Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs / 06.07.2020

booked.net

Karjeras izglītība

×

Paziņojums

Lack of access rights - File 'http:/www.adazuvidusskola.lv/cache/5/d577b9a3e7ecb3cbca3475dd646ba2ae.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/www.adazuvidusskola.lv/cache/2/b2982a62422caf6f00227e053403114f.jpg'

kopbilde CopyNo 28. līdz 31. oktobrim Ādažu vidusskolā, sākumskolas ēkā viesojās Erasmus+ projekta (KA229) “Everything can be recycled, except the Earth” delegācija. Viesu sastāvā bija 18 skolotāji no Lietuvas, Slovākijas, Turcijas, Spānijas un Itālijas.
Projekta mērķis: sekmēt skolēnu informētību par vides aizsardzību un materiālu otrreizējo pārstrādi, padziļinot izpratni par dabas resursu nozīmi cilvēka dzīvē un nodrošināt to ar dažādu aktivitāšu palīdzību, kā arī sniegt zināšanas par citām valstīm un kultūrām, attīstot sociālo un starpkultūru kompetenci.
Šī bija pirmā projekta dalībnieku tikšanās, kuras laikā tika iepazīti partneri, plānotas turpmākās aktivitātes un apmācības vizītes. Šīs sanāksmes laikā tika izvēlēts projekta logo, pilnveidota eTwinning platforma un projekta mājaslapa, kā arī izveidotas aptaujas anketas skolēniem, vecākiem un personālam.
Viesu vizīte skolā sākās ar projekta atklāšanas ceremoniju. To atklāja Ādažu vidusskolas projekta koordinatore Jolanta Osīte, sveicot projekta partnerus ar dalību projektā. Oficiālajā atklāšanā piedalījās arī Ādažu vidusskolas direktors Česlavs Batņa, Ādažu novada priekšsēdētājs Māris Sprindžuks un Ādažu izglītības darba un jaunatnes lietu speciāliste Ināra Briede. Pēc atklāšanas uzrunām katra dalībvalsts iepazīstināja pārējos partnerus ar savas delegācijas pārstāvjiem, prezentēja skolu un stāstīja par savas valsts izglītības sistēmu.
Pateicoties 4.e un 4.g klases skolēniem - Dženijai, Edvardam un Jānim, kas iejutās gida lomā, viesiem bija iespēja iepazīties ar Ādažu sākumskolas modernajām un košajām telpām.
Vizītes laikā viesi apmeklēja Latvijas uzņēmumus, kas darbojas pārstrādes jomā, piemēram, Ādažu novadā esošo uzņēmumu SIA ”Rubrig”, kas ražo gumijas paklājus no otrreiz pārstrādātas gumijas, kā arī SIA „Getliņi ECO” sadzīves atkritumu poligonu, kur iepazinās ar atkritumu šķirošanas un pārstrādes procesu. Dalībniekiem tika organizētas arī radošās darbnīcas. Vienu no tām vadīja lektore no “Pasaules dabas fonda” Latvijā. Šajā nodarbībā tika aktualizēta dabas aizsardzības tēma, īpašu uzsvaru liekot uz radošo vides izglītības ideju - visu var pārstādāt un radīt jaunas lietas. Arī paši projekta dalībnieki no plastmasas pudelēm veidoja orģinālus auskarus, piespraudes, atslēgu piekariņus u.c. Otrajā dienas daļā pieredzējušie animatori no biedrības ,,Multenkulten" iepazīstināja projekta dalībniekus ar animāciju veidošanas procesu. Nodarbība bija sastādīta pēc principa – iepazīsti, izproti, radi pats! Nodarbības praktiskajā daļā dalībnieki veidoja animācijas filmiņas par tēmu “Dabas resursu taupīšana”, izmantojot otrreizējās pārstrādes materiālus.
Šajā nedēļā neiztika arī bez kultūras programmas. Latviešu Biedrības nama pārstāvji vadīja jauku folkloras pasākumu “Kā kļūt par latvieti?”, kur caur latviešu dziesmu, deju un mūziku viesiem bija iespēja iepazīt latviešu tautas tradīcijas. Par godu projekta dalībniekiem tika noorganizēts koncerts, kuru vadīja 3 brīnišķīgi vidusskolas puiši – Mārtiņš Mārcis Rubenis, Ģirts Robijs Ģederts un Martins Dzenis. Pasākuma programmu veidoja sākumskolas kora, deju kolektīva “Rūta” 4.klašu grupas sniegumi; Ādažu mākslas un mūzikas skolas muzikālie priekšnesumi un dažādu klašu skolēnu dzejas lasījumi. Koncerta otro daļā mūs priecēja Modes skate, kurā savus tērpus no pārstrādātiem materiāliem, demonstrēja dažādu sākumskolas klašu skolēni. Tērpi bija veidoti no pārtikas un rūpniecības preču iepakojuma materiāliem, tekstilmateriālu atgriezumiem, papīra u.c.   Foto
Paldies visiem pedagogiem un skolēniem par atbalstu un līdzdarbošanos projekta pasākumu organizēšanā!

Ādažu vidusskolas projekta darba grupa

Skolas soma LV100 krasains CopyDzejn1Dzejn2Dzejn3Dzejn4Dzejn5Dzejn6Tikšanās ar dzejnieci publicisti un redaktori, bērnu grāmatu  autori un izdevēju Inesi Zanderi 12.03.2020.
2020. gada 12. martāĀdažu vidusskolā  radošo darbu konkursu dalībniekiem un labākajiem skatuves runas  izpildītājiem programmas “Latvijas skolas soma” ietvarā ija iespēja tikties ar dzejnieci, publicisti un redaktori, bērnu grāmatu  autori un izdevēju  Inesi Zanderi.
Divās grupu  nodarbībās ( 5.- 8. kl.  un 9. - 12. kl.)  dzejniece  uzrunāja, arī  iedrošināja jauniešus rakstīt, kopt literāro gaumi, apzināties vēstures norises,  rosināja mācīties izteikt rakstu darbā savu būtību, patiesās izjūtas.
Ieklausoties autores  dzejas lasījumos, ikviens varēja sadzirdēt pantu skanīgumu, uztvert valodas rotaļīgo plūdumu  un vārdu spēles, iztēlē tikties ar spilgtajiem tēliem, ļauties to aicinājumam. 
Gatavojoties  nākamajiem radošajiem izaicinājumiem, turēsim prātā Ineses Zanderes rosinājumus.


Skolas soma LV100 krasains CopySekspirsSekspirs1Dailes teātra izrāde “Iemīlējies Šekspīrs” 11.03.2020.
11. martā Ādažu vidusskolas 8.g un 9.b klase apmeklēja Dailes teātra izrādi "Iemīlējies Šekspīrs".
Izrāde ir par mīlestību, vienlaikus ļaujot skatītājam ielūkoties Viljama Šekspīra slavenās drāmas "Romeo un Džuljeta" tapšanas gaitā, kas nebūt nebija vienkārši. Šī luga tapusi laikā, kad V.Šekspīrs piedzīvojis radošo krīzi - luga vēl nebija uzrakstīta, kad tā jau pārdota diviem teātriem. Jaunajam dramaturgam bija nepieciešama mūza, kas palīdzētu radīt pēc tam tik slaveno lugu. Savukārt skaistā un bagātā Viola de Lesepsa, kas iemīlējusies dzejā un teātrī, atradusi veidu, kā tikt teātrī, zinot, ka tajā drīkst strādāt tikai vīrieši.
Jaunieši aizraujošā veidā tika iepazīstināti ar pasaules dramaturģijas klasiķa Viljama Šekspīra personību. Skolēniem bija iespēja uzzināt, kā tapusi slavenā luga, kā tika veidotas izrādes, kāda bijusi aktieru un citu teātra darbinieku dzīve. Tāpat skolēni vēroja mūsdienu aktieru darbu, uzzināja aktiera profesijas dažādos izaicinājumus, piemēram, vīrietim jāiejūtas sievietes lomā un otrādi, kā arī jāspēlē ne tikai "labie un pareizie" tēli.
Izrāde "Iemīlējies Šekspīrs" ir komiskā drāma, tāpēc tajā netrūka nedz humora un joku, nedz mīlestības, nedz dramatisku un pat traģisku ainu, piemēram, izdzīvojot Romeo un Džuljetas traģisko mīlasstāstu. Skolēni izrādē piedzīvoja arī teātrim raksturīgo spozmi un krāšņumu gan tērpos, gan dekorācijās. Skolēnus pārsteidza tas, ka nozīmīga loma izrādē bija arī sunim Hugo, kas vairākkārt pārskrēja pāri skatuvei.
Paldies projektam "Latvijas Skolas soma" par iespēju apzināties Latvijas kultūras vērtības, vērojot krāšņo teātra izrādi.


Skolas soma LV100 krasains Copy20200311 083000 CopyRadošās darbnīcas “Gleznojam ar smiltīm” 11.03.2020.
2020. gada 11. martā 1. klašu skolēniem bija iespēja līdzdarboties aizraujošās radošajās darbnīcās “Gleznojam ar smiltīm” - visas mācību dienas garumā pirmklasnieki - katra klase savā laikā - pulcējās bibliotēkas lasītavā uz radošajām nodarbībām mākslinieces Daigas Kaufmanes vadībā.
Katrs nodarbību brīdis bija pārsteiguma pilns – skolēni vēroja krāsaino smiltiņu  “uzvedību” uz papīra, vēroja, kas notiek, ja sajauc divu krāsu smiltis, ieklausījās  smilšu kustību. Katrai klase, kopīgi izveidojott krāsainu smilšu putekļu miglu, izdzīvoja brīnuma pilnas emocijas. Foto
Kas var būt jaukāks, ja nodarbības noslēgumā, katram izdodas izveidot savu smilšu glezniņu. Paldies māksliniecei Daigai un projektam “Latvijas skolas soma”!


Skolas soma LV100 krasains Copy20200225 083000 CopyAizraujošā stikla pūšana 25.02.2020.
2020. gada 25. februārī 2. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties aizraujošās radošajās darbnīcās, vērot kā tiek veidoti skaistie stikla izstrādājumi, ko var iegādāties veikalos un izmēģināt arī savus spēkus tikla pūšanā.
Pateicoties projekta “Latvijas skolas soma” nodrošinātajām iespējām, 2. klašu skolēni varēja piedalīties Ventspils stikla pūtēju nodarbībās, kurās skolēni uzzināja kā rodas stikls, kas ir stikla pūšana, kā rodas izstrādājums. Vairākiem skolēniem bija iespēja  arī izmēģināt pašu procesu, atbildēt uz dažādiem jautājumiem, bet pie dāvaniņām tika visi! Foto


Skolas soma LV100 krasains CopyWhatsApp Image 2020 01 29 at 17.09.30 CopyWhatsApp Image 2020 01 29 at 17.09.35 CopyWhatsApp Image 2020 01 29 at 17.09.39 1 CopyCEĻAZĪME Eiropas klubam “Mazie Eiropieši” ”Nāc muzejā!” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītībasprogramma 29.01.2020.

2020. gada 29. janvārī Ādažu vidusskolas kluba "Mazie eiropieši" 5.-7. klašu grupa apmeklēja izstādi "Nenorunātās tikšanās" un piedalījās instalāciju radošajās darbnīcās. Skolēnus interesēja tēma: zinātniskā fantastika. Stāstījumu izstādē sniedza un radošās darbnīcas vadīja LNMM muzeju kuratores.
Pasākuma laikā skolēni ne tikai aplūkoja un iedziļinājās izstādes darbos, bet arī pielietoja savas prasmes un spējas, izveidojot 3 dažādas instalācijas par tematiem: "Atrasts kosmosā", "Pasūtījums", "Bezgalība", sadarbojoties un iepazīstoties ar citu skolu skolēniem.
Pēc pasākuma skolēni dalījās ar saviem iespaidiem. Skolēniem šoreiz patika veidot instalācijas no dažādiem priekšmetiem, kā arī interesantais izstādes grīdas segums - stikla smiltis, metroloģiskās zondes izmantošana instalāciju darbā. Tas viss radīja sajūtu, ka atradāmies fantastikas pasaulē.
Šī bija arī lieliska iespēja radīt skolēnos interesi par tik dažādo mākslas pasauli.

Kluba ”Mazie eiropieši” skolotājas Dace Matisone, Ieva Miķelsone


Skolas soma LV100 krasains CopyIMG 3785 CopyVīru kopas “VILKI” koncertlekcija “Latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām” 17.01.2020
2020. gada 17. janvārī Barikāžu atceres dienas priekšvakarā Ādažu vidusskolā viesojās vīru kopa “Vilki”. Klases stundas laikā skanēja latviešu karavīru dziesmas. Dziesmas mijās ar stāstījumu par karavīra apģērbu, ieročiem, mūzikas instrumentiem, kaujas taktiku, kultūras un atpūtas dzīvi.
Papildus stāstījumam un dziesmām uz ekrāna tika demonstrēti  attēli par latviešu karavīra cīņām. Vīru kopas “VILKI” dalībnieki bija tērpušies arheoloģiskajos tērpos. PALDIES par koncertu, paldies par dāvinājum - vīru kopas "Vilki" grāmatu ar dziesmu ierakstiem, aizstāvēt savu tēvu zemi latvietis vienmēr devās ar dziesmu. Dziesma ir arī tautas dzīvesziņas avots, no kā smelties iedvesmu.
Patriotiskā audzināšanas stunda 5. – 12. klašu skolēniem ar vīru kopas “Vilki” līdzdalību tika noorganizēta ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu.


Skolas soma LV100 krasains Copy1 Saulesk Copy 2"Sauleskalna" radošās Ziemassvētku darbnīcas Amatu mājā
20. decembrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Ādažu vidusskolas 5.a klases skolēni piedalījās Ziemassvētku radošajās darnīcās. Radošo darbnīcu laikā apguvām iemaņas darbā ar meldriem, cepām piparkūkas, vilkām un dedzinājām bluķi, gājām masku gājienā pa Saules taku. Zīlējām, kāds kuram gaidāms nākamais gads, kā arī pietika enerģija izmēģināt 8 perkusiju instrumentus Skaņajā vērī. Lai visiem priecīgi Ziemassvētki!   Foto


Skolas soma LV100 krasains CopyIMG 1 WA0004 Copy

Vizuālā teātra bērniem un pieaugušajiem "Teātris azotē" izrāde “Soliņš”
18. decembrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Ādažu vidusskolas sākumskolas aulā pulcējās 4.abcdeg un 5.ad klašu skolēni, jo viesos bija ieradies vizuālais teātris bērniem un pieaugušajiem “Teātris azotē”. Skolēniem bija iespēja noskatīties izrādi “Soliņš”, izrādi par divu meiteņu draudzību – kopīgām spēlēm, dalīšanos un jautriem piedzīvojumiem. Izrādes laikā aktrises, kuras spēlēja meiteņu lomas sapratās bez vārdiem. Fonā skanēja mūzika. Izrāde bija interaktīva, ar skatītāju piedalīšanos, kuriem vajadzēja zumzināt kā mušiņām, šalkot kā jūrai, vingrot, dejot un pat žonglēt. Izrādes gaitā bija dažādi žonglēšanas elementi – ar bumbiņām, vālītēm, riņķiem – tas bija aizraujoši. Izrādes saturs pārņēma skatītājus. Doma bija uztverama - tēma “Draudzība” aktuāla visos laikos. Aktrises kopā ar skolēniem pirms izrādes pārrunāja, ka šāda forma (izrāde bez vārdiem) ir ļoti vērtīga – to var skatīties cilvēki ar dzirdes traucējumiem, dažādu tautību (valodu) pārstāvji un dzirdīgiem liek būt uzmanīgiem, lai uztvertu to! Paldies – mums ļoti patika!   Foto
Pēc izrādes, atsevišķā nodarbībā 5.ad klašu skolēni mēģināja apgūt žonglēšanas pamatus. Fantastiski! Paldies aktrisēm!!!


Skolas soma LV100 krasains CopyBP1Bauskas pils apmeklējums 03.12.2019.
2019. gada 3. decembrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Ādažu vidusskolas skolēni devās uz Bauskas pili, lai iepazītos ar 15.- 16.gs. valsts arheoloģijas un arhitektūras pieminekli.
Bauskas pils muzejā mēs sajutām īstu viduslaiku gaisotni. Uzzinājām daudz interesanta par  tā laika hercogu dzīvi un kultūru, par sadzīvi un tradīcijām, īpaši par Kurzemes un Zemgales hercoga Jēkaba dzimtu. Mūsu uzmanību piesaistīja arī viduslaiku kungu un dāmu tērpi, apavi un rotaslietas. Katrā pils zālē muzeja darbinieces bija ģērbtas viduslaiku  kalpoņu  tērpos. Mums bija iespēja spēlēt dažādas 500 gadus senas spēles un rotaļas.   Foto
Pēc pils apmeklējuma skolēni dalījās savos iespaidos.
,, Man ļoti patika ekskursija, jo es uzzināju daudz jaunas informācijas par viduslaiku cilvēku dzīvi.” (7. klases skolniece)
,,Man ļoti patika šī ekskursija uz Bauskas pili, jo es uzzināju par Latvijas vēsturi 16.gs. Mēs ar ekskursijas vadītāju daudz staigājām pa pili, un viņa stāstīja par dažādiem interesantiem  eksponātiem.” (7. klases skolnieks)
,,Mums daudz stāstīja par to, kā dzīvoja cilvēki 15.-16.gs., kādas bija bērnu spēles, kā ģērbās un ar ko nodarbojās. Es papildināju savas zināšanas par viduslaikiem, un man ir ļoti labi iespaidi par ekskursiju. Paldies par šo braucienu!” (7. klases skolnieks)\
,,Man ļoti patika pils eksponāti. Man viss patika, es labprāt aizbrauktu uz pili vēlreiz.” (8. klases skolnieks)

,,Ekskursija bija ļoti interesanta. Es daudz uzzināju par cilvēku dzīves veidu viduslaikos. Man bija interesanti piedalīties dažādās spēlēs un konkursos. Paldies! Jau gaidu nākamo ekskursiju!” (8. klases skolniece)


Skolas soma LV100 krasains CopyPolianna1Polianna2Polianna3Liepājas teātra izrāde “Polianna” 28.11.2019.
2019. gada 28. novembrī Ādažu vidusskolas 9.a un 9.c klases skolēni apmeklēja Liepājas teātri, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.
Pārdomas par redzēto:
9.a un 9.c klases skolēni Liepājas teātrī noskatījās Dž. Dž. Džilindžera iestudēto Justīnes Kļavas lugu ,,Polianna” , kura veidota pēc Eleonoras H. Porteres romāna motīviem.
Kā jau pēc katras izrādes rodas pārdomas - kāds vēstījums tajā tika ,,dots” un kā tas tika ,,pasniegts”, un šoreiz izjūtas ir divejādas.
Lugas filozofija ir ļoti dziļa un pusaudžiem aktuāla, tas ir, censties jebkurā, pat vistumšākajā dzīves mirklī saskatīt pozitīvo un priecāties par to - lugā to sauc par ,,prieka spēli” un spēlēt prieka spēli – tas ir paņēmiens, kā turēties pretī likteņa sitieniem un neļaut tiem sevi salauzt. Kad īstenībā gribas apraudāties, bet tu tam turies pretī visiem spēkiem, burtiski nostājies uz galvas, lai atrastu situācijā kaut ko tādu, ka varēsi pasmaidīt gandrīz cauri asarām un pateikt: “Bet toties!...”
Taču aktieru izpildījumā lugas filozofija tiek pasniegta bērnišķīgā stilā, radot iespaidu, ka tā domāta bērnu auditorijai. Pat galveno lomu izpilda jauna, jautra un radoša aktrise – debitante Elizabete Marija Brante.
Vai patika? Viennozīmīgi to nav iespējams atbildēt ne ar ,,jā”, ne ar ,,nē”, bet vienaldzīgo abās klasēs nav.


Skolas soma LV100 krasains CopyAliseLatvijas Nacionālā teātra izrāde “Alise Brīnumzemē” 23.11.2019.
23.novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros  Ādažu vidusskolas 4. b klase apmeklēja Nacionālā teātra izrādi “Alise Brīnumzemē” (režisore Inga Tropa). Skolēnus aizrāva neparastie Brīnumzemes tēli, skaistie un krāsainie tērpi, gaismu efekti.
Izrādes uzdevums bija runāt ar bērniem mūsdienu bērnu valodā, caur mūsdienu tehnoloģijām, uzsverot to lietderību un arī kaitīgo ietekmi. Paldies par spilgto un iespaidīgo izpildījumu visiem, kas veidoja šo izrādi!
Jāuzsver arī to, ka dažiem skolēniem tā bija pirmā iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālo teātri. Skolēni klātienē varēja aplūkot 1902. gadā dibināto Rīgas pilsētas 2. teātri, kur 1918.gada 18. novembrī tika proklamēta neatkarīga Latvijas valsts.


Skolas soma LV100 krasains CopyME 1ME 2ME 3ME 4“Nāc muzejā!” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izglītības programma 20.11.2019.
2019. gada 20. novembrī Ādažu vidusskolas kluba "Mazie eiropieši" 5. - 7. klašu grupa devās uz Mākslas muzeju "Rīgas Birža", kur kopā ar  Rīgas 15. vidusskolas 7.-9.klašu skolēniem vēroja, pētīja un izzināja ievērojamā jūras ainavu meistara Ivana Aivazovska darbus. Mākslas muzejā bija skatāmi visi krājumā esošie meistara darbi, bet  citā muzeja zālē, eksponēti vēl vairāku 19. gadsimta marīnistu šedevri .
Radošajā  darbnīcā skolēni ar akvareļu krāsām atveidoja grupu darbu "Devītais vilnis"
Pēc pasākuma bērni dalījās ar saviem iespaidiem. Skolēni bija guvuši vērtīgu pieredzi , kā skatīties gleznas, uzdodot trīs jautājumus: Kas piesaista manu uzmanību gleznā? Ko es nesaprotu šajā gleznā? Par ko es brīnos šajā gleznā?
Šī bija arī lieliska iespēja saliedēt skolēnus un radīt viņos interesi par bagāto mākslas pasauli.   
2019./2020. mācību gadā Ādažu vidusskolas kluba "Mazie eiropieši" pamatskolas grupas skolēni  turpina līdzdalību LNMM izglītības programmā "Nāc muzejā", programmas mērķis - veicināt iekļaujošas sabiedrības attīstību, rosināt empātiju, sapratni un sadarbību un programmas ietvaros skolēni gūst ne tikai mākslas un kultūras pieredzi, bet arī iespēju iepazīt un labāk izprast savus vienaudžus.


