lv, ar norādi “Datu aizsardzības speciālistam”.

Ņemiet vērā, ka, ja neļaujat apkopot vai apstrādāt vietnes darbībai nepieciešamos personas datus vai atsaucat piekrišanu tos apstrādāt vajadzīgajā nolūkā, Jūs, iespējams, nevarēsit piekļūt pakalpojumiem, kuriem Jūsu informācija tika pieprasīta, vai izmantot tos.

Atteikšanās no sīkdatņu izmantošanas

Sīkdatņu iestatījumus Jūs varat mainīt jebkurā laikā savā interneta pārlūkprogrammā vai izmantojot Pārziņa tīmekļa vietnēs esošo sīkdatņu vadības paneli, kuru Jūs varat atrast tīmekļa vietnes kājenē (footer). Turpat pieejama Sīkdatņu politika.

Bez tam, Jūs varat mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, aktivizējot savā pārlūkprogrammā funkciju, kas ļauj noraidīt visus sīkdatņu saglabāšanas priekšlikumus. Šos iestatījumus Jūs varat atrast savas interneta pārlūkprogrammas izvēlnēs "iespējas" vai "preferences". Tāpat arī Jūs varat izdzēst jau saglabātās sīkdatnes.

Noderīga informācija par sīkdatnēm

Tīmekļa pārlūkprogrammas ļauj lietotājiem kontrolēt, kādas sīkdatnes tiek saglabātas, taču katra pārlūkprogramma darbojas nedaudz savādāk. Apskatiet šos norādījumus, lai uzzinātu, kā dzēst un pārvaldīt sīkfailus savā pārlūkprogrammā.

            Vairāk informācijas, kā kontrolēt sīkdatnes atbilstoši ierīces pārlūkprogrammai, var atrast tīmekļvietnē: www.aboutcookies.org

Informācija par sīkdatņu izmantošanu ir sagatavota, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 (2016. gada 27. aprīlis) par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula) prasībām un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2002/58/EK (2002. gada 12. jūlijs) par personas datu apstrādi un privātās dzīves aizsardzību elektronisko komunikāciju nozarē (direktīva par privāto dzīvi un elektronisko komunikāciju) prasībām.

Search