Skolas soma LV100 krasains CopyLatviešu animācijas filmu rīts 20.11.2019.
20. novembrī, pateicoties programmai ,,Latvijas skolas soma”,  1. - 2. klašu skolēniem bija iespēja piedalītos “filmu rītā” un noskatīties 4 sirsnīgas un pamācošas latviešu animācijas filmiņas.
“Puslācis” – režisors Nils Skapāns (Jura Podnieka filmu studija). Filmas saturs stāsta par to, ka dažreiz gadās pazaudēties, bet tad ir jācenšas atkal atrasties, lai nav pārāk bēdīgi.
“Jāņtārpiņš” – režisore Dace Rīdūze (filmu studija Animācijas brigāde). Filmiņa stāsta par to, jābūt draudzīgiem, izpalīdzīgiem, jāprot kolektīvā pieņemt citādo.
“Cūkas laime” – režisore Dace Rīdūze (filmu studija Animācijas brigāde). Stāsts ir par dabas saudzēšanu, atkritumu savākšanu.
“Kora turneja” – režisors Edmunds Jansons (filmu studija Atom Art). Savdabīga, interesanta animācijas filmu vizuālā izteiksme. Interesanti, bet reālajā dzīvē sastopami gadījumi.
Noslēgumā visi klātesošie iejutās liela kora lomā, jo kā pēdējo animāciju “Joka pēc alfabēts” mūsu sākumskolas kora mākslinieciskās vadītājas Andas Kļaves pavadībā skolēni braši dziedāja līdzi.


Skolas soma LV100 krasains CopyEmils2Emils1Latvijas Leļļu teātra izrāde “Emīls un Berlīnes zēni” 15.11.2019.
4. e klase 15.11.2019., pateicoties programmai ,,Latvijas skolas soma”, apmeklēja Latvijas Leļļu teātra izrādi ,,Emīls un Berlīnes zēni”. Ļoti interesanti bija vērot izrādi, jo skolēni bija lasījuši E. Kestnera grāmatu “Emīls un Berlīnes zēni”. Šis bija stāsts par īstu draudzību - Emīls Tišbeins, zēni un Ponija Cepurīte bija īsta komanda - viens otru atbalstīja un uzmundrināja. Tā bija brīnišķīga iespēja nokļūt bērnības pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. 19 mūsu klases skolēniem  šis bija pirmais Latvijas leļļu teātra apmeklējums. 

Pēc izrādes skolēni dalījās ar saviem iespaidiem:
Mani izrādē pārsteidza milzīga izmēra, kustīgas kartona lelles un mūziķi, kuri visu izrādi spēlēja.
Mani sajūsmināja aktierspēle, jo sevišķi aktieris, kurš atveidoja Emīlu.
Man izrādē patika  Emīls, visa viņa komanda, jo lieliski izmeklēja kā detektīvi. Viņi bija vienoti, draudzīgi un neatlaidīgi
Man izrādē patika arī Emīla vecmāmiņa, jo viņai piemita lieliska humora izjūta.
Man vislabāk patika, ka Emīls Tišbeins vilcienā piesprauda ar milzīgu saspraudi. Zēns atcerējās to tiesā un pierādīja, ka nauda ir zagta. Man patika, ka viņi izdomāja sazinoties dažādas paroles.
Man patika, ka Emīls Tišbeins, Berlīnes zēni nepadevās grūtību priekšā un ieguva lielu naudas balvu.
Man patika, ka Berlīnes zēni nevis ignorēja Emīlu, bet nāca palīgā. Viņiem bija atjautīgs plāns kā atgūt pazaudēto naudu.
Man izrādē patika Emīls, jo zēns no Neištates bija drosmīgs. Viņš centās ne tikai pats atgūt  vecmāmiņai sūtīto naudu, bet arī pieņēma citu palīdzību.
Paldies, par iespēju apmeklēt šo aizraujošo izrādi!


Skolas soma LV100 krasains Copyafisa“Dvēseļu putenis" 11.11.2019.
2019. gada 11. novembrī Ādažu vidusskolas 9. – 12. klašu skolēni Ādažu Kultūras centrā noskatījās vēsturisko kara drāmu pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem “Dvēseļu putenis”, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.
Skolēni augstu novērtēja ieguldīto darbu, lai radītu tik kvalitatīvu filmu. Iespaidīgas cīņas ainas atsvaidzināja lielisks humors. Filma deva iespēju ieskatīties ne tikai Latvijas vēsturē nozīmīgās cīņās, bet arī tā laika sadzīvē, kad netika dota izvēle karot vai nē. “Dvēseļu putenis” palīdz jauniešiem novērtēt mūsu patieso brīvību un izvēles iespējas, kas nebija tajā laikā, kad visu noteica apkārtējie apstākļi.


Skolas soma LV100 krasains CopyIMG 20191118 WA0019 CopyNodarbība Latvijas Kara muzejā “Lāčplēša dienas nozīme” 08.11.2019.
100 gadi Bermontiādei! Šogad šī notikuma būtībai tiešām ir Lāčplēša spēks! Jo Latvijas sirdī tās ir neizdzēšamas atmiņas un nozīme šodienai. Smeļoties zināšanas, ko dod liecības par 1919. gada kaujām Latvijā, 8. novembrī nodarbības laikā, 4.g klases skolēni jutās saviļņoti, ka brīvība mūsos strāvo, tieši senču paveiktā dēļ. Vēl, jo vairāk apziņa, ka starp Latvju kareivjiem, “aizstāvju rindās stājās pāris gadus vecāki bērni par mums” – domāja 4. klase, ko varēja paveikt latvieši, kuriem bija niecīgs kaujas aprīkojums? Latviešu galvenais ierocis bija “smadzenes”. Tikai ar prātu, stipru gribu un Dievpalīgu varēja nonākt pie uzvaras. Paldies tā laika varoņiem, kuri nesuši mums uzvaru un brīvību!
Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma”, ļoti interesantās aktivitātēs bija iesaistīti 4.g klases skolēni Latvijas Kara muzeja nodarbībā “Lāčplēša dienas nozīme”. Skolēniem bija iespēja gūt dziļāku izpratni, izjūtot Kara muzeja iekārtoto vidi ar dažādiem eksponātiem un dokumentu materiāliem.
IMG 20191118 WA0020IMG 20191118 WA0023IMG 20191118 WA0024

 

 


Skolas soma LV100 krasains Copy7.e 17.e 27.e 32019. gada 8. novembrī Ādažu vidusskolas 7.e klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Savādais atgadījums ar suni naktī’’, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.
Pārdomas par redzēto: 
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Klase tika sadalīta divās grupās, lai pārmaiņus darbotos kaligrāfijas nodarbībā un dotos orientēšanās spēlē.
Darbnīcas laikā skolēni apguva prasmi rakstīt ar spalvaskātu. Pēc iesildīšanās vingrinājumiem strīpiņu un līkloču vilkšanā katrs dalībnieks rakstīja savu vārdu vai citu paša izvēlētu tekstu, papildinot alfabēta burtus ar elegantiem vijumiem.
Latvijas kultūras kanons ir orientēšanās spēle- iepazīšanas spēle ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopumu. Tajā iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas jomās, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu un piederības izjūtu Latvijai. Aptverot septiņas nozares (Tautas tradīcijas, Vizuālā māksla, Skatuves māksla, Mūzika, Literatūra, Kino, Arhitektūra un dizains).   
Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī’’
Lieliska izrāde. Vērtīga izrāde pusaudžiem, kas rosināja pārdomas un sarunas vēl ilgi pēc izrādes beigām. Izrāde pusaudžiem un vecākiem: pusaudžiem par to, kāda ir pasaule, uz kuru var būt arī atšķirīgs skatījums; vecākiem par to, kā sadzīvot ar neparastu bērnu un kā vecāku šķiršanās ietekmē bērnu.


 

Skolas soma LV100 krasains Copy

Svina garsaLatvijas Nacionālā teātra izrāde “Svina garša’’ 08.11.2019.
2019. gada 8. novembrī Ādažu vidusskolas 10.C, 12.A un 12.B klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Svina garša’’, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.
Īpaša atmosfēra ieskauj skatītājus, tiklīdz esam ienākuši zālē. Uz skatuves – bibliotēkā – čaukst avīžu lapas, tiek projicētas 30.gadu beigu vēsturiskās fotogrāfijas un izrādes aktieri lasa M. Bērziņa romānu “Svina garša”.
Aktieri izrādes laikā izstāsta visu romānu, gan iedzīvinot 1940./1941. gada  vēsturiskos notikumus Latvijā, gan  atainojot galveno varoņu ( pavisam parastu  puišu)  uzdzīvi, alkas pēc mīlestības,  rīcību bīstamās situācijās, glābjot dzīvību, kā arī uzskatu maiņu. Pārsteidzoša ir Matīsa un Rūda spēja visdraudošākajos apstākļos saglabāt cilvēcību un  līdzjūtību. Rodas jautājums : “Vai es tāpat rīkotos ?”
Simbolisku nozīmi izrādē iegūst svina garša, kas šaurākā nozīmē saglabājusies no ievainojuma vaigā, atņemot galvenajam varonim runas spējas, bet plašākā nozīmē tā var tikt attiecināta uz pēckara situāciju Latvijā.
Traģiska ir grāmatas izskaņa –  pilnīgā klusumā projekcijā skatītāji redz neskaitāmi daudz zvaigznīšu, kur  katra apzīmē izdzēstu cilvēka dzīvību...
Daudzi jaunieši atzina, ka iepriekš nav bijuši uz tādām izrādēm, kas tik ļoti emocionāli iesaista un liek just līdzi izrādes laikā un domāt vēl ilgi pēc tās.
Negaidīta pēcgarša, ņemot vērā cik daudz bija izrādes laikā jāsmejas par sadzīviskām ainām.


Skolas soma LV100 krasains CopyDz V 1Dz V 2Dz V 3

Grupas “Dzelzs vilks” koncerts

2019. gada 8. novembrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Ādažu vidusskolā viesojās grupa “Dzels vilks”, un 5. - 12. klašu skolēniem alternatīvajā klases stundā bija iespēja piedzīvot latviešu rokgrupas “Dzelzs vilks” koncertu un pārliecināties, kā roks skan latviešu valodā.
Grupas dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors Juris Kaukulis ir viens no pašlaik ievērojamākajiem latviešu rokmūzikas pārstāvjiem. Juris Kaukulis ir viens no retajiem Latvijas rokmūziķiem, kurš uzskata, ka roks var labi skanēt dzimtajā valodā – viņa dziesmas ir latviešu valodā un savā mūzikā viņš integrē arī latvju dainas.  
Klases stundas laikā skolēniem bija iespēja baudīt mūziku, līdzdziedāt, dejot, gūt prieku, piedzīvot pozitīvas emocijas. Paldies mūziķiem par pozitīvās enerģijas lādiņu Valsts svētku priekšvakarā!


Skolas soma LV100 krasains Copyk1 CopyKoncerts "Latvijai un mīlestībai"
Patriotiskās nedēļas priekšvakarā, 2019. gada 7. novembrī,  programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros, 3. - 4. klasēm izskanēja Muzikālās apvienības LA (Linda Upmale - balss; Arvīds Keinis - balss, klavieres; Pēteris Ozoliņš – čells) koncerts "Latvijai un mīlestībai". Skolēniem bija iespēja dzirdēt skaistākās Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča u. c. komponistu dziesmas, kas veltītas mūsu dzimtenei -  Latvijai.


Skolas soma LV100 krasains Copy Put vejini1Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Pūt, vējiņi!”

2019. gada 5. novembrī Ādažu vidusskolas 6.b klases skolēni ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu noskatījās Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Pūt, vējiņi!’’. Konkrētās izrādes apmeklējumu ieteica un atbalstīja skolēnu vecāki.
Skolēniem izrādē patika dažādi izrādes elementi - dažiem visvairāk patika tautastērpi, citiem - ka aktieri runāja skaļi un tas, ka fonā cilvēki aplika apkārt zelta plēves un bija ļoti spilgts, kā daugavieši strīdējās, kas ņems sievu, kā fona koris/dejotāji plūstoši mainīja vietas. Pāris skolēniem viss ļoti patika. Vairāki skolēni atzina, ka viņus emocionāli uzrunāja tieši izrādes nobeigums.
Tiesa, bija vairākas lietas, kas skolēniem vēl nebija skaidras – bija grūtības  izprast saturu, jo aktieri runāja tautasdziesmās, kāpēc visi meklēja sev tautumeitas; nesaprata, kurš kuru mīl un kāpēc Barba izdarīja pašnāvību.
Lielākā daļa skolēnu atzina, ka bija interesanti un kopumā izrāde patika, un  skolēni vēlētos kopīgi apmeklēt teātri un noskatīties vēl kādu izrādi.


Skolas soma LV100 krasains CopyLNMM E1LNMM E2“Nāc muzejā!” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izglītības programma
2019./2020. mācību gadā Ādažu vidusskolas kluba "Mazie eiropieši" pamatskolas grupas skolēni  turpina līdzdalību LNMM izglītības programmā "Nāc muzejā", programmas mērķis - veicināt iekļaujošas sabiedrības attīstību, rosināt empātiju, sapratni un sadarbību un programmas ietvaros skolēni gūst ne tikai mākslas un kultūras pieredzi, bet arī iespēju iepazīt un labāk izprast savus vienaudžus. 2019.gada 14.oktobrī notika programmas atklāšanas pasākums mākslas muzejā Rīgas Birža. Kluba "Mazie eiropieši" dalībniekiem bija iespēja satikt skolēnus no dažādiem Latvijas novadiem un piedalīties radošajās darbnīcās LNMM muzeju kuratoru vadībā. Radošajās darbnīcās skolēni darināja mūzikas instrumentus un maskas un apgleznoja cepumus.
Pēc pasākuma bērni dalījās ar saviem iespaidiem. Protams, visvairāk skolēnus aizrāva cepumu apgleznošanas darbnīca, kā arī Rīgas Biržas krāšņās telpas. Pa ceļam uz muzeju iepazinām Jēkaba ielas kultūrvēsturiskos objektus. 
Šī bija arī lieliska iespēja saliedēt kluba dalībniekus un radīt viņos interesi par bagāto mākslas pasauli.    

Ādažu vidusskolas kluba ”Mazie eiropieši”


Skolas soma LV100 krasains CopyPut vejiniIzrāde "Pūt, vējiņi!"
2019. gada 3. oktobrī Ādažu vidusskolas 11.A un 11.B klases skolēni piedzīvoja emocijām bagātu vakaru, apmeklējot Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Pūt, vējiņi!’’. Sakām lielu paldies programmai “Latvijas skolas soma”, kas mums deva iespēju baudīt mākslu un teātra atmosfēru!
Pārdomas par redzēto:
“Novērtēju izcilos varoņu atveidotājus, kas savu darbu veica profesionāli un spēja uzturēt nepārtrauktu saspēli, sniedzot skatītājiem intriģējošu un emocionālu atmosfēru.”
“Radās patriotiska sajūta, redzot negaidīto un pārsteidzoši lielo kori, tērpušos tautastērpos, kas deva varenības un krāšņuma piesātinātību. Vislielākās uzslavas un atzinība tieši korim, kas ar kustībām un Dziesmu un Deju svētku atribūtiku radoši atveidoja skatuves izkārtojumu un ainavas. Par skatuves garastāvokļa uzturēšanu jāpasakās arī gaismotājiem, kas ar gaismas un ēnu spēlēm mainīja izrādes noskaņu.”
“Dzirdot Raiņa rakstītās rindas, jāatzīst, ka mani tās neuzrunāja un pilnībā neieintriģēja, jo tika runātas dzejas formā. Dažbrīd bija garlaicīgi, taču izrādes mūzika bija lieliska, tā aizrāva, deva emocionālo fonu. Beigas bija grandiozas… Labprāt uz teātri dotos atkal.’’
“Šāda veida pasākumi ir ārkārtīgi noderīgi un izglītojoši, sniedz iespēju izveidot jaunas domubiedru grupas, kurās var savstarpēji apmainīties ar viedokļiem un emocijām.”
11.A un 11.B klases skolēni


Skolas soma LV100 krasains CopyZinoo Sk s 1Zinoo Sk s 2Zinoo Sk s 3Ekskursija uz zinātkāres centru ZINOO
2019. gada 2. oktobrī 7.a klases skolēni apmeklēja zinātkāres centru ZINOO Cēsīs, kura mērķis ir atraisīt cilvēkā dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām, pierādot, ka katram cilvēkam piemīt unikāls potenciāls. Klausoties gida stāstījumā, skolēni iepazina centrā esošos eksponātus, elektrības un kosmosa istabu, fizikas pasaules noslēpumus, kā arī paši izmēģināja ZINOO piedāvātās interaktīvās ekspozīcijas un dažādas tehnoloģijas.
Arhitektūras nodarbības laikā skolēni, paši aktīvi līdzdarbojoties, mēģināja uzbūvēt visaugstāko un izturīgāko māju; noskaidroja, kādas zināšanas nepieciešamas arhitektam; pētīja celtņu  kultūrvēsturisko nozīmi.
Skolēnu atsauksmes
“Patika, ka bija iespēja visu laiku darboties”
“Brīvība – dari, ko gribi, pētī - ko gribi”, “Neviens neteica - to nedrīkst un šo nedrīkst, tikai ievēro noteikumus”! 


Skolas soma LV100 krasains Copy2019./2020.m.g. tiek turpināta programma “Latvijas skolas soma”, un programmas ietvaros skolēniem ir iespēja iepazīt Latviju mākslas un kultūras norises (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.


Skolas soma LV100 krasains Copy4ad 24ad 129. maijā Ādažu vidusskolas 4.a un 4.d klases skolēni devās uz Cēsīm, lai apmeklētu ZINOO centru un piedalītos Arhitektūras nodarbībās. ZINOO apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda zinātnes un inovāciju attīstības jomā Latvijā saistībā ar "Latvijas skolas somu".
Arhitektūras nodarbības laikā skolēni, paši aktīvi līdzdarbojoties, mēģināja uzbūvēt visaugstāko māju. Nodarbības veicināja gan domāšanas, gan fantāzijas attīstību, kā arī sekmēja klases kolektīvas saliedēšanu. Bērni, kas iepriekš bija apmeklējuši ZINOO centru, konstatēja, ka ir daudz jaunu interaktīvu eksponātu.  
Skolēnu atsauksmes:
“Zinoo centrā bija tik interesanti, ka gribētu braukt vēl.”
“Man ļoti patika. Tas bija interesanti, un es daudz ko jaunu uzzināju!”
”Man patika eksperiments, kur bija no papīra jāuzceļ visaugstākais debesskrāpis.”


Skolas soma LV100 krasains Copyimage002image003KLASES STUNDA IMANTA ZIEDOŅA MUZEJĀ
2019. gada 20. maijā grupa vidusskolēnu – literatūras entuziastu – devās uz ImantaZiedoņa muzeju “Dzirnakmeņi”, lai piedalītos “Klases stundā muzejā", lai tuvāk iepazītu Imanta Ziedoņa personību un daiļradi, dzejniekavasarnīcu Dzirnakmeņi un tās apkārtni un iesaistītos radošās aktivitātēs un jēgpilnās sarunās. “Klases stundā muzejā" tika organizēta kā alternatīva mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Vidusskolēni uzsver, ka emocijas par pasākumu ir tikai pozitīvas – jauka sagaidīšana un aktivitātes, kas saliedēja komandas biedrus. “Muzeja vide rosināja uzticību un palīdzēja atraisīties un radoši strādāt. Savas izjūtas izteicām dzejā un prezentējām cits citam.”


Skolas soma LV100 krasains CopyBot1Bot2Bot3Bot4

 

 

 

EKSKURSIJA UZ LATVIJAS UNIVERSITĀTES BOTĀNISKO DĀRZU
2019. gada 9. maijā 4.e klases skolēni devās ekskursijā uz Latvijas Universitātes Botānisko dārzu, lai gida pavadībā iepazītos ar Latvijas un pasaules augu valsts daudzveidību. LU Botāniskā dārza apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas dabas un kultūrainavas jomā Latvijā saistībā ar "Latvijas skolas somu".
Skolēni ar lielu interesi klausījās gida stāstījumā un atzina, ka “…bija aizraujoši uzzināt par augiem”. Mārtiņš dalījās savos iespaidos: “… uzzināju daudz ko jaunu. Apskatīju un iegaumēšu augus, kuri ir indīgi, jo dažus esmu redzējis ceļojumā uz Spāniju. Nākamreiz, ieraugot šo augu, es viņu neaiztikšu un būšu piesardzīgs"
Mājupceļā skolēni apmeklēja Swedbank Finanšu laboratoriju, kur, veicot radošus uzdevumus, nostiprināja sociālo zinību stundās iegūtās teorētiskās zināšanas, tādejādi uzlabojot savu finanšu pratību.
Viena no skolniecēm atzina, ka “… Finanšu laboratorija man ļoti patika. Visvairāk man patika tas, ka tur varēja domāt gudri.” Arī zēni atzina, ka “… bija ļoti interesanti un reāli patika!"


Skolas soma LV100 krasains CopyNODARBĪBAS ZINĀTKĀRES CENTRĀ ZINOO CĒSĪS
30. aprīlī Ādažu vidusskolas 2.e klases skolēni devās uz Cēsīm, lai apmeklētu ZINOO centru un piedalītos Arhitektūras nodarbībā. ZINOO apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda zinātnes un inovāciju attīstības jomā Latvijā saistībā ar "Latvijas skolas somu".
Arhitektūras nodarbības laikā skolēni, paši aktīvi līdzdarbojoties, mēģināja uzbūvēt visaugstāko un izturīgāko māju. Noskaidroja, kādas zināšanas nepieciešamas arhitektam, pētīja, kāpēc dažas celtnes ir kultūrvēstures pieminekļi, bet citas nav.   Lasīt vairāk


Skolas soma LV100 krasains CopyCapsIzrāde “PĒDU DZINĒJS CAPS”
2019.gada 26.aprīlī Ādažu vidusskolas 1.b un 1.e klases devās uz Latvijas Leļļu teātra izrādi “Pēdu dzinējs Caps”. Šis izbraukums deva skolēniem iespēju alternatīvai mācību stundai Latvijas kultūras vērtību un laikmetīgās izpausmes jomā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.
Tā bija izrāde par slavenā pēdu dzinēja izmeklēšanu ar spriedzes pilniem mirkļiem un negaidītiem pavērsieniem. Izrādes laikā skolotājas vēroja bērnu iedvesmotās, brīžiem pārsteigtās acis. Starpbrīdī bija dzirdamas audzēkņu prognozes par otrā cēliena  notikumiem.
Braucot mājās skolēni komentēja: “Es nebiju domājis, ka vainīgais izrādīsies pilsētas mērs…”. Man ļoti patika izrāde. Kāpēc izrāde beidzās tik ātri? “


Skolas soma LV100 krasains CopyBalta GrIzrāde "BALTĀ GRĀMATA"
2019. gada 18. aprīlī 1.c un 2.a klases skolēni devās uz E. Smiļģa Teātra muzeju, lai  noskatītos Dirty Deat Teatro izrādi pēc Jāņa Jaunsudrabiņa stāsta motīviem "BALTĀ GRĀMATA". Teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli
Skolēniem ļoti patika skatīties izrādi kopā ar klasi, patika, ka izrāde bija interaktīva, patika aktieru tēlojums. Ne visiem patika, ka iestājās tumsa un “bija daudz dūmu", bet kopumā skolēni ļoti atzinīgi novērtēja iespēju kopīgi noskatīties teātra izrādi.


Skolas soma LV100 krasains CopyMuz 1 Copy17. aprīlī noslēguma pasākumā izstāžu zālē “Arsenāls” skolēni saņēma skaistus pateicības rakstus par piedalīšanos LNMM programmā “Nāc muzejā!”, jo šajā mācību gadā Ādažu vidusskolas kluba “Mazie eiropieši’ 5. - 7. klašu grupa piedalījās Latvijas Nacionāla mākslas muzeja izglītības programmā “Nāc muzejā!”.
Muzeja apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Muzeju kuratoru vadībā skolēni iepazinās un radoši darbojās trijos muzejos: Rīgas Birža, Romāna Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, kā arī izstāžu zālē “Arsenāls”.
Šīs programmas mērķis bija ne tikai apgūt mākslas un kultūras pieredzi, bet arī labāk saprast jauniešus ar īpašām vajadzībām. “Mazie eiropieši” sadarbojās ar Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem . Katrā nodarbībā bija iespēja prakstiski pamēģināt dažādus mākslas paņēmienus, apgūt zīmju valodu, lai varētu sazināties ar skolēniem, kuriem ir dzirdes traucējumi.   Foto


Skolas soma LV100 krasains Copy2019. gada 12. aprīlī Ādažu vidusskolas 1.g klases skolēni devās uz Latvijas Leļļu teātri un noskatījās izrādi “Emīls un Berlīnes zēni”. Izrādes  apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēnu atsauksmes un atzinumi:
“Man patika, jo bija jautri”.
“Man patika izrāde, jo tur bija daudz slepenu notikumu un ļoti liela izmeklēšana.” “Man patika Emīls, jo viņš nekad neapdevās.”
“Man patika, jo Emīls atguva savu naudu.”
“Man iemācīja, ka ja kaut ko nozog, ir obligāti jāziņo policijai un nedrīkst bērnus vienus pašus sēdināt vilcienā.”
“ Nedrīkst citiem zagt naudu!”
“Ļoti patika dziesma!”
“Labāk skatos 100 izrādes, nekā sēžu pie televizora.”
“Nevajag runāt ar svešiem cilvēkiem!”


Skolas soma LV100 krasains CopyHES1Ekskursija uz Salaspils novadu
2019. gada 29. martā 5d klasei bija iespēja iepazīties ar Salaspils novadu un apmeklēt Rīgas HES, zivju audzētavu “Dole”, kā arī Ķekavā – konfelādes ražotni. Ekskursija bija alternatīvā mācību stunda Latvijas zinātnes un inovāciju attīstības jomā saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Pēc ekskursijas skolēni izveidoja kopīgu aprakstu: “Sākumā mēs devāmies uz Rīgas HES, kur uzzinājām, kā tiek radīta elektroenerģija ekoloģiskos veidos, jo savā darbībā tā izmanto atjaunojamo energoresursu - ūdeni. Tāpat mēs uzzinājām, ka, lai atlīdzinātu dabai radīto kaitējumu no Rīgas HES darbības, tika uzcelta zivju audzētava “Dole”. Ekskursijas laikā mums bija iespēja apmeklēt šo zivju audzētavu. Mums bija iespēja redzēt kā attīstās zivju ikri, kādos inkubatoros tie tiek audzēti un aplūkojām pašu cehu. Lielu sajūsmu skolēnos izraisīja iespēja turēt rokās dzīvas zivis.
Vēlāk apmeklējām radošo ekskursiju Konfelādes ražotnē Ķekavā. Ekskursijas laikā iepazināmies ar ražošanas procesu un tajā strādājošajām un nepieciešamajām profesijām. Iepazināmies ar darba vidi, aprīkojumu, darba specifiku uzņēmumā. Bija iespēja saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem. Piemēram, kāpēc konfektes, kuras ražo te nemaz nevar dēvēt par marmelādi, un kurš izdomāja nosaukumu “Konfelāde”. Tika noskaidrots, kāpēc ir jāpievērš uzmanība informācijai, kas norādīta uz produktu etiķetēm. Bija arī iespēja piedalīties degustācijās. Degustāciju laikā tika mācīts atšķirt garšas, izvēlēties visgaršīgāko konfekti, cenšoties atpazīt augļu un ogu garšu nianses, kā arī radošās darbnīcas ietvaros, katrs varēja veidot, apstrādās un fasēt Konfelādes konfekti.
Kopumā ekskursija bija ļoti interesanta un pamācoša. Daži bērni pat sāka aizdomāties par savu nākotnes profesiju.”   Foto


Skolas soma LV100 krasains Copy

Sok muz1Sok muz2Sok muz3Ekskursija uz “Laimas” šokolādes muzeju
28.03.2019. 6.a klases skolēni apmeklēja “Laimas” šokolādes muzeju, lai izzinātu saldumu tapšanas noslēpumus, iepazītu uzņēmuma struktūru un darbiniekus, kļūtu par īsteniem saldumu meistariem, kā arī radošajā darbnīcā gatavotu konfektes. Šokolādes muzeja apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Klausoties gida stāstījumā, skolēni skatījās izstādītos eksponātus, uzzinot, kā senie acteki izmantoja kakao pupiņas, kā mūsdienās tiek audzēti kakao koki, kā kakao pārtop šokolādē, kāds ir kakao pupiņu ceļš no kakao koka līdz veikala plauktam, kā  aizsākās saldumu rūpniecība Latvijā. Tas bija kā interesants ceļojums laikā un telpā, iepazīstot vēsturiskos saldumu iepakojumus.
Skolēniem bija iespēja  iemūžināt savu saldo piedzīvojumu jautros foto un video, nobaudīt triju veidu šokolādi, izgatavot pašam savu šokolādes tāfelīti ar īpašu mīlestības vēstījumu kā sirsnīgu suvenīru no ceļojuma saldumu pasaulē.
Skolēni  šokolādes darbnīcā pagatavoja savas unikālās konfektes, izmantojot vairāk kā desmit dažādas šokolādes sastāvdaļas, kuras, iesaiņotas īpašā kārbiņā, tika paņemtas līdzi.
Skolēnu atsauksmes: ”Ekskursija, kad patika viss”, “Interesanti ir radīt pašam”, “Patika, ka bija maz jāklausās, bet daudz pašam jādara”!


Skolas soma LV100 krasains CopyIzstāde “DZĪVĀS SISTĒMAS”
Vairāki klašu kolektīvi ir apmeklējuši izstādi "Dzīvās sistēmas" un 28.03.2019. arī 2.d klases skolēni devās iepazīties ar izstādes eksponātiem. Izstādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā jomā saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēniem patika dažādās spēles un iespēja visu aptaustīt. Skolēni atsauksmes bija ļoti pozitīvas:
“Man patika vairāk uzzināt par cilvēku un man vēl patika uzdevumi.”
“Man viss ļoti patika!!”


Skolas soma LV100 krasains CopyIzrāde "STABURAGA BĒRNI"
2019. gada 26. martā 3.a un 3.g klases skolēni devās uz Valmieras Drāmas teātri,  lai noskatītos izrādi "STABURAGA BĒRNI". Teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Latviešu valodas stundās skolēni iepazinušies ar grāmatu “Staburaga bērni” un guvuši ieskatu grāmatas autora Valda daiļradē, kā arī devušies virtuālā ekskursijā uz savulaik izcilāko Latvijas dabas pieminekli – Staburaga klinti.
Skolēni ar aizturētu elpu dzīvoja līdzi aktieru tēlojumam un lielākā daļa nolēma sameklēt grāmatu, lai paši izlasītu stāstu par abiem draugiem – Janci un Marču.


Skolas soma LV100 krasains CopyDz sist1Dz sist2Dz sist3Izstāde “DZĪVĀS SISTĒMAS”
06.03.2019. 5.e klases skolēni apmeklēja interaktīvo izstādi "Dzīvās sistēmas".  Izstādes ideja ir izglītot ikvienu interesentu par to, kā darbojas dzīvi organismi ar interaktīvu aktivitāšu palīdzību. Izstādes apmeklējums ir aizraujošs piedzīvojums visu vecumu apmeklētājiem.
Izstādes apmeklētāji varēja iepazīties ar 60 dažādiem eksponātiem, kas sagaida izstādes “Dzīvās sistēmas” apmeklētājus, “Cik Tevī ir ūdens?”, “Lāzera augstuma mērītājs”, “Skelets uz velosipēda”, “Klausāmies ar zobiem”, “Dzīvnieku temperatūra”, “Kliegšanas vieta”, “Garšas zona”, “Ģēnija smadzenes” u.c. Izstādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā jomā saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēnu atsauksmes:
“Nevienu brīdi nebija garlaicīgi!.”
“Redzēju, cik daudz ūdens ir cilvēka ķermenī!”
“Uzzinājām daudz interesantu faktu par cilvēkiem un citām vietām!”


Skolas soma LV100 krasains CopyNodarbība Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Izrāde “Planēta Nr. 85”
2019. gada 1. martā 6.c un 6.e klases skolēni devās uz Dailes teātri un noskatījās izrādi “Planēta Nr. 85”. Pirms izrādes skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM). Skolēniem bija iespēja iepazīt muzeju un iesaistīties interaktīvā nodarbībā “Mākslas detektīvs” ar mērķi aizraujošā veidā, patstāvīgi iepazīt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas darbus, to tapšanas aizkulises un noslēpumus, mākslinieciskos paņēmienus, stilus un mākslas procesus.. LNMM un teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēni bija sajūsmināti par iespēju piektdienas vakar pavadīt kopā ar saviem klases biedriem, apmeklējot teātra izrādi. Pirms izrādes skolēni apskatīja teātra telpas, iepazinās ar telpu izkārtojumu un fotografējas.
Teātra izrāde bija aizraujoša, un skolēni atzina, ka “Nevienu mirkli nezuda interese par izrādē notiekošo! ” Sižets bija skolēnu vecumam atbilstošs, ar labu humora pieskaņu un izglītojošs.


Skolas soma LV100 krasains CopyEkskursija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Izrāde “Planēta Nr. 85”
2019. gada 27. februāri 7.b klases skolēni devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo  bibliotēku (LNB) un noskatījās Dailes teātra izrādi “Planēta Nr. 85” – izrādi, kas mēģina mest tiltu starp paaudzēm. LNB un teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēnu iespaidi pēc pasākuma: “Latvijas Nacionālajā bibliotēkā mēs uzzinājām vairāk par arhitekta profesiju, pašu bibliotēku un tās arhitektu. Ar liftu uzbraucām uz bibliotēkas kori, un tur pavērās brīnišķīgs skats! Taču ne tikai tur bija skaisti – skaisti bija arī pārējos stāvos un telpās. Vakarpusē devāmies uz Dailes teātri uz izrādi “Planēta Nr. 85”. Luga bija asprātīga, jautra un interesanta. Bija ļoti aizraujoši skatīties, kā viss notika agrāk. Aktieru meistarīgā spēle spēja piesaistīt mūsu un pārējo skatītāju uzmanību. 
Mēs izbaudījām šo dienu un būtu priecīgi aizbraukt vēl uz kādu pazīstamu un nozīmīgu vietu Latvijā, kā arī apmeklēt vēl kādu teātra izrādi.”


Skolas soma LV100 krasains CopyIzstāde "Dzīvās sistēmas"
2019. gada 21. februārī 4.b klases skolēni apmeklēja interaktīvo izstādi "Dzīvās sistēmas", lai uzzinātu, kā darbojas dzīvi organismi ar interaktīvu aktivitāšu palīdzību. Izstādes organizatori piedāvā daudz aizraujošu piedzīvojumu dzīvo organismu iepazīšanā, ļaujot pašiem darbojoties caur spēlēm un atrakcijām. Šāda dzīvo organismu iepazīšana ir interesanta, tādejādi sniedzot arī jēgpilnas zināšanas par dzīvību mums visapkārt. Skolēni
Izstādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā jomā saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēnu atsauksmes:
“Vērtīgi bija papildināt zināšanas par to, ko mācījāmies stundās.”
“Visinteresantākā bija spēle, kur jāārstē cilvēks!”
“Man patika, ka izstādē visu varēja aiztikt, pats darboties.”
“Interesanti bija uzzināt sava kliedziena skaļumu.”


Skolas soma LV100 krasains CopyIzrāde “Dželsomino melu zemē
2019.gada 18. februārī  Ādažu vidusskolas 1.a klases skolēni devās uz VEF Kultūras pili, lai noskatītos Liepājas teātra izrādi “Dželsomino melu zemē.” Teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Itāļu rakstnieka Džanni Rodāri radītais puisēns Dželsomīno ir piedzimis ar brīnumainu balsi, un tas viņam sagādā ne mazums problēmu – tad, kad viņš dzied, plīst logu stikli, grūst ēkas un no galvām tiek aizpūstas parūkas. Dželsomīno dodas ceļojumā un nokļūst Melu zemē, kur valda citi likumi un tikumi.
Skolēnu atsauksmes pēc izrādes: "Tā bija ļoti pasakaina. Tur bija stāstīts par to, ka nevajag melot, citādi dzīvē var iznākt slikti. Es pati negribētu nokļūt melu zemē, bet izrādē tas bija interesanti.”


Skolas soma LV100 krasains CopyNodarbība Nacionālajā botāniskajā dārzā
2019. gada 14. februāri 5.c klases skolēni ar savu audzinātāju - dabaszinību un bioloģijas skolotāju L. Strautnieci devās uz Nacionālo botānisko dārzu, lai Botāniskā dārza oranžērijā iepazītu augu daudzveidību un siltumnīcas iespējas nodrošināt augu dzīvei nepieciešamos faktorus. Nacionālā botāniskā dārza apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas zinātnes un inovāciju attīstības jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēni gida pavadībā devās “ceļojumā” – ekskursijā, un ceļojuma noslēgumā strādāja grupās un veica dažādus uzdevumus, kā arī, izmantojot aprakstus, meklēja augus un pierakstīja to nosaukumus latviešu un latīņu valodā.


Skolas soma LV100 krasains CopyIzrāde "DVĒSEĻU UTENIS"
2019. gada 14. februāri vidusskolēni devās uz Eduarda Smiļģa Teātra muzeju, lai noskatītos Dirty Deal Teatro izrādi "DVĒSEĻU UTENIS". Teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
2018. gada 23. novembrī notikušajā "Spēlmaņu nakts" ceremonijā dramaturģes Justīnes Kļavas un režisores Ingas Tropas veidotā izrāde "Dvēseļu utenis" saņēma divas balvas – "Labākā mazās formas izrāde" un "Gada labākā izrāde". Šī ir pirmā reize, kas galveno balvu saņēmis neatkarīgajā teātrī veidots iestudējums
Izrāde vēsta par sešiem Latvijā dzīvojošiem studentiem, kuru likteņus izšķir nevis valsts ģeopolitiskā atrašanās vieta starp rietumiem un austrumiem, bet gan šīs paaudzes atrašanās laikā starp sabiedrībā neatrisinātiem pagātnes konfliktiem un neziņu par nākotni.
Skolēnu atsauksmes pēc izrādes: “Mūsu pulkā nebija neviena, kam izrāde šķistu garlaicīga un neinteresanta”.  Izrāde aizrāva un lika padomāt.


Skolas soma LV100 krasains CopysigSigulda - Latvijas ziemas sporta centrs
2019. gada 6. februārī Ādažu vidusskolas 9.g, 10.a, 10.b, 11.a, 11.b un 12.a klases skolēni devās uz Siguldu, lai klātienē iepazītos ar ziemas sporta daudzveidīgajām iespējām un uzzinātu, kā Sigulda gatavojas Ziemas olimpiskajām spēlēm. Siguldā izsenis ziemas sporta veidi tiek īpaši cienīti, un skolēni klātienē iepazinās ar starptautisko bobsleja un kamaniņu trasi, kur 2019. gada janvārī notika Pasaules kausa posma sacensības kamaniņu sportā.
Siguldas un bobsleja trases apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas sporta un kultūrmantojuma vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēniem bija iespēja veikt braucienus ar Vučko un izbaudīt trases virāžas un ātrumu. Brauciena mērķis bija neklātienē iepazīstināt skolēnus ar Latvijas izcilajiem ziemas sporta veidu sportistiem viņu treniņu trasi, motivēt skolēnus sasniegt izvirzītos mērķus un popularizēt veselīgu dzīvesveidu.
Vairāki skolēni ar sajūsmu izbaudīja braucienu ar Vučko un izteica vēlmi izmēģināt braucienu ar īsto bobu.


Skolas soma LV100 krasains CopyPastariņa muzeja apmeklējums
2018. gada 21. decembrī Ādažu vidusskolas 3.c klases skolēni devās uz Tukuma novada Zentenes pagastu, lai piedalītos Ziemas saulgrieži latviskās tradīcijās. Muzeja apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēni cepa piparkūkas un maizīti, kūla sviestu un gatavoja rotājumu un gāja rotaļās, vesels piedzīvojums bija izjāde ar zirgu un pārģērbšanās.
Skolēniem ļoti patika dažādas aktivitātes - vilkt bluķi, darināt rotājumus no salmiem, dziedāt tautas dziesmas. Skolēni uzzināja daudz dažādus ticējumus. Vienam no skolēniem atmiņā palicis teiciens, ka “Maizi cepot, jātur mute ciet, lai garoza neplīst!” 


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 19. decembrī Ādažu vidusskolas 7.c klases skolēni devās uz Līgatni, lai iepazītu Latvijas neseno pagātni un klātienē aplūkotu Padomju laika īpaši slepeno objektu ar segvārdu „Pansionāts". Līgatnes bunkurs atrodas 9 metrus zem zemes, un tajā iekārtota patversme Latvijas komunistu varas elitei kodolkara gadījumā.
Bunkurs iekārtots vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platībā un apgādāts ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu, un tā bija viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā ar spēcīgāko  autonomo saimniecisko struktūru. 
Bunkura apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda mācību stunda Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecību jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".


Skolas soma LV100 krasains Copy2018.gada 18. decembrī Ādažu vidusskolas 1. un 2. klašu skolēnu grupa devās uz Ādažu Kultūras centru, lai noskatītos biedrības "Ditas Balčus teātris - Divas Acis" izrādi "Trīs". Izrādes  apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēniem patika eņģeļu balsis un dziesmas, kā arī Ziemassvētku stāsts par Herbertu, jo eņģeli viņam palīdzēja atrast māmiņu.


Skolas soma LV100 krasains Copy2018.gada 14. decembrī Ādažu vidusskolas 3. un 4. klašu skolēn ieskandināja Ziemassvētkus kopā ar folkloras grupu “Skandinieki”.  Ziemassvētku gaidīšanas pasākums apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēni savās atsauksmē raksta, ka viņus  “… aizrāva koncerts, kurā varēja katrs skolēns līdzdarboties – dziesmās rotaļās, dejās. Interesi radīja gan senie mūzikas instrumenti, gan dažādu novadu tautas tērpi.”


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 7. decembrī Ādažu vidusskolas 2. – 4. klašu skolēnu grupa devās uz Latvijas Leļļu teātri un noskatījās izrādi “Emīls un Berlīnes zēni”. Izrādes  apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēni savās atsauksmēs raksta, ka “Izrāde bija smieklīga un jautra, interesanta un aizraujoša. Mēs kopā iemācījāmies, ka paši bērni var atklāt noziegumus!”
“Es ieteiktu visiem skolēniem aizbraukt uz šo teātri, jo tur ir daudz interesantu izrāžu”, novērtē 4.c klases skolniece.


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 29. novembrī  Ādažu vidusskolas skolēniem bija iespēja noskatīties Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Man 30 gadu”. Teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēnu atsauksmes pēc izrādes: “Mūsu pulkā nebija neviena, kam izrāde šķistu garlaicīga un neinteresanta”.
11.a klases skolēns atzina, ka “man kā topošajam aktierim ļoti patika vērot izrādes otrā plāna darbību, sižetu un emocijas.” Vairāki 11. klašu jaunieši uzsvēra, ka “teātri bieži neapmeklē, bet izrāde ļoti patika, jo bija saistoša un viegli saprotama”. Savukārt 11. klašu skolnieces bija sajūsmā par brīnumskaistajiem tērpiem un par Maestro Raimondu Paulu, kas izrādē spēlēja klavieres.
9. - 12. klašu skolēni ir pateicīgi par lielisko iespēju redzēt un izjust brīnišķīgo aktierspēli: “Smaids sejā bija garantēts uz visu vakaru!”


Skolas soma LV100 krasains CopyĀdažu vidusskolas Eiropas kluba “Mazie eiropieši” 5. - 6. klašu skolēnu grupa ir iesaistījusies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmā “Nāc muzejā!”.
“Nāc muzejā!” ir izglītības programma, kas veicina iekļaujošas sabiedrības attīstību, rosina empātiju, sapratni un sadarbību. Programmas ietvaros skolas vecuma bērni un jaunieši gūst ne tikai mākslas un kultūras pieredzi, bet arī iespēju labāk izprast savus vienaudžus.
28.novembrī programmas ietvaros skolēni apmeklēja mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA, iepazinās ar seno zemju tradīcijām un kultūru un, sadarbojoties ar skolēniem no Rīgas Nedzirdīgo internātskolas, guva lielisku pieredzi un apguva dažus vārdus zīmju valodā.
Muzeja apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Mājupceļā varēja pārliecināties, ka skolēni guvuši lieliskus iespaidus. Daži citāti no skolēnu teiktā: “Mēs uzzinājām tika daudz interesanta. Pat nenojautu, ka Rīgā ir tik krāšņs muzejs! Arī Latvijā var apskatīt īstu mūmiju.” Vairākiem skolēniem radās jautājumi un p\pārdomas par to, ko nozīmē dzīvot bez iespējas saklausīt skaņas visapkārt.


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 21. oktobrī Ādažu vidusskolas jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīt tuvāk baleta mākslas noslēpumaino pasauli, apmeklējot izrādi “Dons Žuans”. Baleta izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Dons Žuans jau vairākus gadsimtus ir viens no populārākajiem varoņiem, kam savas interpretācijas veltījuši daudzi mākslinieki. Jaunā baleta iestudējuma pamatā ir Mocarta mūzika. Dona Žuana sarežģīto iekšējo pasauli palīdz atklāt Frederika Šopēna mūzika.
Ādažu vidusskolas jauniešu emocijas pēc izrādes:
Balets ir iestudēts augstā līmenī. Mani pārsteidza un aizrāva gan horeogrāfija, gan baletdejotāju sniegums, gan gaismas. Protams, lieliska Mocarta un Šopēna mūzika orķestra izpildījumā. 12.kl.
Izcils baleta mākslinieku sniegums! Baletdejotāju talants, mīlestība uz savu darbu spēj pārliecināt un aizraut pat visskeptiskāko skatītāju! Bija bauda skatīties izrādi! 12.kl.
Man vienmēr ir paticis apmeklēt izrādes Latvijas Nacionālajā operā. Šeit valdošā atmosfēra, estētiskā gaisotne priecē gan aci, gan sirdi. Ar gandarījumu noskatījos šo izrādi un saku “Paldies” par piedāvāto iespēju! 12.kl.
Balets bija ļoti skaists. Augstu novērtēju iespēju noskatīties šo izrādi, kas lika aizdomāties par daudziem dzīves līkločiem. 12.kl.
Pirmo reizi biju uz baleta iestudējumu. Ļoti patika! Neparasti, bet skaisti tērpi, dejas spēks, emocijas!. 12.kl.
Lai varētu saprast dejotāju sniegumu, nepieciešams sākumā iepazīties ar baleta sižetu. Ja tas nav izdarīts, ir grūti to uztvert. Izcila horeogrāfija! 12.kl.
Izrāde pārsteidza ar savu lakonismu, jo viss greznums un laikmeta šarms tika iekļauts minimālā scenogrāfijā. 12.kl
Pirmo reizi biju uz baleta izrādi. Bija grūti to saprast. Laikam jābūt vismaz kaut kādam pamatam, lai varētu iedziļināties un izprast. Ir par ko padomāt. 12.kl.


Skolas soma LV100 krasains Copy17. novembrī, Latvijas simtgades priekšvakarā, deju kolektīva “Rūta’  dejotāji devās uz Arēna Rīga, lai tur baudītu multimediju dejas izrādi "Abas malas". Izrādes apmeklējums bija saistībā ar ''Latvijas skolas somu" Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā -
Skolēnu izjūtas pēc deju izrādes noskatīšanās: “Izrāde, protams, par Latviju - tās vēsturi, bet šos Latvijas simts gadus pielīdzinot cilvēka jaunības plaukumam - 18 gadiem. Latvija kā 18 gadus jaunā Madara, šajā nozīmīgajā gadu mijā, uzdod sev būtiskus jautājumus - kas es esmu? kas jau ir sasniegts? kas vēl ir priekšā? utt. Atceroties visu, kas piedzīvots, top skaidrs, ka mums pieder daudz vairāk par šo mirkli! Mums pieder viss, kas ar mums ir noticis!
Izrādē dejoja baletdejotāji no Operas, kā arī no studijām, tautas deju kolektīvi, laikmetīgo deju dejotāji, sporta un arī hip hop deju dejotāji, kas stāstu un izrādi padarīja orģinālu! Protams, jāuzsver arī multimedijas, scenogrāfija, tērpi... tas viss kopā veidoja ko vēl neredzētu!
Lepnums par Latviju, lepnums par cilvēkiem, kuri savas radošās idejas spēj apvienot un kopā izveidot tik grandiozu izrādi, kā arī, lepnums par dejotājiem, kuri caur sevi, šo stāstu spēj nodot skatītājiem.”   Foto


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 16. novembrī Ādažu vidusskolas 8.e klases skolēni kopā ar savu audzinātāju I. Laubenbahu devās uz Rīgas Brāļu kapiem, lai godinātu Brīvības cīņās kritušos. Brāļu kapu apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecību jomā- saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēni atzīst, ka pasākums bija vērtīgs, lai apjaustu, cik daudz cilvēku ir ziedojušies Latvijas labā.
Daži vērtējumi: “Pēc Brāļu kapu apmeklējuma daudz personīgāk izprotam Latvijas valsts vēsturi.”
“Patīkami pārsteidza, ka kapi bija ļoti kopti, arī uz vietas satikām cilvēkus, kas strādāja – uzkopa, kārtoja ziedus, novāca nodegušās sveces”
“Kapu apmeklējums mums lika iekšēji norimt un neizskaidrojamā gaisotne un klusums aizrāva arī personīgās pārdomās par dzīvi, dzīves vērtību”


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 14. novembrī Ādažu vidusskolas 11.a un 11.b klase devās uz Siguldu, lai klātienē aplūkotu Siguldas starptautisko bobsleja un kamaniņu trasi, ka arī apskatītos, kā Sigulda, kura pasaulē zināma kā Latvijas Šveice, ir izrotāta pirms Latvijas valsts simtgades svinībām.
Siguldas un bobsleja trases apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas sporta un kultūrmantojuma vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēni ļoti atzinīgi novērtēja iespēju apskatīt Siguldu un starptautisko bobsleja un kamaniņu trasi - “Vēlreiz pārliecinājos, ka Sigulda ir un būs viena no vismīļotākajām vietām Latvijā, jo pat novembra vidū tā ir pasakaini skaista!” (11.a kl.skolēns)
“Brauciens ar vučko – tas gan ir adrenalīns! Nākamgad man būs 18. Ir doma nobraukt ar īsto bobu. Tā kā esmu sportists, plānoju saistīt savu sporta karjeru ar bobsleju. Un jā Stokholma kopā ar Siguldu dabūs iespēju rīkot Ziemas Olimpiskās spēles, man būs kolosālā iespēja tikt valsts izlasē un startēt šeit, mājās. Un kas to lai zina, varbūt, pat arī uzvarēt!” (11.b kl. skolēns)


Skolas soma LV100 krasains Copy13. novembrī Ādažu vidusskolas dzejas draugi kopā ar skolotājām devās uz Ojāram Vācietim veltītu pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pasākuma apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Pasākuma laikā tika atklāts O. Vācieša biedrības, O. Vācieša muzeja un apgāda “Upe tuviem un tāliem” izdotais dzejas ierakstu albums “Runā Ojārs Vācietis” un tika pasniegta Carnikavas novada literārā prēmija dzejā. Prēmija par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu tika pasniegta dzejniecei Dainai Sirmajai.
Pasākuma kulminācijā koncertuzvedums “Būs pali”, kurā tika izpildīta kormūzika un solo dziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju, kā arī tika pirmatskaņotas O. Vācieša 85. jubilejai veltītas oriģinālkompozīcijas – komponista Artura Maskata dziesmu cikls.


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 9. novembrī Ādažu vidusskolas 4. – 7. klašu kora pārstāvji devās uz Cēsīm, lai klātienē aplūkotu Vidzemes koncertzāli CĒSIS un noklausītos koncertizrādi LENeSOns un Elgara “Jaunais diriģents”. Koncerta apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Koncertā piedalījās Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Rasmaņa vadībā. To kuplināja māksliniece Vivianna Maria Staņislavska, kas visa koncerta garumā veidoja zīmējumus, ilustrējot un papildinot mūzikas stāstu. Un, protams, interesantais LENeSOns – atraktīvs leļļu vīriņš, kurš palīdz bērniem saprast mūziku un arī māca kā uzvesties koncerta laikā.
Skolēni atzina, ka “Koncerts bija brīnišķīgs, jauks un interesants. Žēl, ka daži bērni zālē trokšņoja!” un “Vislabākais izvērtās mājupceļš – pašiem bija pārsteigums, ka tik daudzas kora dziesmas jau protam nodziedāt no galvas!” 


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 7. novembrī Ādažu vidusskolas teātra dalībniekiem “Latvijas skolas soma” (Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā) nodrošināja iespēju apmeklēt E. Smiļģa Teātra muzeju un ielūkoties Dailes teātra aizkulisēs. 
Viens no teātra pulciņa dalībniekiem (11.a kl.) atzīst, ka “Muzejs ļāva apjaust, kā Latvijā izveidojās teātris un ar kādām grūtībām ir saskārušies tā veidotāji.“
Savukārt Dailes teātrī skolēni ar lielu interesi iepazina teātra aizkulises un guva priekšstatu par izrāžu veidošanas procesu.


Skolas soma LV100 krasains Copy2018.gada 7. novembrī Ādažu vidusskolas 5. – 9. klašu mazākumtautību izglītības programmas skolēni – izteiksmīgās runas konkursa “Ozolzīles” un latviešu valodas olimpiādes dalībnieki – devās apmeklēt Raiņa un Aspazijas dzīvesvietas Jūrmalā. Muzeju apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēnu atsauksmes: “ Pēc ekskursijas es varu pateikt uzreiz, ka šajos muzejos atgriezīšos vēlreiz, bet jau ar savu ģimeni. To skaistumu, to noslēpumainību – to vajag redzēt katram. Līdz šim es nezināju, kā Rainis un Aspazija tikās un iepazinās, ka viņi viens otram uzrakstīja 2499 vēstules! Un redzot mēbeles no 19. gs. beigām, redzēt, kā dzīvoja latviešu rakstnieki 20. gs. sākumā, bija sajūta it kā es izstaigāju cauri tā laika vēsturei.” 9.d klases skolniece
“Ekskursija bija ļoti interesanta, jo, pirmkārt, es uzzināju vairākus vēsturiskus faktus. Tāpēc tagad varu salikt to, ko uzzināju, ar to, kas mācīts skolā.” 9.d klases skolniece
“Es biju pārsteigta par to, ka Rainis katru dienu peldējās jūrā!” 7.d klases skolniece
“Īpaši neesmu ļoti ieinteresēts par senlaiku poēziju, bet bija interesanti uzzināt kaut ko jaunu. Bija interesanti paspēlēt uz Aspazijas klavierēm, un man patika animācijas galds, uz kura varēja paspēlēt dažādas spēles un noklausīties Aspazijas dzejoļus” 7.d klases skolēns


Skolas soma LV100 krasains Copy23. oktobrī vidusskolēni devās uz Ādažu Kultūras centru skatīties filmu ''Homo Novus'' projekta ietvaros. Filmas skatīšanās bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēnu atsauksmes par filmu Homo Novus.
"Gāju uz filmu, neko par to nezinādams. Bet filma mani tā aizrāva, ka biju patīkami pārsteigts par tās saturu. Jau pašā sākumā iedziļinājos notikumos. Prieks, ka bija iespēja noskatīties filmu." 11.a
"Ļoti skaista filma. Var just, ka ir padomāts, kā to pasniegt. Talantīgi aktieri. Pārdomāti uzfilmēts. Izcils darbs!" 11.a
"Salīdzinoši ar citām latviešu filmām, ko esmu skatījies, šī ir patiešām laba. Sižets varēja būt dinamiskāks." 11.a
"Filma bija ļoti skaista. Liels prieks, ka mums tika dota iespēja to noskatīties." 10.b
"Filma bija skaista, emocijām bagāta. Tā lika aizdomāties par 30. gadu mākslinieku dzīvi. Šī dzīve bija gan interesanta, gan sarežģīta. Izcils aktieru sniegums! Es noteikti ieteiktu noskatīties saviem vienaudžiem, lai varētu iepazīt  30. gadu Latvijas mākslinieku kā gaišo, tā tumšo pusi. Krāšņi tērpi, retro auto, vecās dzīves šarms. Paldies par iespēju baudīt šo filmu."


Izst 0Skolas soma LV100 krasains CopyNo 8. oktobra līdz 11. oktobrim Ādažu vidusskolas I stāva aplī bija iespējams apskatīt Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošo izstādi “Latvija: Tauta. Zeme. Valsts.” Izstādē koncentrēti atspoguļota Latvijas vēsture, latviešu tautas izveidošanās, Latvijas valsts attīstība un tradīcijas. Izstādes pirmajā daļā stāstīts par valsts izveidi, otrajā – par Latvijas zemi un ģeogrāfiskajiem apstākļiem. Trešajā daļā lasāma informācija par tautu – tās etnisko vēsturi, tradīcijām, valodu, tradicionālo apģērbu. 6. - 12. klašu skolēni vēstures stundu laikā kopā ar vēstures skolotājiem devās izstādi iepazīt tuvāk, diskutējot par Latvijas vēsturē svarīgiem jautājumiem. Savukārt pārējo klašu skolēni, skolotāji, skolas darbinieki un skolas apmeklētāji izstādi varēja apmeklēt starpbrīžos


Skolas soma LV100 krasains Copy

6. septembrī, tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem, t.sk. no mūsu skolas, tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”.
Īpašā pasākumā Arēna Rīga skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, koncertā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.
Mūsu skolēni pauda sajūsmu un pateicību par grandiozo pasākumu -
“Vienā koncertā tik daudz slavenību – Raimonds Pauls, Laima Jansone, grupa ''DaGamba'', Justs, Ruta Dūduma un Edavārdi – tas bija kaut kas neticams un lielisks!” (9. klases skolniece)
“Tas bija foršāk par “Prāta Vētru!” (8. klase)
“Man patika interaktīvās darbnīcas pirms koncerta – zīmējumi smiltīs un fotodarbnīca.” (9. klase)
“Paldies par lielisko koncertu! Esmu pateicīga, ka devāt manai meitai šo iespēju. Ļoti novērtēju! Es pati to vēroju datorā. Ļoti skaisti!” (9. klases skolēna vacāki)
https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/
https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/138783/latvijas-skolas-soma-atklasanas-koncerts 
Atskats (arī fotogrāfijas) uz to ir šeit: https://www.lv100.lv/jaunumi/ar-6000-skolenu-lidzdalibu-atklata-iniciativa-latvijas-skolas-soma/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proj 2030

IMG 20200221 151111IMG 20200221 151112IMG 20200221 151224IMG 20200221 15172321.02.2020. 5.a un 5.d klases apmeklēja Latvijas Dabas muzeju. Skolēniem bija iespēja piedalīties nodarbībās un apskatīt muzeja eksponātus. 5.d klase piedalījās nodarbībā “Skelets un kauli.” Skolēni uzzināja par vienu no nozīmīgākajām cilvēka organisma sistēmām – skeletu. Skolēni salīdzināja kā cilvēku skelets atšķiras no dzīvnieku skeleta un diskutēja kā par to labāk rūpēties. Nodarbības praktiskajā daļā skolēni darbojās ar dažādiem eksponātiem un darba lapām.
5. a klase piedalījās nodarbībā “Sēnes”. Skolēni uzzināja kādas sēnes ir sastopamas Latvijas mežos. Uzzināja, kuras sēnes drīkstam lasīt un kuras ir indīgas. Skolēni piedalījās interaktīvās spēlēs par sēnēm.


dam1dam2dam3dam4Dambretes turnīrs.
2019. gada 16. novembrī mūsu mazie dambretisti piedalījās kārtējās individuālajās  sacensībās Salaspilī, pārbaudot savu meistarību un uzkrājot sacensību pieredzi nākamajiem turnīriem.


 201911120 12073620191112 121907Bērnu zinātnes centra „Tehnoannas pagrabi” organizētajās nodarbībās
12. novembrī ESF projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" ietvaros  8.e klases skolēniem bija iespēja iepazīties  un piedalīties Bērnu zinātnes centra „Tehnoannas pagrabi” organizētajās nodarbībās. 
Skolēni brīvā un nepiespiestā atmosfērā varēja pētīt un izzināt ar dabaszinībām, ķīmiju un fiziku saistītās parādības. Ļoti interesanta bija nodarbība planetārijā, kur sekojām līdzi zvaigžņu stāstiem un tai pašā laikā vērojām skaņas kustību akustiskajā kupolā.
Tāpat aizraujošas bija paraugdemonstrējumi ar uguni un gāzi.


Mācību ekskursija uz "ZINOO"IMG 0600IMG 0604IMG 0620
15. oktobrī 8.d klases skolēni devās uz Rīgas zinātkāres centru „ZINOO“, lai ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros, piedalītos nodarbībā “PRĀTA ILŪZIJA”. Nodarbību laikā skolēni iepazinās ar komunicēšanas pamatiem, uzzināja kā mūsu ķermenis reaģē uz dažādiem ārējiem faktoriem. Nodarbību vadīja profesionāls iluzionists. Viņš parādīja skolēniem dažādus trikus, izmantojot dažādas lietu fiziskās un ķīmiskās īpašības. Skolēni arī tika iesaistīti šajā dinamiskā programmā. Skolēniem bija iespēja uzzināt par ķermeņa valodas izmantošanu ikdienā un nākotnes karjeras gaitās. Pēc nodarbībām aplūkojām muzeja telpas, kuras bija aprīkotas ar interaktīvām ekspozīcijām, lai skolēni praktiski izpētītu un izprastu dabas likumus! Diena pagāja jautri un lietderīgi.


IMG 20190517 1 CopyPrātnieku laboratorija Latvijas Universitātes (LU) “Jauno tehnoloģiju & inovāciju dienas” ietvaros aicināja 4. – 5.klašu skolēnus piedalīties konkursā – “Uzdrīkstos, domāju, radu!”, kas norisinājās 17. maijā Latvijas Universitātēs Zinātņu mājā. Konkursa mērķis - attīstīt skolēnu inženiertehniskās domāšanas, sadarbības un pētniecības prasmes, lai tās izmantotu problēmsituāciju risināšanā.
5.e klases komanda “Superīgais sešinieks.”: Dana Nemmika, Alise Šnepste, Emīlija Krjukova, Rūta Zālīte, Marta Janķēvica, Ance Šere kopā ar dabaszinību skolotāju Nadeždu Grūbi atsaucās piedalīties konkursā. Lai tiktu uz konkursa finālu, komanda pildīja mājas darbu – izveidoja video par ārstnieciskiem augiem, kā medikamentu alternatīvu. Uz LU bija aicinātas 24 labākas komandas no visas Latvijas.
Konkursa laikā komanda bija sadalīta pāros trīs mācību jomās – dabaszinātnes (Rūta Zālīte un Marta Janķēvica), matemātika (Dana Nemmika un Ance Šere), tehnoloģijas (Alise Šnepste un Emīlija Krjukova). Dažādu radošu un izaicinošu uzdevumu laikā dalībnieki pelnīja žetonus, kurus pēc tam izmantoja, lai iegādātos materiālus komandas 2 daļas kopīgajam uzdevumam – izveidot lidojošu kuģi.
Pēc žūrijas vērtējuma Ādažu vidusskolas 5. e klases komanda “Superīgais sešinieks.” uzvarēja nominācijā “Pētniecība.” Balvā ekskursiju uz SIA “Lāči” un iespēja uzcept savu maizīti! Apsveicam meitenes un paldies skolotājai!   Foto


20190516 105124 Copy

 

Sākumskolā ir aizvadītas visas mācību priekšmetu olimpiādes un saņemti diplomi.
16. maijā skatuves runas,  latviešu valodas un matemātikas olimpiāžu uzvarētāji devās ekskursijā uz LNT, TV3 un radio StarFM studijām. Skolēni iepazinās ar televīzijas darbinieku ikdienu, paviesojās pie Māra Grigaļa StarFM studijā, izmēģināja spēkus laika ziņu komentēšanā. Liels pārsteigums bija nelielie studiju izmēri, kuri TV ekrānos izskatās daudz plašāki. Lai strādātu TV vai radio, nepieciešamas plašas zināšanas, tāpēc cītīgi jāapgūst ikviens mācību priekšmets.   Foto


IMG 1045 Copy

 

Pavasara ieskaņas un joku dienas koncerts “Aprill, aprill!”
5. aprīlī I stāva aplī pulcējās sākumskolas skolēni, lai ieskandinātu pavasari, paustu savu radošumu, demonstrētu savus talantus un dzītu jokus, jo tik tikko kā aizvadīt 1.aprīlis – Joku diena. Paldies skolēniem un skolotājiem bar brīnišķīgo koncertu.   Foto


DSC02165 CopyZinātniskā centra AHHAA apmeklējums
22. martā 8. un 9.klašu skolēnu grupa apmeklēja Igaunijas pilsētā Tartu Zinātnisko centru AHHAA. Izbraukuma nodarbību organizēja skolotājas Ligita Strautniece un Nadežda Grūbe.
Zinātnes centrs AHHAA ir lielākais zinātnes centrs Igaunijā un Baltijas valstīs. Centra mērķis ir popularizēt zinātni un tehnoloģijas, veicināt sabiedrības interesi un izpratni par zinātni. Ekspozīcija veidota, pielietojot interaktīvas metodes un spēles elementus.
Skolēniem bija iespēja izmēģināt “Pamēģini pats” eksponātus, kas izvietoti 3000 kvadrātmetru lielā platībā, baudīt planetārija seansu un apmeklēt izstādi “Ahhaa, ilūzijas!” Piepildīta, izzinoša un aizraujoši pavadīta diena!   Foto


Nodarbība Latvijas Dabas muzejā Dab muz 1Dab muz 2
Projekta SAM832 Ārpusstundu pasākums: STEM un vides joma ietvaros 10. janvārī dabaszinību fakultatīvo nodarbību dalībnieki no 5.c, 6.e un 6.d klasēm piedalījās Latvijas Dabas muzeja nodarbībā – “Lido gājputni.” Skolēni uzzināja kur pārziemo mūsu putni. Kurš lido vistālāk, kurš – visaugstāk un kurš – visātrāk. Nodarbības laikā skolēni guva priekšstatu par dažādu putnu migrācijas ceļiem. Nodarbības beigās bija iespēja apskatīt visu muzeju, iepazīties ar dažādām ekspozīcijām. 


20181114 084751

Interaktīva nodarbība “Ūdens attīrīšana” 5. klašu skolēniem
14. novembrī skolā viesojās Rīgas ZINOO centra pārstāvji. Mēs, skolotāji, esam pārliecināti, ka aizraujošs izzināšanas process ir sākums attīstībai ilgtermiņā
Pirmā dzīvība uz mūsu planētas ir radusies ūdenī. Nodarbības laikā attīrījām ūdeni ar vienkāršiem un pieejamiem materiāliem. Pārbaudījām rezultātus, veicot ūdens kvalitātes testus pirms un pēc attīrīšanas. Skolēni radīja un izmēģināja ūdens filtrēšanas sistēmu.
Uzdevumos bija: 1. Jāizplāno uz jāuzbūvē sava ūdens filtrēšanas sistēma,
2. Jāvāc dati, lai salīdzinātu ūdeni pirms un pēc attīrīšanas,
3. Balstoties uz pētījuma rezultātiem jāizdara secinājumi,
4. Jāsalīdzina savi iegūtie rezultāti ar klases biedru rezultātiem.
Ievadā nodarbības vadītājs iepazīstināja skolēnus ar ūdens attīrīšanas nepieciešamību un dažādām attīrīšanas metodēm. Skolēni iepazinās ar ūdens kvalitātītes noteikšanas metodēm. Praktiskajā daļā skolēni veica savu pētījumu, kurā izvēloties dažādus filtrēšanas materiālus, veidoja ūdens attīrīšanas sistēmu. Savā pētījumā skolēni pārbaudīja netīrā ūdens kvalitāti ( krāsu, smaržu un pH līmeni) pirms un pēc ūdens filtrēšanas. Noslēgumā skolēni izdarīja secinājumus balstoties uz iegūtajiem rezultātiem un salīdzināja tos ar klases biedriem.
5.abcdegl klašu skolēni stundas lakā aizrautīgi strādāja un ļoti atzinīgi vērtēja iegūtās prasmes un zināšanas.   Foto


dambretePrāta spēļu sacensības dambretē
3. novembrī Salaspilī notika 7. prāta spēļu sacensības 64 lauciņu dambretē. Piedalījās arī Ādažu vidusskolas 1. - 4. klašu skolēni Daniels Jurēvics (1.c), Martins Vaiskovičs (2.b), Krišjānis Breidaks (2.c), Tomass Draška (3.a), Adrians Krūze (3.a), Arta Ancāne (3.e), Valters Jurģis Vanovskis (4.e). Visi dalībnieki cīnījās godam. Īpaši labi veicās Tomasam Draškam, kurš izcīnīja 1. vietu 3. klašu grupā, un Krišjānim Breidakam, kurš ieguva 3. vietu 2. klašu grupā. Apsveicam!  Diplomi   Foto


2018./2019.m.g. savu darbību turpina Eiropas Sociālā fonda projekts “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001)
Šī projekta ietvaros Ādažu vidusskola īsteno 22 dažādas aktivitātes skolēnu atbalstam:

 • Seši pedagogi sniedz atbalstu skolēniem kā pedagoga palīgi latviešu valodas un matemātikas stundās.
 • Trīs pedagogi sniedz atbalstu skolēniem nodarbībās individualizētam mācību darbam pēc stundām.
 • Septiņi pedagogi atbalsta skolēnus individuālās konsultācijās mācību valodā un matemātikā.
 • Četri pedagogi sniedz atbalstu talantīgiem skolēniem mācību valodā, viens – talantīgiem skolēniem matemātikā Profesora Cipariņa skolā.
 • Divi pedagogi ārstnieciskās vingrošanas nodarbībās veic skolēnu stājas korekciju.
 • Viens pedagogs vada tehnisko darbnīcu – Robotika.
 • Divi pedagogi vada radošās darbnīcas Eksperimentu laboratorija un Dabas pētnieki, kuru laikā skolēni apmeklēs un skolā organizēs Zinoo/ Ahha centra praktiskās nodarbības, organizēs tehniskās darbnīcas Tehnoannas pagrabos, darbosies radošās darbnīcās Latvijas Dabas muzejā.
 • Viens pedagogs vada nodarbību ciklu Jaunie dambretisti. Skolēni savus spēkus pārbaudīs dambretes turnīros.
 • Viens pedagogs vadīs radošo darbnīcu Jaunie talanti, kuras noslēgumā skolēni demonstrēs savu veikumu, sniedzot koncertu vai organizējot izstādi, vai citādi demonstrējot savu radošo izaugsmi.
 • Projekta ietvaros skolēni tiks iepazīstināti ar to kas un kā notiek teātru aizkulisēs. Skolēni varēs apmeklēt arī dažādus muzejus.
 • Talantīgajiem skolēniem tiks piedāvāta iespēja piedalīties dažādu mācību priekšmetu alternatīvajās olimpiādēs vai konkursos.

Veiksmi skolēniem un pedagogiem!


IMG 20180523 WA0016 Copy24. maijā 7. klašu skolēni, kuri 2017./2018. mācību gadā fakultatīvo stundu laikā padziļināti apguva krievu valodu un sociālās zinības, apmeklēja Latgales lepnumu – dabas parku “Daugavas loki” un Slutišķu sādžu.
Daugavas ielejā posmā no Krāslavas līdz Naujenei dibināts dabas parks, lai saglabātu unikālo un savdabīgo Daugavas vidusteces ielejas ainavu, augu un dzīvnieku sugu bioloģisko daudzveidību, kā arī kultūrvēsturiskos pieminekļus.
Dabas parkā ietilpst astoņi 4–6 km gari, gleznaini Daugavas loki jeb meandri, kas tiek uzskatīti par senākajiem Daugavas ielejas veidojumiem Latvijā, kur upe saglabājusi savu dabisko tecējumu.
Skolēni bija sajūsmā par krāšņajiem dabas skatiem un pārsteigti par namu rotājumiem ar slāviem raksturīgo ēku apdari, kā arī ar redzēto, viesojies Slutišķu vecticībnieku mājā, kas deva iespēju iepazīties ar viņu sadzīvi un tradīcijām.   Foto
Paldies skolotājām: Irēnai Bleivai, Tatjanai Kristholdei un Inesei Laubenbahai par ekskursiju!


Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai (projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001) 01.01.2017. – 31.12.2020.

Projekta mērķis:
Nodrošināt Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus.

Galvenās darbības:
1. Ilgtspējīgas pašvaldību vispārējās izglītības iestāžu atbalsta sistēmas izveide izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai (metodoloģisku ieteikumu izstrāde un pielietošanas mācības, IKT resursi, pedagogu profesionālās kompetences pilnveide, ārvalstu metodiku ieviešana);
2. Ilgtspējīgu individuālās pieejas attīstības pasākumu nodrošināšana mācību satura apguvei un ārpusstundu pasākumu veidā.

2017./2018.m.g. projekta īstenošanā tieši iesaistījās 18 pedagogi, sniedzot individuālu atbalstu un nodrošinot, ka mācību procesā tiek ievērotas dažādu skolēnu spējas un vajadzības un mērķtiecīgi tiek kompensētas tās vajadzības, kuras skolēniem traucē sasniegt augstākus mācību rezultātus. nodrošinot individuālu atbalstu, visa mācību gada laikā mērķtiecīgi tika nodrošināts atbalsts, t.sk. individuālās nodarbības, 40 sākumskolas skolēniem ar mācīšanās traucējumiem.
Projekta ietvaros skola varēja paplašināt alternatīvo mācību organizācijas formu piedāvājumu, kas papildina formālās izglītības ieguves mācību formas (mācību stundas) – darbojoties Profesora Cipariņa skolā un apmeklējot Dabas pētnieku, Eksperimentu laboratorijas un Robotikas nodarbības, skolēni veica pētījumus, eksperimentēja, risināja nestandarta uzdevumus. Skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem tika nodrošināta iespēja piedalīties alternatīvajās un kombinētajās mācību priekšmetu olimpiādēs: olimpiādē “Erudīts” 1. klašu skolēniem, kombinētajā olimpiādē dabaszinībās un angļu valodā 5. klašu skolēniem, alternatīvajā matemātikas olimpiāde 5. un 6. klašu skolēniem, Latvijas 45. atklātā matemātikas olimpiāde u.c.
Projekts nodrošināja iespēju skolēniem doties mācību vizītēs uz Dailes teātri un iepazīt teātri un tā aizkulises, skolēni piedalījās Bērnu zinātnes centra “Tehnoannas pagrabi” nodarbībās, kā arī izzināja Latvijas daudzveidību – Latvijas dabu un vēsturi, viesojoties Daugavs lokos un apmeklējot Naujenes novadpētniecības muzeja  etnogrāfisko brīvdabas ekspozīciju “Slutišķu vecticībnieku lauku sēta”. 
Vienam pedagogam tika nodrošināta iespēja tālākizglītības nodarbībās apgūt diagnostikas un monitoringa rīku DIBELS.
Izvērtējot 2017./2018.m.g. rezultātus, var secināt, ka īstenojot projektu tika nodrošināts būtisks atbalsts skolēniem ar MG un MT un talantīgajiem skolēniem viņu  mācību sasniegumu veicināšanai, kā arī paplašināts neformālas izglītības piedāvājumu klāsts.


Proj 2030

“Kompetenču pieeja mācību saturā” īstenošanu
projekta Nr.8.3.1.1./16/I/002

Projekta mērķis
Nodrošināt kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobāciju atbilstoši vispārējās izglītības obligātā satura aprakstam un mācību satura ieviešanu pirmsskolas izglītības, pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē.
2016, gada decembrī Valsts izglītības satura centrs (VISC) aicināja visas Latvijas pašvaldības nominēt izglītības iestādes jaunā mācību saturu aprobācijai un, ņemot vērā gan izglītības programmu piedāvājumu, gan mācību vidi, gan bērnu un jauniešu skaitu, gan skolu un skolotāju motivāciju dalībai projektā, VISC konkursa kārtībā izvēlējās 100  Latvijas izglītības iestādes, t.sk. Ādažu vidusskolu.

Mācību satura aprobācijas mērķis  

 • nostiprināt kopīgu mācību darba plānošanu un īstenošanu dažādiem mācību priekšmetu skolotājiem katrā izglītības iestādē;
 • izstrādāt un izmēģināt mācību darba organizācijas modeļu paraugus;
 • izmēģināt un pilnveidot mācību satura dokumentus (t.sk., mācību priekšmetu programmas, metodiskos, mācību un diagnostikas materiālus);
 • noskaidrot faktorus, kas sekmē vai kavē jaunas mācīšanas pieejas īstenošanu izglītībā.

Izglītības iestādēm bija jāpiesaka skolotāju komandas – Ādažu vidusskola izveidoja trīs skolotāju komandas – sākumskolas (1. - 6.klašu), pamatskolas un vidusskolas komandas - un divu gadu garumā komandas piedalīsies mācībās un regulāri tiksies, lai kopīgi plānotu mācību darbu un mācību sasniegumu vērtēšanu saviem skolēniem, palīdzot viņiem attīstīt dzīvei mūsdienu sabiedrībā nepieciešamas kompetences – kritiski domāt, sadarboties, patstāvīgi mācīties, prasmīgi izmantot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas.


Sk2030 1Sk2030 2Ādažu vidusskola divus mācību gadus aktīvi iesaistījusies Valsts izglītības satura centra (VISC) īstenotā ESF projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030), un 13.05.2019. un 14.05.2019. piedalījās Labās prakses ieviešanas seminārā, lai iepazīstinātu līdzšinējo projekta ieviešanas pieredzi.
Katra komanda izstrādāja stendu, kurā atspoguļots 2018./2019.m.g. izvirzītā mērķa -  DARBS AR INFORMĀCIJAS AVOTIEM - īstenošanas process.
Semināra gaitā tika vadītas pieredzes darbnīcas – praktiskas nodarbības par projekta ieviešanas pieredzi.

 • Danija Kundziņa un Irita Virka-Skaistkalne. “Izaicinājumi un pieredze, izmantojot IT rīkus darbā ar tekstu, informācijas atlasi un tās izmantošanu. Pieredzes stāsts un praktiski piemēri - mācību stundas plānošana un starppriekšmetu saite darbā ar tekstu, dažādu IT rīku izmantošana mācību procesa dažādošanai, atgriezeniskajai saitei un snieguma līmeņu noteikšanai, pašvērtējumam.”
 • Vaira Baltgaile un Anda Kļave. “Darbības mākslas formas izmantošana mācību procesā (literatūra, mūzika, teātra māksla). Klasisku darbu dramatizējums mūsdienu skatījumā, izmantojot mākslu sintēzi.”
 • Raivis Pauls. Praktiskā darbnīca – plānošana. “Dabaszinātņu mācību jomā, fizikā pamatskolā.”

Skola 2030 avizeVAIRA BALTGAILE - latviešu valodas un literatūras skolotāja Ādažu vidusskolā, savās stundās izmanto drāmas paņēmienus 5. - 12. klašu grupā. Jau 25 dadus vada teātra interešu izglītības pulciņu. Drāmu un drāmas metodes apguvusi teātra pedagogu kursos. Visu rakstu avīzē lasiet šeit: Raksts


Informācija "Rīgas Apriņķa Avīzē": 27. septembris 2018. gads
http://www.aprinkis.lv/index.php/sabiedriba/izglitiba/3257-kompetences-balstita-izglitiba-kas-sagaida-pierigas-skolenus-un-skolotajus-adazi-un-ulbroka


IMG 20180509 084711

2017./2018. mācību gadā Ādažu vidusskola, iesaistoties VISC projektā “Kompetenču pieeja mācību saturā (SKOLA 2030)” , īstenoja Sadarbības un līdzdalības caurvijas aprobāciju.
Visa mācību gada garumā skolas komandas - vadības komanda, sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas skolotāju komandas - apmeklēja mācības, apguva teorētiskas zināšanas, izzināja citu skolu pieredzi, dalījās ar savas labās prakses piemēriem un, mācību stundās organizējot grupu darbu, veicināja skolēnu sadarbības prasmju attīstību.
2018. gada 9. maijā projekta ietvaros Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajā centrā tika organizēts Ieviešanas seminārs, kurā līdzdarbojās visas Rīgas reģiona pilotskolas, daloties pārmaiņu ieviešanas pieredzē stendu prezentācijās un meistarklašu darbā. Katrai pilotskolai bija dots uzdevums uzaicināt pārstāvjus no kaimiņu novadu skolām, kas nav iesaistītas projektā, un mūsu skola uzaicināja kolēģus no Sējas pamatskolas un Zvejniekciema vidusskolas. 
Gatavojoties semināram, katrai skolas komandai vajadzēja izveidot stendu, kur atspoguļot mācību gada paveikto. Seminārā Ādažu vidusskolu pārstāvēja un stendu prezentācijā iepazīstināja ar paveikto skolas direktore un direktores vietnieces – Anita Rubene un Liāna Pumpure, kā arī fizikas skolotājs Raivis Pauls – viņš arī projekta SKOLA 2030 koordinators skolā.
Semināra otrajā daļā bija iespēja piedalīties divās dažādās meistarklasēs - skolas direktore un direktores vietnieces iepazinās ar citu skolu (Rīgas Teikas vidusskolas, Mārupes vidusskolas, Salaspils 2. vidusskolas, Siguldas pilsētas vidusskolas, Aizkraukles novada vidusskolas u.c. izglītības iestāžu) labās prakses piemēriem, savukārt Raivis Pauls vadīja meistarklases citu skolu pārstāvjiem.   Foto


Latvijas Televīzijas raidījuma “Aculiecinieks” radošā komanda viesojās Ādažu vidusskolā, lai vērotu, kā mums veicas projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” aprobācijas procesā. Filmēšanas komanda piedalījās 8.g klases fizikas stundā pie skolotāja Raivja Paula un 6.b klases dabaszinību stundā pie skolotājas Madaras Pelnēnas, galarezultātā izveidojot sižetu “Citāda skola”.

 

Karjeras izgl

Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs (projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001) 2016. gada 1. janvāris – 2020. gada 31. decembris

Individuālās karjeras konsultācijas attālināti skolēniem, kuri vēlas:

 • labāk apzināt savas intereses, iespējas un vērtības;
 • padziļināt izpratni par karjeras izvēli un profesijām;
 • iegūt skaidrību par rīcības plānu, kur mācīties tālāk;
 • uzzināt, kur meklēt informāciju par izglītības iespējām.

Pieteikšanās e-klases pastā. Pedagogs karjeras konsultants Mg.paed., Mg.ed. Sandra Briede

Augstskolu informācija par atvērto durvju dienām tiešsaistē:

Jaunākie profesiju apraksti, piemēram:

Pedagogi karjeras konsultanti

  Sandra Briede (pamatskola, vidusskola)  kab. A - 008
  Jeļena Daktiņa (sākumskola)   kab. C- 302
  Gundega Kaugure (sākumskola)    kab. C- 305               Tālr.: 67996165

Individuālas tikšanās pēc vienošanās Ādažu vidusskolas e-klases e-pastā

Karjeras izglītība jauniešiem palīdz:
*   Izprast sevi
*   Izvērtēt savu pieredzi un sasniegumus
*   Veidot pašapziņu
*   Apzināt savas stiprās un vājās puses
*   Plānot un vadīt savu karjeru
*   Novērtēt darba tirgus priekšrocības un trūkumus
*   Pētīt izglītības iespējas
*   Pieņemt lēmumu

IESKATIES!

Karjera1

Karjeras veidošana ir nepārtraukts process, kura gaitā cilvēks izmanto informāciju par sevi un apkārtējo pasauli, analizē un pielieto to, lai izvēlētos savu nodarbošanās jomu un pēc tam jau konkrētu profesiju.
Ir svarīgi apzināties, ka cilvēks pats piedalās savas dzīves (karjeras) veidošanā un plānošanā.
Karjeras veidošana turpinās visas cilvēka dzīves garumā. Mainās cilvēks, mainās pasaule, rodas jaunas darba vietas un jaunas profesijas. Mainās prasības pret darbiniekiem.
Viens no veiksmīgas karjeras nosacījumiem ir līdzsvars starp darbu, ģimeni un brīvo laiku.
Karjeras izglītības īstenošana skolā notiek atbilstoši izstrādātājai programmai, izmantojot daudzveidīgas mācību metodes un darba organizācijas formas:
     * mācību priekšmetu stundas;
     * klases stundas;
     * individuālās nodarbības;
     * ārpusstundu pasākumus;
     * mācību ekskursijas.
Skolēnu pašizpētes rezultāti, mācību sasniegumu pierādījumi u. c. ar karjeras izglītību saistīti materiāli tiek apkopoti mapēs (Portfolio).

Karjera2Vecākiem

Ja jums ir sākumskolas vecuma bērns un jūs vēlaties mērķtiecīgi piedalīties bērna karjeras plānošanas procesā:
     * palīdziet bērnam būt profesionāli veiksmīgam - uzticētajiem uzdevumiem jāatbilst bērna spējām, tie nedrīkst būt pārāk sarežģīti;
     * sargājiet bērnu no pārāk augsta prasīguma pret sevi un citiem;
     * audziniet bērnu darbībā;
     * palīdziet bērnam tikai tad, kad viņš to lūdz;
     * ļaujiet attīstīties centīgai personībai.

Karjera3Ja jums ir pusaudzis un jūs vēlaties mērķtiecīgi piedalīties bērna karjeras plānošanas procesā:
     * pusaudžiem vajag pietiekami daudz laika sev un savam interesēm
     * ar bērnu jāveido savstarpējas uzticības un uzmundrinājuma attiecības
     * jāatzīst aktivitātes, kurās pusaudzis uzrāda labus rezultātus
     * jāpalīdz pusaudzim rast atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar identitāti, ja pusaudzis tādus uzdod
     * jāatbalsta pusaudža izvēles un mērķi
     * jāiedrošina spert nākamo soli
Meklējiet šeit:
     http://www.viaa.gov.lv/files/news/727/mans_berns_izvelas_karjeru_web.pdf vai
     www.viaa.gov.lv/Euroguidance


Projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”
Sākot ar 20.03.2017. Ādažu vidusskola ir iesaistījusies Eiropas Sociālā fonda projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējas un profesionālās izglītības iestādēs.” Projekta ietvaros pedagogu karjeras konsultantu vadībā tiks plānoti  un organizēti karjeras pasākumi Ādažu vidusskolas skolēniem.


Pasākumi


Ernests S Copy4. klašu skolēnu pašvērtējums

Laika posmā no 18. – 29.05., projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”ietvaros,  4.klašu skolēni attālinātajā mācību procesā  izstrādāja savu pašvērtējumu.

MĒRĶIS – interesantā veidā pastāstīt par sevi, saviem sasniegumiem, panākumiem, mērķiem.
Pašvērtējumā skolēni
* veidoja savu pašportretu
* rakstīja vēstuli sev
* atzīmējas savus sasniegumus (mācībās, sportā, ārpusklases pulciņos)
* izvīrzīja savus mazos nākotnes mērķīšus ceļā uz lielākiem mērķiem
* atzīmēja sev tuvos cilvēkus, kas vienmēr palīdz un atbalsta
* aprakstīja intereses, vaļaspriekus, akcentējot to nozīmi
Savu izveidoto pašvērtējumu skolēniem bija iespēja prezentēt Microsoft Teams vai Zoom stundās semestra beigās.
Paldies par lieliskajiem darbiem!
Lai izdodas saniegt to, kas iecerēts, ieplānots un tas, par ko tiek sapņots!   Foto

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


IMG 3879 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums 7. klašu skolēniem “Kā nesabojāt savu dzīvi ”
2020.gada 10. martā Ādažu vidusskolā tika rīkots  karjeras attīstības atbalsta pasākums “Kā nesabojāt savu dzīvi” 7.a, 7.b, 7.c, 7.d, 7.e un 7.g klašu skolēniem. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar minētā projekta finansiālu atbalstu.
Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Ka nesabojāt savu dzīvi” tika īstenots ar mērķi pilnveidot skolēnu izpratni par nepieciešamajām prasmēm, lai sagatavotos nezināmajai nākotnei un profesijai strauji mainīgajā pasaulē, par nozīmīgākajām nākotnes  kompetencēm, uzvedības un apģērba kļūdām, par rīcību, kura apdraud reālajā un virtuālajā vidē, kā arī attīstīt skolēniem pašizziņas un pašnovērtējuma veikšanas prasmes.
Pasākumu vadīja Kristīna Sprūdža, personīgās izaugsmes trenere, lietišķās etiķetes un komunikācijas eksperte. Pasākuma ietvaros bija interaktīva prezentācija ar video un foto stimuliem, situāciju analīzi, izmantojot piemērus no profesionālās pieredzes un praktiskus vecumposmam atbilstošus grupu uzdevumus par saskarsmi reālajā un virtuālajā vidē.
Pusaudži interaktīvajā prezentācijā un grupu uzdevumos uzzināja, kādi ir darba pasaules lielākie izaicinājumi un kādas prasmes ir nepieciešamas ikvienam, lai dzīvē un skolā saņemtu 10, kā arī to, kur šīs zināšanas var apgūt un kas var viņiem palīdzēt? Skolēni noskaidroja, kā sagatavoties nezināmajai nākotnei un profesijai strauji mainīgajā pasaulē. Ko apgūt, lai neatdotu savu algu robotu industrijai un kādēļ ar vienu profesiju būs par maz? Nozīmīgākās nākotnes kompetences ir cilvēkprasmes un spēja gudri izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas.
Interaktīvās prezentācijas laikā noskaidroto par pirmā iespaida nozīmi, labas uzvedības prasmēm, uzvedības un apģērba kļūdām, apdraudējumiem reālajā un virtuālajā vidē, pusaudži pārbaudīja, pildot grupu uzdevumus.   Foto

Sandra Briede, pedagogs karjeras konsultants


IMG 3850 Copy2020.gada 6. martā Ādažu vidusskolā tika rīkots  karjeras attīstības atbalsta pasākums “Sociālās uzņēmējdarbības iespējas un nianses” 9.a, 9.b, 9.c, 9.d un 9.e klašu skolēniem. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar minētā projekta finansiālu atbalstu.
Ņemot vērā to, ka viena no  Ādažu novada ilgtermiņa attīstības prioritātēm ir uzņēmējdarbības attīstīšana, būtiski ir to īstenot sociāli atbildīgi, tāpēc mērķtiecīgi ir ne vien iepazīstināt, bet arī pilnveidot jauniešu izpratni par Sociālo uzņēmējdarbību karjeras attīstības atbalsta pasākuma ietvaros.
Pasākumu vadīja Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības vēstniece, Kultūras un mākslas centra “Nātre” valdes priekšsēdētāja  Dace Indrika. Lekcijas – diskusijas ar prezentāciju laikā jaunieši tika iepazīstināti gan ar Sociālās uzņēmējdarbības jēdzienu un izpratni Latvijā un pasaulē, gan praktiskiem piemēriem Latvijā, Eiropā un pasaulē, kā arī ar Sociālās uzņēmējdarbības likumisko regulējumu Latvijā un nosacījumiem statusa iegūšanai Latvijā un atšķirībām starp sociāli atbildīgu un sociālo uzņēmumu. Pasākuma vadītāja aicināja jauniešus piedalīties diskusijā par problēmām un to risinājumiem Ādažu novadā un tā apkārtnē.   Foto

Sandra Briede, pedagogs karjeras konsultants


Skola 2020 1Skola 2020 2Skola 2020 3Skola 2020 4Karjeras attīstības atbalsta pasākums 9. – 12. klašu skolēniem “Izglītības izstādes “Skola - 2020”” apmeklējums
29. februārī ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, notika karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Izglītības izstāde “Skola 2020”” apmeklējums. Karjeras attīstības atbalsta pasākums izglītības iespēju izpētei tika organizēts Ādažu vidusskolas 9. – 12. klašu skolēniem. Izstādes apmeklējuma mērķis - iegūt visaptverošu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs. Pasākums norisinājās Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.
Jaunieši ne vien uzzināja daudz ko noderīgu, tiekoties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, bet arī paši varēja izmēģināt būt par pavāru, frizieri, ārstu, inženieri, gaisa kuģa pilotu, karavīru vai kuģa stūrmani, gūstot jaunu priekšstatu par profesiju.
Pasākums “Izglītības izstāde „Skola 2020” skolēniem ir lielisks palīgs tālākā izglītības ceļa izvēlē, jo piedāvāja kvalitatīvu un vispusīgu informāciju par izglītības iespējām, nodrošinot jauniešiem iespēju vienkopus satikt un iztaujāt daudzu izglītības iestāžu pārstāvjus, kā arī gūt atsauksmes no pašiem studentiem.


IMG 20191217 091246 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums 1. klašu skolēniem  “Amatnieka arodu daudzveidība”
17. un 18 decembrī 1. klašu skolēnus, projekta Nr.8.3.5.0/16I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, apciemoja skursteņslauķi no Aizkraukles, Jānis Andersons un vienīgā skursteņslauķe sieviete Latvijā - Līga Ondzule.
Viņu uzdevums bija iepazīstināt un stāstīt skolēniem par skursteņslauķa, skārdnieka, mūrnieka profesijām. Visas šīs profesijas ir cieši saistītas savā starpā. Ja mūrnieks un skārdnieks rūpējas par to, lai būtu pareizi un kvalitatīvi veikti viņu pakalpojumi, tad skursteņslauķa uzdevums ir gādāt par to, lai viss kalpotu labi un ilgāk.
Skursteņslauķi bija sagatavojuši interesantu un skaistu prezentāciju, ko papildināja stāstījums par profesiju rašanās vēsturi un šīm profesijām mūsdienās, darba pienākumiem.
Skolēnus ieinteresēja dažādi neparasti darba instrumenti un to praktiskais pielietojums. Tika rādītas dažādas situācijas, kad darbs ir saistīts ar netīrumiem, lielā augstumā. Mūsu dūmeņos bieži iemitinās dažādas dzīvas radības – zirnekļi, putni, lapsenes Arī šajās profesijās jābūt gatavam rast risinājumu nestandarta situācijās, pieņemt lēmumu atbildīgi un paveikt savu darbu kvalitatīvi.
Iepazīstoties ar skārdnieka, skursteņslauķa un mūrnieka profesijām, tika stāstīts arī par drošību, ko jāievēro darba procesā un ikdienā.
Izrādās skursteņslauķiem ir gan darba, gan parādes tērps. Lielā, skaistā, spīdīgā siksnas sprādze kalpo ne tikai skaistumam, bet arī praktiski. Ar to atspiežoties pret skursteni, tiek pasargāts vēders.
Nodarbības noslēgumā katrs varēja izmēģināt savu roki “skursteņa tīrīšanā”, par labu darbu saņemot algu – īpašu skursteņslauķa konfekti.   Foto
Paldies Aizkraukles skursteņslauķiem par interesantajām nodarbībām!

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


20191203 094837 1 Copy20191203 101448 1 Copy20191203 120900 1 Copy20191203 141947 1 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums 10., 11. un 12. klašu skolēniem “Uzņēmēja gēns”
2019.gada 3. un 6.decembrī Ādažu vidusskolā tika rīkots  karjeras attīstības atbalsta pasākums “Uzņēmēja gēns” 10.a, 10.b, 10.c, 11.a, 11.b, 12.a un 12.b klašu skolēniem. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar minētā projekta finansiālu atbalstu.
Saskaņā ar Ādažu novada pašvaldības attīstības plānu/ stratēģiju uzņēmējdarbības attīstīšana ir viena no prioritātēm,- attiecīgi Ādažu vidusskolas viens no karjeras attīstības atbalsta prioritārajiem virzieniem ir uzņēmējspēju attīstīšana vidusskolēniem.  Karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Uzņēmēja gēns” mērķis tika sasniegts, pilnveidojot skolēnu izpratni par topošajiem uzņēmējiem nepieciešamajām prasmēm, kā arī iespējām pilnveidot pašnovērtējuma veikšanas un karjeras lēmuma pieņemšanas prasmes.
Pasākuma ietvaros tika īstenotas Personīgās izaugsmes treneres, biznesa konsultantes Lailas Šēnbergas vadītas 4 (80 min. garas katra) karjeras attīstības atbalsta nodarbības lekciju – diskusiju veidā. Skolēniem ar dažādu metožu un uzdevumu palīdzību bija iespējams izvērtēt savu piemērotību uzņēmējdarbībai. Lekciju – diskusiju par topošajiem uzņēmējiem nepieciešamajām prasmēm un sava biznesa radīšanu, par uzņēmēja ikdienu un izaicinājumiem laikā skolēni, piedaloties diskusijās, pildot dažādus uzdevumus, veica savu pašnovērtējumu un noteica savu atbilstību uzņēmējdarbībai.
Pasākums “Uzņēmēja gēns” palīdzēja vidusskolēniem pilnvērtīgāk izprast topošajiem uzņēmējiem nepieciešamās īpašības, kvalitātes un prasmes, kā arī to, ka visas prasmes var iemācīties, galvenais ir vēlēšanās, enerģija (uzmanība) un atbildība. It visā, kur tiek ieguldīta enerģija, tiek gūts rezultāts. Cilvēka kontroles zonā ir tikai viņa piepūle. Neviens no malas nevar samazināt cilvēka vērtību. Katram pašam jāsāk vadīt savu dzīvi un būt atbildīgiem par to.
Iepriecina skolēnu rakstītais aptaujas anketās:
   * Patika iespēja kļūt atvērtākam un izprast citu domas par sevi;
   * Guvu iedvesmu kaut ko sākt darīt, mācīties nevis atmest malā, kad kaut ko nesaprotu;
   * Patika, ka pašam jādomā. Sapratu, ko vajag sevī mainīt;
   * Noderīgs pasākums, jo ikdienā par sevis pilnveidošanas iespējām nebiju domājis;
   * Patika atklātība un lēmuma pieņemšana par sevis attīstīšanas nepieciešamību;
   * Motivēja darīt vairāk un labāk;
   * Iemācījos labāk, atbildīgāk sadarboties ar otru cilvēku:
   * Patika strādāt ar sevi, iespēja saprast sevi labāk;
   * Pasākums lika padomāt savu attieksmi pret lietām un cilvēkiem. Apdomāt dzīves izvēles. Saprast iemeslu savām negatīvajām īpašībām;
   * Patika praktiska darbošanās ar iespēja sevi novērtēt nenonicinot;
   * Saprotu, ko man sevī jāmaina.

Sandra Briede, pedagogs karjeras konsultants


1 fotoKarjeras nedēļa
2019. gadā no 14. līdz 18. oktobrim 83 Latvijas pilsētās un novados norisinājās Karjeras nedēļa, kuru jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Šī gada tēma bija nākotnes profesijas un prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Karjeras nedēļas laikā Latvijas izglītības iestādēs, to vidū arī Ādažu vidusskolā,  notika dažādi ar profesiju iepazīšanu un izvēli saistīti pasākumi. 
Lasīt vairāk   Foto


Dome 0 CopyEkskursija uz Ādažu novada domi
Piektdien, 18. oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros, visiem ceturto klašu skolēniem bija iespēja paviesoties Ādažu novada domē. Ēkas vestibilā mūs sagaidīja Normunds Masaļskis – projektu vadītājs, kurš īsumā pastāstīja par pašvaldības funkcijām., par ēku, kurā pašvaldība atrodas. Pēc tam devāmies apskatīt darba kabinetus, tikties ar darbiniekiem. Pirmās mūs uzņēma Ādažu klientu centra darbinieces, kuras skolēniem pastāstīja, kādos jautājumos šeit klientiem tiek palīdzēts. Nākamā tikšanās bija ar Domes izpilddirektoru Gunti Porieti. Viņš interesanti pastāstīja par to, ko tad dara deputāti un domes darbinieki. Dažas 4. klases satika arī domes priekšsēdētāju Māri Sprindžuku. Visiem bija iespēja pabūt viņa darba kabinetā. Skolēni varēja apsēsties apspriežu telpā pie lielā galda, lai uz brīdi iztēlotos sevi kādā no tikko iepazītajiem amatiem. Foto
Paldies atsaucīgajiem Ādažu novada domes darbiniekiem!

4. klašu skolēnu un audzinātāju vārdā Ilze Dreimane


Biblioteka 0Biblioteka 1Biblioteka 3Biblioteka 41. klašu skolēnu mācību ekskursija uz Ādažu novada bibliotēku
Karjeras nedēļas ietvaros 1. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Ādažu novada bibliotēku ar mērķi - iepazīt bibliotekāra profesiju, bibliotekāra ikdienu, darba pienākumus.
Skolēni iepazinās ar bibliotēkas telpām, uzzināja, kā var izvēlēties grāmatas, kā grāmatas ir sakārtotas bibliotēkā, lai tās būtu vieglāk atrast, arī to, ka bibliotēkā ir datorprogramma, kurā ir apkoptas visas grāmatas.
Bibliotēkā bija aplūkojama grāmatu izstāde, kas stāsta par profesijām un papildināta ar mākslinieku zīmētām profesijām jaunākā skolas vecuma bērniem.
Skolēni saņēma nelielu uzdevumu – nosaukt, kādas profesijas ir sastopamas Ādažos, par ko Ādažos var strādāt.
Paldies Ādažu novada bibliotēkas darbiniekiem par viesmīlīgo uzņemšanu un interesanto stāstījumu!


Pasts 1Pasts 2Iepazīstam Ādažu pasta nodaļu
Karjeras nedēļas laikā 2. klašu skolēni apmeklēja Ādažu pasta nodaļu un iepazinās ar pastnieka un pasta operatora profesijām. Skolēnus iepazīstināja ar ikdienas darbiem, pienākumiem pastā. Darbs pastā ir ļoti atbildīgi, precīzi un rūpīgi veicams, jo katru dienu ir daudz klientu – apmeklētāju.
Paldies visiem pasta darbiniekiem!


K 1 CopyInteraktīvā lekcija – nodarbība “Nākotnes profesijas”
Karjeras nedēļas ietvaros 2., 3. un 5.klašu skolēni apmeklēja interaktīvo lekciju - nodarbību “Nākotnes profesijas”. Skolēniem bija iespēja līdzdarboties un uzzināt, kādas un kāpēc profesijas ir populāras šobrīd, kādas profesijas ir “izmirušas”, kādas apdraudētas un kādas būs populāras nākotnē.
2. klašu skolēni paguva apmeklēt arī Ādažu pasta nodaļu un iepazīties ar pastnieka un pasta operatora profesijām, kā arī uzspēlēt spēli “Iepazīsim profesijas”, noskatīties mācību filmas par profesiju daudzveidību, spriest un diskutēt par tēmu mācību priekšmetu ietvaros. Skolēni veidoja savas karjeras Portfolio. Šajā nedēļā skolēni paplašināja savu priekšstatu par esošajām profesijām un profesijām, kas būs aktuālas tuvākajā nākotnē. Noskaidroja, kādu priekšmetu apguve ir ļoti nozīmīga savu karjeras mērķu sasniegšanai.   Foto


Lidosta

Karjeras attīstības atbalsta pasākums 3.klašu skolēniem “Mana sapņu profesija”
21.,22.,23.maijā, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Mana sapņu profesija” 3. klašu skolēniem.
Iepazīt savu sapņu profesiju skolēni devās uz starptautisko lidostu “Rīga.” Skolēni tika uzaicināti uzvilkt dzeltenas vestītes, kas norādīja, ka viņi ir lidostas viesi. Tālāk sekoja iepazīšanās ar biļešu reģistrācijas vietu un cilvēkiem, kas to dara, un bagāžas nodošanas vietu. Ļoti svarīga lidostā ir kontrole, kur tiek veikta nopietna pārbaude, kas palīdz darbiniekiem pārliecināties, ka pasažieri ievēro noteikumus, neapdraud sevi un citus.
Lidostas autobuss skolēnus izvadāja pa visu plašo teritoriju. Lidostā strādā cilvēki, kas ir atbildīgi par to, lai putni neapdraud lidmašīnas. Lai lidmašīnas varētu veiksmīgi kursēt, par to ir atbildīgi dažādi tehniskie darbinieki. Lidostas teritorijā regulāri dežurē  vietējā “ceļu policija”, vienmēr gatavībā ir ugunsdzēsēji.
Skolēni uzzināja, ka aviācijas nozarē strādā ne tikai piloti, stjuarti, bagāžas operatori un krāvēji, bet arī drošības kontroles inspektori, ugunsdzēsēji, gaisa ceļu dispečeri un dažādas citas profesijas, kuras ir nepieciešamas, lai lidmašīna veiksmīgi paceltos un nonāktu savā galamērķī. Skolēni varēja izjautāt profesionāļus par viņu darba specifiku, nepieciešamo izglītību un darba aprīkojumu.

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


31A70FCF DA9A 45A5 BD2C 9BF591B03D005235C051 7508 4E6C 9773 AA2C696E1F4DD1BEB095 7DDE 4157 A72F EA2DAED60786Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Es – savas dzīves kapteinis!”
2019. gada 7. un 8. maijā, Ādažu vidusskolā, 8. klašu paralēlē  notika karjeras izglītības atbalsta pasākums "Es - savas dzīves kapteinis". Uzņēmēja un profesionāla personības izaugsmes trenere, mentore Laila Šēnberga vadīja praktisku nodarbību. Šīs nodarbības galvenās "pieturas" bija:
Pieredzes stāsts;
Mans apzinātais un neapzinātais dzīves ceļš, krustceles un lēmumi; Veiksmīgu cilvēku paradumi un kvalitātes;
Kā zināt, ka esi “SAVAS DZĪVES KAPTEINIS”;Mērķi, lēmumi, procesi;
Lēmumi un uzmanības noturēšana ceļā uz saviem dzīves panākumiem.


IMG 20190415 091834Karjeras attīstības atbalsta pasākums 4.klašu skolēniem “Profesiju karuselis”
15.aprīlī, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Profesiju karuselis” 4. klašu skolēniem.
Tā bija  interaktīva, izglītojoša aktivitāte improvizācijas teātra aktieru jeb “K Komandas” izpildījumā. Aktieri ar kustībām attēloja dažādu profesiju pārstāvjus, gan “labos”, gan “sliktos” piemērus. Skolēnu uzdevums bija uzminēt profesiju, nosaukt šai profesijai nepieciešamās prasmes un iemaņas, kādi mācību priekšmeti būtu labi jāapgūst šo profesiju pārstāvjiem. Tika analizēti “sliktie piemēri” – ko nepareizi darīja vai nezināja profesijas pārstāvis.
Aktivitāšu laikā tika veicināta skolēnu izpratne par profesiju daudzveidību, par vispārīgām un specifiskām šo profesiju pārstāvju prasmēm. Skolēni tika iedrošināti uzstāties un paust savu viedokli, piemēroties dažādām situācijām un nebaidīties kļūdīties.   Foto
Paldies “K Komandai”- Ditai, Valdim un Dzintaram!

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


IMG 20190408 082530 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums 5.klašu skolēniem “Vēlos kļūt inženieris” 8.04. Ādažu vidusskolā projekta  Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros
Vai Tu jau esi izlēmis par ko kļūsi? Kur plāno mācīties? Kāda būs Tava dzīves profesija, karjera? Daudzus bērnus šie jautājumi kaitina un dzen izmisumā.... jo izvēlēties var tikai to, ko pazīst.  Profesijas izvēle var sagādāt lielas problēmas, ja pietrūkst tīri praktisku iespēju iepazīties ar šo profesiju darba rezultātu un pašiem tajās padarboties. Tādēļ ciemos aicinājām Mazās Brīnumzemes izglītības un tehnoloģiju centra meistarus, lai kopīgi mācītos, darbotos un izpētītu jaunākos tehnoloģiju un cilvēka roku darba sasniegumus.
8.aprīlis Ādažu vidusskolas 5. klašu skolēniem atšķīrās no ierastā ritma, katra klase 2 mācību stundas darbojās Mazās Brīnumzemes centra tehniskajā laboratorijā - pētīja miniatūrus auto, mājiņas un arī cilvēciņus, izpētīja to darbināšanas noslēpumus, kā arī paši strādāja praktiskajā darbnīcā.
Skolēni tika iepazīstināti ar profesijām un prasmēm, bez kurām nebūtu iespējams izveidot vienīgo mini pasauli Baltijā, kurā viss ir 87 reizes mazāks nekā dzīvē. Skolēni uzzināja kādēļ šodienas un nākotnes profesionāļiem ar vienu profesiju ir par maz. Nodarbību laikā puiši un meitenes iepazina gan tehnoloģijas, gan dažādos darba instrumentus, gan arī uzzināja kādas īpašības ir svarīgi attīstīt ikvienam, kas strādā tehnoloģiski un radoši augošā uzņēmumā.
Karjeras pasākuma otrajā daļā, katram skolēnam tika dota iespēja iejusties Mazās Brīnumzemes meistaru ikdienā - darbnīcā viņi apguva telpiskuma, mēroga un modelisma būves iemaņas un izveidoja paši savu pasaules maketu. Bērniem un jauniešiem tika dots uzdevums - atainot vietu, kur viņi plāno dzīvot un strādāt, kad izaugs. Darboties ar dažādiem telpiskiem un taktīliem materiāliem patika visiem un izveidotie maketi bija ļoti dažādi, pārsteidzoši un radoši. Dodoties mājup, izveidotos darbus dalībnieki ņēma līdzi – sava pašvērtējuma celšanai un nākotnes sapņu, prasmju un zināšanu iedvesmai.
Priecāsimies, ja atradīsiet laiku, lai pārrunātu skolēnu izveidoto nākotnes ieceru maketu un uzzinātu, kas viņu šajā nodarbībā aizrāva un iepriecināja. Esam pārliecināti, ka vismaz daži no skolēniem noteikti izvēlēsies savu nākotni saistīt ar mehatronikas jomu. Mazās Brīnumzemes meistari prombraucot visiem novēlēja, lai piepildās vispārdrošākie sapņi un ieceres un aicināja ciemos uz miniatūrās pasaules centru Siguldā – uz tikšanos!   Foto


 IMG 0158IMG 0163IMG 0165IMG 0167Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Tīģerīša karjera”
4. un 5.aprīlī skolā notika karjeras izglītības pasākums “Tīģerīša karjera”, kura laikā 1.abcdeg un 4.d klašu skolēniem bija iespēja caur multfilmu tēliem veidot  izpratni par to, kā noteikt spējas, prasmes un kā pieņemt lēmumu par atbilstošāko nodarbošanos, balstoties uz spējām un prasmēm. Katrs bērns tika iesaistīts interaktīvā nodarbībā, rezultāts arī bija atkarīgs no bērniem. Tika veidota izpratne par lēmumu pieņemšanu un to, ka lēmumi katram jāpieņem pašam, protams, ieklausoties apkārtējo viedokļos.


Karjeras attīstības atbalsta pasākums 3.klašu skolēniem “Daudzveidīgo animācijas profesiju darbnīca”

IMG 20190325 081111 Copy25. martā, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Daudzveidīgo animācijas profesiju darbnīca” 3. klašu skolēniem.
25. marta rīts 3. klašu skolēniem iesākās mazliet citādi kā ierasts. Pieredzējušas animatores Kristīnas Šmites vadībā skolēni iepazina populārākās profesijas animācijā – scenārists, producents, režisors, skaņu mākslinieks, operators, kadru plāna zīmētājs, montāžists, skaņas režisors, animators, animatora asistents. Ļoti noderīgi bija uzzināt par katras profesijas lomu, nozīmi un pienākumiem filmas tapšanas gaitā un, kur mācīties, lai apgūtu šīs profesijas. Skolēnus iepazīstināja arī ar dažādiem animācijas veidiem – zīmētā animācija, plastilīna animācija, leļļu animācija.
Praktiski darbojoties darbnīcās, sākumā skolēni apguva kā darbojas programma un tehniskais aprīkojums Ivara Šmita vadība. Izmantojot Stop Motion tehniku (stopkadru animācija) un dažādus zīmētus tēlus, ko varēja papildināt ar saviem, skolēni veidoja īsas animācijas filmiņas. Varēja iejusties scenārista, animatora, operatora u.c. profesiju “ādā.” Lielākais prieks, protams,  bija par dažādajām pašu izveidotajām filmiņām, kas tiks atsūtītas uz skolu.   Foto
Paldies MULTENKULTEN nodarbību vadītājiem Kristīnai un Ivaram  par saturīgajām un interesantajām nodarbībām!

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


logo 2019 v11Skola 2Skola 3Karjeras attīstības atbalsta pasākums 9. – 12. klašu skolēniem izglītības izstādes “Skola - 2019” apmeklējums
2. martā ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, notika karjeras attīstības atbalsta pasākuma izglītības izstādes “Skola - 2019” apmeklējums. Brauciens uz izstādi tika organizēts 9. – 12. klašu skolēniem. Izstādes apmeklējuma mērķis - iegūt visaptverošu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs.
Pasākums norisinājās Ķīpsalā. Šis ir nozīmīgākais izglītības iespēju notikums, kas pulcē jauniešus un piedāvā kvalitatīvu un vispusīgu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs.


IMG 0666IMG 0668IMG 0672IMG 0673

 

 

 

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Profesijas zobu veselības nodrošināšanā”
2019. gada 5. februārī Ādažu vidusskolā 4. un 5. klasēs notika karjeras izglītības bezmaksas pasākums "Profesijas zobārstniecībā". Rīgas Stradiņa Universitātes zobārstniecības fakultātes 2. kursa studentes interaktīvā nodarbībā iepazīstināja skolēnus ar visām mutes dobuma veselībā iesaistītajām profesijām, sasaistot to ar konkrētiem studiju virzieniem un skolas laikā apgūstamajiem svarīgākajiem priekšmetiem. Pastāstīja par savu personīgo studiju pieredzi un sniedza uzskatāmu priekšstatu par savlaicīgu mutes dobuma un zobu higiēnu.


25 janvaris

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākums ‘Kā realizēt savu ieceri?”
25.01.2019. Ādažu vidusskolā notika karjeras izglītības pasākums "Kā realizēt savu ieceri?". Projekta Nr. 8.3.5.0./16/I/001 ietvaros, pirmo klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar veselīgo našķu ražošanas procesā iesaistītajām profesijām, dzirdēt personīgo profesionālās izaugsmes stāstu un praktiski izmēģināt savas spējas un intereses produkta tapšanas gaitā.


Karj4 1Karj4 2Karj4 3Karj4 4Karjeras attīstības atbalsta pasākums 4.klašu skolēniem “Kā realizēt savu ieceri?”
18. janvārī, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Kā realizēt savu ieceri?” 4. klašu skolēniem.
SIA “Sēklu muss” vadītāja Agnese Nazareca ciemojās Ādažu vidusskolā. Agnese skolēnus iepazīstināja ar savu profesiju un ar to, kā vispirms radās ideja, tad pamazām tā pārvērtās realitātē un tika izveidots uzņēmums, kurā bez roku darba iztikt nav iespējams. Speciāliste uzbūra nelielu ražotni un skolēniem bija iespēja iedomāties un iejusties darbinieku lomā. Katrs varēja pārliecināties, ka darbs veicams rūpīgi un atbildīgi.
Paldies Agnesei par skolēnu prieku un mirdzošajam acīm!

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


MovieKarjeras attīstības atbalsta pasākums 2. klašu skolēniem “Iepazīstam audiovizuālās profesijas!”
29. novembrī un 7.,11.,17.,18.,19. decembrī, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Iepazīstam audiovizuālās profesijas!” 2. klašu skolēniem.
Pasākums norisinājās MOVIE- studija telpās Rīgā. Pieredzējušas pasniedzējas vadībā skolēni caur sajūtām, spēlēm, darbošanos grupās un pa vienam iepazina populārākās audiovizuālās profesijas – scenārists, producents, režisors, skaņu mākslinieks, operators, aktieris. Ļoti noderīgi bija uzzināt par katras profesijas lomu, nozīmi un pienākumiem filmas tapšanas gaitā.
Praktiski darbojoties, skolēni rakstīja scenāriju, iejutās aktieru un režisoru lomā. Kā operatori mācījās uzņemt tuvplānu, kopplānu un vidējo plānu. Tika demonstrēti arī dažādi kameras leņķi, lai panāktu, ka kāds no tēliem kadrā izskatās vājāks. Lielu sajūsmu izraisīja spēles “Lielveikals, ” “Starpbrīdis” un “Plosts,” kur skolēni iejutās katrs savā izvēlētajā lomā un kā aktieri to visu laiku atveidoja.
Neparasta izrādās ir profesija – skaņu mākslinieks (FOLEY artists). Skolēniem demonstrēja video, kā ar dažādu priekšmetu un materiālu palīdzību var radīt dažādas skaņas, piemēram, sniega gurkstēšanu zem kājām, lietus čabināšanu…
Nodarbības nobeigumā skolēni izspēlēja ainu “Sabiedriskais transports,” ko nodarbības vadītāja nofilmēja, apstrādāja īpašā programmā un pielika skaņu. Nodarbības beigās šis video tika parādīts skolēniem.
Paldies MOVIE-studijas saimniecei Katjai Ļevikinai un nodarbību vadītajai Eleonorai Beatrisei Stabiņai par saturīgajam un interesantajām nodarbībām!  Foto

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


20181217 105838 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums 10., 11. un 12. klašu skolēniem “Vēlos kļūt uzņēmējs”
2018. gada 17. decembrī Ādažu vidusskolā tika rīkots  karjeras attīstības atbalsta pasākums “Vēlos kļūt uzņēmējs” 10.a, 10.b, 11.a, 11.b, 12.a un 12.b klašu skolēniem. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar minētā projekta finansiālu atbalstu.
Karjeras attīstības atbalsta pasākums tika īstenots, lai pilnveidotu jauniešu  izpratni par uzņēmējspēju attīstīšanas iespējām, attīstītu skolēnu prasmes karjeras mērķu definēšanā un stratēģiskā plānošanā, pilnveidotu skolēnu sadarbības prasmes komandas darbā, attīstītu stratēģisko un loģisko domāšanu, pilnveidotu prezentēšanas prasmes.
Pasākuma ietvaros tika īstenotas 8 nodarbības. Divas 40 min. garas personīgās izaugsmes trenera vadītas nodarbības par tēmu “Uzņēmējspējas, to attīstīšana” ar skolēnu iesaisti diskusijās un praktiskā darbā, uzņēmējspēju pašnovērtējuma izveidi darba lapās, uzņēmējspēju attīstīšanas plāna sagatavošanu, kā arī spēles “Vilks vai suns ”izmantošanu sava uzņēmuma potenciāla novērtēšanai 10.a un 10.b klašu skolēniem laikā no plkst.9.10 līdz 11.40.
Divas 40 min. garas  personīgās izaugsmes trenera vadītas nodarbības par tēmu “Karjeras mērķu definēšana un stratēģiskā plānošana” ar skolēnu iesaisti diskusijās un praktiskā darbā, ieskaitot mērķu ekoloģijas pārbaudi 11.a un 11.b klašu skolēniem laikā no plkst. 10.50 līdz 12.15, kā arī trīs 30 min. garas personīgās izaugsmes trenera vadītas nodarbības par tēmu “Biznesa misija – praktisks uzdevums grupās” un   viena 30 min. gara nodarbība sevis un savu ideju prezentēšanai, labie un sliktie piemēri prezentēšanā, apģērba, stājas, žestu un balss nozīme prezentēšanas rezultāta sasniegšanai, ieskaitot 15 sekunžu rīka izmantošanu un praktisku uzdevumu – sevis kā potenciāla darbinieka prezentāciju 12.a un 12.b klašu skolēniem no plkst. 13.00 līdz 15.10.
Pasākumu vadīja Jolanta Priede - karjeras konsultante, RTU lektore ekonomikas un vadības jomās, RTU Karjeras centra dibinātāja un RTU Karjeras dienu projekta aizsācēja, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes locekle.
Pasākums “Vēlos kļūt uzņēmējs” palīdzēja vidusskolēniem pilnvērtīgāk izprast  mērķu izvirzīšanas nozīmīgumu, kā arī to, ka un kā  nepieciešams rīkoties,  lai savus izvirzītos mērķus sasniegtu.   Foto

Sandra Briede, pedagogs karjeras konsultants


IMG 9948 CopyIMG 9949 CopyIMG 9953 CopyNodarbinātības valsts aģentūras karjeras atbalsta pasākums Ādažu vidusskolā
2018.gada 7.decembrī Ādažu vidusskolā viesojās NVA Rīgas reģionālās nodaļas pārstāve karjeras konsultante Inese Markēviča, kura vadīja karjeras atbalsta pasākumu 9.a, 9.b, 9.c, 9.d, 9.e, 9.g  klašu skolēniem, lai padziļinātu jauniešu izpratni par sevis izpētes iespējām, izglītības iespējām pēc 9.klases beigšanas un pilnveidotu jauniešu karjeras lēmumu pieņemšanas prasmes. Īpaši sagatavotā prezentācijā 9.klašu skolēni tika iepazīstināti ar Nodarbinātības valsts aģentūras pakalpojumiem, kuru mērķis ir sniegt karjeras atbalstu jauniešiem. 22 jaunieši, kuriem karjeras lēmuma pieņemšanai nepieciešams papildus  atbalsts, lai nekļūdītos būtiskas izvēles veikšanā, tika pieteikti individuālajām karjeras konsultācijām NVA.
Paldies par šo lielisko iespēju padziļināt izpratni par sevis izzināšanas iespējām, izglītības iespējām un karjeras lēmuma pieņemšanas iemaņu pilnveidošanu NVA karjeras konsultantei Inesei Markēvičai!
Būtiski, ka jauniešiem pastiprinājās izpratne par to, ka viņi paši nevis kāds cits ir atbildīgi par to, cik veiksmīga vai nē būs viņu karjera.                                                                      

Sandra Briede pedagogs karjeras konsultants


IMG 9936 CopyVentspils augstskolas studenti vada karjeras atbalsta pasākumu Ādažu vidusskolas 10.,11. un 12.klašu skolēniem
2018.gada 7.decembrī Ādažu vidusskolā viesojās Ventspils augstskolas studenti ar izzinošu vieslekciju, karjeras konsultāciju un radošajām darbnīcām, lai iepazīstinātu vidusskolēnus ar studiju iespējām, īpašu uzsvaru liekot uz mūsdienu darba tirgū pieprasītām profesijām. Pasākumu vadīja Ventspils augstskolas studenti no dažādām fakultātēm. Vidusskolēni tika iepazīstināti ar studiju programmām, studiju vidi, aktivitātēm ārpus lekcijām, iespējām doties ERASMUS apmaiņas programmās, stipendijām, īpašu motivēšanas sistēmu un darba iespējām ne vien pēc augstskolas absolvēšanas, bet arī sākot jau ar 2. studiju gadu.
Uzvarētājiem interesantāko jautājumu uzdošanā un radošajās darbnīcās tika apbalvoti ar nelielām Ventspils augstskolas piemiņas balvām.   Foto
Paldies Ventspils augstskolas studentu komandai par interesanto karjeras atbalsta pasākumu!                                                          

Sandra Briede - pedagogs karjeras konsultants


IMG 20181102 WA0005Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Profesiju daudzveidība zoodārzā”
2018.gada  30. un 31. oktobrī Ādažu vidusskolas 6.a, 6.b, 6.c, 6.d, 6.e un 6.g klases skolēni piedalījās karjeras atbalsta attīstības pasākumā - mācību ekskursijā -  “Profesiju daudzveidība zoodārzā”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar minētā projekta finansiālu atbalstu. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā esošajām profesijām, darba vidi un specifiku, nodrošinot tikšanos ar dažādu profesiju speciālistiem un izglītojamo iesaisti novērojumu veikšanā un diskusijās, sava viedokļa paušanā, kā arī jautājumu un atbilžu sniegšanā.
Skolēni tika iepazīstināti ar visdažādāko profesiju pārstāvjiem – valdes priekšsēdētāju, sabiedrisko attiecību speciālistu, grāmatvedi, ekskursijas vadītāju, veterinārārstu, zoologu, entomologu, dzīvnieku kopēju, uzraugu un taksidermistu.   Karjeras pasākuma dalībnieki uzzināja, kādas zināšanas, prasmes, rakstura īpašības nepieciešamas, lai varētu veiksmīgi strādāt šajās profesijās, ka arī to, kāda ir šo profesiju darba vide (biroja telpas, veterinārā ambulance, terārija ēka, tropu māja, akvāriju zāle utt.). Protams, ka darbam zooloģiskajā darbā ir sava specifika, lai strādātu ar dzīvniekiem, ir patiesi jāmīl darbs, ko dara.   Foto

Sandra Briede Pedagogs karjeras konsultants


PirkstiniKARJERAS NEDĒĻA Ādažu vidusskolas sākumskolā 08.10.2018.-12.10.2018.

Mērķis: Popularizēt karjeras izglītību skolā.
Uzdevumi:

 • Radīt priekšstatu par karjeras izglītības nepieciešamību un nozīmīgumu jau sākumskolas posmā.
 • Sniegt informāciju par šī laika profesiju daudzveidīgumu.
 • Rast iespēju izzināt, izpētīt konkrētas profesijas.
 • Veicināt skolēnu pašizpēti ar mērķi atklāt savās stiprās puses, intereses, kas vēlāk palīdzētu profesijas izvēlei.

Nedēļas laikā izdevās:

 • Izpētīt profesijas, kuras populāras šodien;
 • Izpētīt savas intereses, lietas, kas padodas;
 • Ieviest  KARJERAS  PORTFOLIO ;
 • Apmeklēt skolas observatoriju, lai uzzinātu, kāda profesija jāiegūst, lai strādātu observatorijā;
 • Izspēlēt spēles “Profesiju karuselis”, “Uzmini profesiju”;
 • Uzzīmēt savu vecāku profesijas,  nākotnes profesijas;
 • Noskatīties mācību filmas par profesijām;
 • Sagaidīt ciemiņus klasē, kuri iepazīstināja ar savām profesijām: geologs, virsnieks, robežsargs, menedžeris, IT speciālists, ārsts, kinologs, apdrošināšanas speciālists.   Foto

Liels PALDIES 1.klašu vecākiem par atsaucību un piedalīšanos!


IMG 8728 CopyIepazīstam Ādažu novada pašvaldību
Piektdien, 12.oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros, visiem ceturto klašu skolēniem bija iespēja paviesoties Ādažu novada Domē. Ēkas vestibilā mūs sagaidīja laipna darbiniece, kura īsumā pastāstīja par pašvaldības funkcijām. Pēc tam devāmies apskatīt darba kabinetus, tikties ar darbiniekiem. Pirmās mūs uzņēma izdevuma Ādažu Vēstis veidotājas, kuras skolēniem stāstīja par nepieciešamajām prasmēm un zināšanām, lai apgūtu žurnālista, fotogrāfa un citas laikraksta tapšanai vajadzīgās profesijas. Nākamā tikšanās bija ar Domes izpilddirektoru Gunti Porieti. Viņš interesanti pastāstīja par to, ko tad dara deputāti un domes darbinieki. Diemžēl neizdevās satikt Domes priekšsēdētāju Māri Sprindžuku, bet bijām viņa kabinetā un skolēni varēja apsēsties apspriežu telpā pie lielā galda, lai uz brīdi iztēlotos sevi kādā no tikko iepazītajiem amatiem.   Foto
Ekskursijas nobeigumā skolēni saņēma dāvanā krāsojamo grāmatu - Ādažu novada attīstības programma 2016-2022
Paldies par šo pasākumu atsaucīgajiem Ādažu novada domes darbiniekiem! Paldies mūsu skolas skolotājām - karjeras konsultantēm un skolotājai Anitai Milancejai par pasākuma organizēšanu!

4. klašu skolēnu un audzinātāju vārdā Ilze Dreimane


IMG 20181010 105953 Copy1. – 4. klašu skolēnu ekskursija uz skolas observatoriju
9. un 10. oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros 1. – 4. klašu  skolēni varēja apmeklēt Ādažu vidusskolas observatoriju. Tur skolēnus sagaidīja Gundars Leonovičs, kurš kā projekta “Observatorijas atjaunošana” vadītājs,  trīs gadu laikā kopā ar citiem Ādažu vidusskolas skolēnu vecākiem ieguldīja savu darbu observatorijas atjaunošanā.
Skolēni varēja redzēt teleskopu, kas iegādāts par vecāku ziedojumiem, aplūkot kustīgo kupolu un palūkoties uz Ādažiem caur teleskopu. Sajūsma, apbrīns un prieks staroja no katra skolēna.
Skolēni iepazinās ar brīvprātīgo darbu – darbu, ko veic bez atlīdzības. Tam piemērs ir pašu skolēnu vecāki observatorijas atjaunošanā. Tika spriests, kādi mācību priekšmeti jāmācās, lai strādātu observatorijā. Foto
Paldies Gundaram Loenovičam par atsaucību!

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


IMG 20180530 WA0004Ādažu vidusskolas 4. klašu un 3.d klases skolēni 22., 28.,29.30. maijā devās mācību ekskursijā uz ražotni “Rūdolfs”, kur notika karjeras attīstības atbalsta pasākums „Ražots Latvijā”
Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Tā mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar ražošanas procesu un darbam nepieciešamajām profesijām. Sniegt praktisku ieskatu darbu norisē un profesiju pielietojumā. Palīdzēt sākumskolas skolēniem  skaidrāk apzināties savus talantus, apgūt mērķu plānošanas tehniku un ieraudzīt, ko nepieciešams darīt jau skolas laikā, lai tuvotos savai izvēlētajai nākotnes profesijai.   Foto

Jeļena Daktiņa, pedagogs karjeras konsultants


20180522 134830 CopyJūras un jūrniecības profesijas
Laikā no 2018.gada 21.maija līdz 25.maijam Ādažu vidusskolas 6.a, 6.b, 6.c, 6.d, 6.e, 6.g, 7.a, 7.b, 7.c un 7.d klašu skolēni piedalījās karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Jūras un jūrniecības profesijas”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar minētā projekta finansiālu atbalstu.
Pasākuma ietvaros Ādažu vidusskolas 6. un 7.klašu skolēni apmeklēja Novikontas Jūras koledžu, kur tuvāk iepazinās ar jūras un jūrniecības profesijām. Skolēni iejutās kuģa kapteiņu, stūrmaņu un mehāniķu lomās, veicot dažādus praktiskus uzdevumus uz navigācijas un manevrēšanas simulatoriem. Meitenes un zēni iepazinās ar mācību programmu koledžā, un uzzināja par jūrniecības profesijām no jūrniekiem, kuri strādā Novikontas Jūras koledžā. Interaktīvā programma ļāva skolēniem ienirt gan mācību procesā, gan darba vidē uz kuģa. Viņi uzzināja, kā orientēties okeānā, izmantojot vismodernākos kuģu simulatorus, mēģināja glābt slīkstošu cilvēku aiz kuģa borta, sniegt pirmo palīdzību, saviem spēkiem pietauvot kuģi ostā, izvairīties no sadursmes ar citiem ūdens transporta līdzekļiem un šķēršļiem, dzēst ugunsgrēku un veikt daudz citu uzdevumu.   Foto

Sandra Briede pedagogs karjeras konsultants


20180522 082931 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums 8.klasēm “Es – savas dzīves kapteinis”
2018.gada 22. un 23.maijā Ādažu vidusskolā 8.a, 8.b, 8.c, 8.d, 8.e un 8.g klašu jauniešiem tika īstenots karjeras attīstības atbalsta pasākums “Es – savas dzīves kapteinis.” Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar minētā projekta finansiālu atbalstu. Pasākuma mērķis bija pilnveidot skolēnu izpratni par sevis izzināšanu un lēmuma pieņemšanu.
Personības izaugsmes treniņa laikā jaunieši pilnveidoja izpratni par to, kas ir karjera un kādas kvalitātes to veido. Jaunieši noskaidroja, kādas īpašības piemīt cilvēkam, kurš veido veiksmīgu karjeru. Klausoties personības izaugsmes treneres Lailas Zariņas pieredzes stāstu, 8.klašu skolēni uzzināja, kā pasākuma vadītāja jutās, pieņemot lēmumus, un kā šie lēmumi ir ietekmējuši viņas karjeru.
Izprotot to, vai lēmums ir tas pats, kas izvēle, jaunieši uzzināja, ka eksistē 3 kvalitātes – mērķtiecība (mērķis), lēmuma pieņemšana (izvēles izdarīšana) un process kā kvalitāte, -   kuras ietekmē to, vai cilvēka karjera ir veiksmīga vai nē.  
Personības izaugsmes treniņa laikā katrs dalībnieks guva pārliecību, ka nav jābaidās izdarīt izvēles caur savas personības prizmu, pieņemt lēmumus un sekot kvalitatīviem procesiem ceļā uz saviem panākumiem.   Foto

Sandra Briede pedagogs karjeras konsultants


20180515 082729 Copy2018. gada 15.maijā Ādažu vidusskolā 5.a, 5.b, 5.c, 5.d, 5.e un 5.g klases skolēni piedalījās karjeras atbalsta attīstības pasākumā “Multimediju dizaina profesijas”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar minētā projekta finansiālu atbalstu. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar tādām multimediju profesijām kā vizuālās reklāmas speciālists, interjera noformētājs un animators, ka arī ar animācijas jomā saistītajām profesijām – filmu mākslinieks, bērnu grāmatu ilustrātors, scenogrāfs un grafiskais dizainers. Skolēni uzzināja kādas zināšanas, prasmes, rakstura īpašības nepieciešamas, lai varētu veiksmīgi strādāt šajās profesijās. Vēlāk, pasākuma otrajā daļā skolēni meistarklašu laikā nelielās, bet saliedētās komandās darbojoties ‘stop motion’ un zīmētas animācijas tehnikās, iejutās profesionāļu lomās. Būdami gan scenārija autori gan multiplikatori, viņi apguva scenārija, kadrēšanas, tēlu, fonu, kustības un filmēšanas pamatus, izveidoja un nodemonstrēja nelielas animācijas filmiņas.
Paldies par interesanto pasākumu biedrības “MULTENKULTEN” radošajai komandai.   Foto

Sandra Briede Pedagogs karjeras konsultants


IMG 20180509 091111 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums 1.klašu skolēniem “Pētām un izzinām profesijas Latvijā”                   
9. maijā  Ādažu vidusskolā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Pētām un izzinām profesijas Latvijā” 1. klašu skolēniem.
Pasākuma mērķis bija iepazīties ar tik retu profesiju, kā stikla pūtējs un uzzināt, kādas zināšanas, prasmes, rakstura īpašības nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos šajā jomā, kur  iespējams apgūt profesiju, cik ilgi jāmācas, kāda ir aparatūra, ja tāda ir, darba drošība, darba specifika.
Skolēni uzzināja no kādām smiltīm gatavo stiklu, kāds ir šo smilšu sastāvs, cik lielā temperatūrā kūst stikls. Visu acu priekšā meistars gatavoja figūriņas no stikla. Praktiski darboties varēja arī paši skolēni. Izrādās, figūriņu gatavošana ir stikla plastika, bet ir arī stikla pūtēji. Tas viss ir 100% roku darbs un tādā veidā Latvijā meistari  strādā vienīgie. Skolēni varēja izmēģināt, cik pareizi un spēcīgi vai, gluži otrādi, vāji jāpūš speciālas sagataves , lai veidotos stikla burbulis. Uzmanīgākie un pacietīgākie varēja nopelnīt balviņas. Foto

Paldies Ventspils stikla pūtējiem!

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


 Latvijas Universitātes izbraukuma pasākums Ādažu vidusskolā

DSC 0067 1DSC 0084 1DSC 0093 1DSC 0097 1
2018.gada 27.aprīlī karjeras izglītības pasākumu ietvaros no plkst. 9.00 līdz 12.45 pie Ādažu vidusskolas piestāja īpaši aprīkots Latvijas Universitātes autobuss kopā ar šīs augstskolas vēstnešiem, lai iepazīstinātu vidusskolēnus ar daudzveidīgo studiju programmu klāstu, studentu dzīvi, ārpusstudiju aktivitātēm, pašpārvaldi un atbildētu uz jauniešus interesējošiem jautājumiem. 12.a, 12.b, 11.a, 11.b, 10.a un 10.b klases skolēni paviesojās interaktīvajā autobusā, sarunājās ar LU vēstnešiem, saņēma LU informatīvos materiālus par studijām un TV ekrānā noskatījās video par kādu no 13 fakultātēm. Tiem jauniešiem, kuri ir izvēlējušies Latvijas Universitāti par nākamo mācību iestādi, pasākuma laikā bija iespēja aizpildīt ātro testu “Pastudē sevi” un gūt pārliecību par studiju un profesijas izvēles atbilstību.
Paldies Latvijas Universitātei par jauniešiem sniegto informāciju, informatīvajiem materiāliem, atbildēm uz jautājumiem!

Sandra Briede pedagogs karjeras konsultants


Karjeras attīstības atbalsta pasākums 10. un 9.klašu skolēniem “Manai personībai piemērotākā darba nozare”

ML 1ML 22018.gada 24. un 25.aprīlī Ādažu vidusskolā 10.ab un 9.abcde klases jauniešiem tika īstenots karjeras attīstības atbalsta pasākums “Manai personībai piemērotākā darba nozare”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar minētā projekta finansiālu atbalstu.

Pasākumā jaunieši veica individuālo darbu uz īpaši izstrādātām testa formām. E.Šteins “Karjeras enkuri” – tests paredzēts indivīda konkrētās karjeras virzības un tās izteiktības pakāpes noteikšanai. 10 dienu laikā katram pasākuma dalībniekam tiks izsniegti testa rezultāti (PDF) papīra formā par viņa personības piemērotību profesijai vai darba nozarei.
Personības izaugsmes treniņa laikā jaunieši veica pašnovērtējumu uz īpaši sagatavotām darba lapām un saņēma atgriezenisko saiti pašnovērtēšanas darba apkopojumu par  paveikto.
Izprotot to, kas mūs motivē visvairāk – prieks un socializācija, palīdzēšana citiem, fakti un cipari vai izaicinājums – mēs varam noskaidrot savas personības un temperamenta tipu. Mēs visi esam kā dārgakmeņi, tikai ļoti dažādi – safīri, pērles, smaragdi un rubīni, visi esam vērtīgi, sev un sabiedrībai tik nepieciešami, tāpēc veiksmīgas karjeras veidošanai jāmācas pareizi komunicēt.     
Personības izaugsmes treniņa laikā katrs dalībnieks noskaidroja savas  komunikācijas veidu un saņēma rekomendācijas saskarsmes prasmju pilnveidošanai, lai turpmāk varētu veidot veiksmīgu karjeru.
Paldies 10.a, 10.b, 9.a, 9.b, 9.c, 9.d un 9.e klases jauniešu vārdā personīgās izaugsmes trenerei, klīniskajai psiholoģei un lektorei Ingai Bitei par lietderīgo personīgas izaugsmes treniņu.

Sandra Briede, pedagogs karjeras konsultants


ML karj 1Šī gada 4. un 6. aprīlī, 4.abcdegl un 3.d klašu skolēniem notika praktiska nodarbība "Mērķu plānošanas stunda" kuru vadīja biedrības “Jauniešu akadēmija Pacelt Pasauli" pārstāvji.
Pasākums atbalstīts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Nodarbības mērķis bija palīdzēt sākumskolas skolēniem skaidrāk apzināties savus talantus, apgūt mērķu plānošanas tehniku un ieraudzīt, ko nepieciešams darīt jau skolas laikā, lai tuvotos savai izvēlētajai nākotnes profesijai.
Skolēni tika iepazīstināti ar teorētisko mērķu plānošanas tehniku un rīkiem (prezentācija un trenera sniegtā izskaidrojošā informācija), kā arī virzīti domāt par savu nākamo profesiju, apzinoties savas dotības un intereses. Ar izvirzāmo jautājumu paraugiem, skolēni tika sagatavoti mērķu kartes praktiskai veidošanai. Skolēni praktiski izstrādāja savu personīgo mērķu karti.   Foto

Jeļena Daktiņa, pedagogs karjeras konsultants


 IMG 1 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums 2.klašu skolēniem “Kas es esmu, ko es varu un ko es protu?”

3. un 4. aprīlī Ādažu vidusskolā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Kas es esmu, ko es varu un ko es protu?” 2. klašu skolēniem.
Pasākuma mērķis bija izzināt skolēnu intereses, spējas, talantus un attīstīt skolēnos sapratni par to, kas es esmu un kādai profesijai vairāk esmu piemērots.
Ar metodes “Asociācijas ar dzīvniekiem” un ar spēles “Ja es būtu…” palīdzību katrs dalībnieks vairāk iepazina sevi un savas labās īpašības, iepazina citus nodarbību dalībniekus, mācījās apzināt savas prasmes un iemaņas, lai darītu to, kas visvairāk patīk. Nodarbībā katrs varēja pasapņot par savu sapņu profesiju, savu sapni uzrakstīt, padomāt par to un klusībā vēlēties, lai tas piepildās.
Nodarbību vadītājas novēlēja :”Lai veicas dzīvē sasniegt izsapņoto un iecerēto!”
Paldies biedrības “Alternatīvā Attīstība” un projekta “Dari Latvijai” radošajai komandai mg. psych. Ingai Bitei un Mg. pedagoģijā Ērikai Leisai par saturīgajām un interesantajām nodarbībām!   Foto

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


Tehnobuss 1 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums 3.klašu skolēniem “Mana karjera inženierzinātnēs”
22. un 23. martā  Ādažu vidusskolā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Mana karjera inženierzinātnēs” 3. klašu skolēniem.
Skolēni interesantā veidā iepazinās ar mašīnbūves un metālapstrādes nozarē nepieciešamajām profesijām – programmējamo darba galdu iestatītāja, mehatroniķa, virpotāja, frēzētāja, metinātāja, elektriķa, atslēdznieka darbu. Darbs šajā nozarē ir ļoti interesants, aizraujošs un radošs. Ir arī izaugsmes iespējas, kas saistītas ar jaunākajām tehnoloģijām un datorprogrammām.
Visu šo svarīgo un interesanto skolēni iepazina TEHNOBUSĀ, kas ir pirmā mobilā demonstrāciju laboratorija Latvijā. Tas ir Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas (MASOC) īstenots projekts ar mērķi atraktīva veidā veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm, īpaši par mašīnbūves un metālapstrādes specialitātēm.
Paldies instruktoriem un nodarbību vadītajiem Aināram Dambergam un Edvīnam Aizupietim!   Foto

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


K 1 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums 5.klašu skolēniem “Kas es esmu, ko es varu un ko es protu?”
20. martā Ādažu vidusskolā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Kas es esmu, ko es varu un ko es protu ?”5. klašu skolēniem.
Pasākuma mērķis bija izzināt skolēnu intereses, spējas, talantus un attīstīt skolēnos sapratni par to, kas es esmu un kādai profesijai vairāk esmu piemērots.
Ar metodes “Asociācijas ar priekšmetiem” un ar spēles “Ja es būtu” palīdzību katrs dalībnieks vairāk iepazina sevi un savas labās īpašības, iepazina citus nodarbību dalībniekus, mācījās apzināt savas prasmes un iemaņas, lai darītu to, kas visvairāk patīk.
Paldies biedrības “Alternatīvā Attīstība” un projekta “Dari Latvijai” radošajai komandai mg. psych. Ingai Bitei un Mg. pedagoģijā Ērikai Leisai par saturīgajām un interesantajām nodarbībām! Foto

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


Tk 1 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums “Tīģerīša karjera ”3. klašu skolēniem
10. janvārī Ādažu vidusskolā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Tīģerīša karjera ” 3.a, b, e, g, l klašu skolēniem.
Karjeras konsultants, RTU lektore ekonomikas un vadības jomās, RTU Karjeras centra dibinātāja un RTU Karjeras dienu projekta aizsācēja, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes locekle Jolanta Priede rosināja skolēnus atbildēt uz jautājumiem -  Kas ir karjera? Kas ir karjeras konsultants?
Skolēnu uzdevums bija nosaukt dažādas profesijas, kas varētu būt multfilmas tēla Tīģerīša sapņu profesija. Nosaukto profesiju skaits bija iespaidīgas, pat līdz 82 profesijām.
Tālāk skolēni iejutās karjeras konsultanta lomā un palīdzēja Tīģerītim izvēlēties piemērotākās no visām  nosauktajām profesijām, pasakot un pamatojot arī kāpēc profesija būs piemērota vai nepiemērota.
Nodarbībā  caur multfilmas tēliem tika veidota skolēnu izpratne par to, kā noteikt spējas, prasmes un kā pieņemt lēmumu par atbilstošāko nodarbošanos, balstoties uz spējām un prasmēm. Tika veidota izpratne par lēmumu pieņemšanu un to, ka lēmumi katram jāpieņem pašam, protams, ieklausoties apkārtējo padomos. Foto

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants


No idejas1No idejas2No idejas3No idejas4Karjeras attīstības atbalsta pasākums “No idejas līdz darbam” 1. - 2. klašu skolēniem
No 19. decembra līdz 21. decembrim Ādažu vidusskolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “No idejas līdz darbam.” Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.
Skolēni tikās ar uzņēmuma SIA “Sēklu muss” vadītāju Agnesi Nazarecu. Viņa pastāstīja par to, kā darbojas uzņēmums, kādu profesiju pārstāvji uzņēmumā strādā, kādas īpašības nepieciešamas, lai sastrādātos komandā. Agnese Nazareca pastāstīja arī par to, kādi pienākumi ir viņai kā uzņēmuma vadītajai. Skolēni uzzināja, ka “Sēklu muss” ražo veselīgus saldumus, kas nesatur cukuru, glutēnu un e-vielas.
Agneses vadībā skolēni nodarbībās gatavoja saldumus no sēklām, žāvētām ogām un citam veselīgām lietām. Pagatavoto varēja glīti noformēt, iesaiņot un nest uz mājām, lai iepriecinātu ģimeni. Skolēni guva nelielu ieskatu kāda produkta tapšanā no gatavošanas, līdz noformēšanai un saiņošanai.
Paldies SIA “Sēklu muss” par interesantajām nodarbībām! Ādažu vidusskolas 1. un 2. klašu skolēni tagad zina, kas ir veselīgi našķi un kā tos gatavo.


20171205 130336 CopyKarjeras attīstības atbalsta pasākums 12. klašu skolēniem “Karjera sākas jau šodien”

2017.gada 5.decembrī Ādažu vidusskolā 12.a un 12.b klases jauniešiem tika rīkots  karjeras attīstības atbalsta pasākums “Karjera sākas jau šodien”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar minētā projekta finansiālu atbalstu.
Pasākumu vadīja Jolanta Priede - karjeras konsultante, RTU lektore ekonomikas un vadības jomās, RTU Karjeras centra dibinātāja un RTU Karjeras dienu projekta aizsācēja, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes locekle.
Pasākuma nodarbību laikā tika aplūkoti tādi jautājumi kā karjeras veidošanas iespējamie scenāriji un faktori, kuri jāņem vērā, veidojot pārdomātu un apzinātu karjeras izvēli, mērķu definēšana un to sasniegšanas plāna izveide, karjeras lēmumu pamatotība un savu talantu apzināšanās un pielāgošana karjeras mērķiem un to sasniegšanas iespējām.
Jaunieši praktiski darbojās savu karjeras mērķu izvirzīšanā un karjeras izvēles veikšanā, kā arī padziļināja izpratni par karjeras veidošanas iespējamajiem scenārijiem un faktoriem, kuri jāņem vērā, veidojot pārdomātu un apzinātu karjeras izvēli.
Turpmāko izglītību iegūt ārzemēs ieinteresētajiem skolēniem, bija iespējams uzzināt par tiem plusiem un mīnusiem, ar kuriem ir saskārušies Latvijas jaunieši  dažādu valstu mācību iestādēs un sadzīvē.
12.klašu skolēni bija gandarīti un atzinīgi novērtēja šo iespēju attīstīt prasmes izskaidrot savu karjeras lēmumu pamatotību un spējas ne vien apzināties, bet arī  pilnveidot savus talantus un saskaņot tos ar karjeras mērķiem un to sasniegšanas iespējām. Foto

Sandra Briede


Karjeras attīstības atbalsta pasākums 9. klašu skolēniem “Es pats savas laimes kalējs”

Karjera 9 1Karjera 9 2Karjera 9 32017.gada 1.decembrī Ādažu vidusskolā tika rīkots  karjeras attīstības atbalsta pasākums “Es pats savas laimes kalējs” 9.a, 9.b, 9.c, 9.e, 9.d klašu skolēniem. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar minētā projekta finansiālu atbalstu.
Lai savas nākotnes karjeras veidošanā ieinteresētie skolēni varētu pilnvērtīgāk izprast sevis izzināšanu, uzdodot lektorei jautājumus un sastādīt savu spēju un prasmju attīstības individuālos plānus, jaunieši pasākuma laikā no plkst. 9:10 līdz 14:30 piedalījās trīs grupās: 9.a, 9.b klašu 39 skolēni – 1.grupa; 9.c, 9.e – klašu 38 skolēni – 2.grupa; 9.d klases 19 skolēni – 3.grupa.
Karjeras attīstības atbalsta pasākumā 9.klašu skolēniem bija iespējams pilnveidot savu izpratni par sevis izzināšanu, mērķu izvirzīšanu, izvirzīto mērķu sasniegšanu, kā arī mācību priekšmetu sasaisti ar profesionālo karjeru nākotnē. Motivētākie skolēni sastādīja spēju un prasmju attīstības individuālos plānus, balstoties uz saviem izvirzītajiem un sabalansētajiem karjeras mērķiem, kā arī izveidoja katrs savu karjeras raksturlielumu kopumu ar unikālu nosaukumu.
Pasākumā tika aplūkotas tādas tēmas kā veiksme un tās veidošanās faktori, savas nākotnes veidošana kā veiksmīgam cilvēkam, 7 soļi, kas veicami veiksmīgas karjeras veidošanai, mērķu sabalansēšana ar vērtību skalu, veselības stāvokli un raksturu, spēju un prasmju attīstības individuālo plānu sastādīšana, balstoties uz izvirzītajiem un sabalansētajiem karjeras mērķiem. Skolēniem bija iespēja izveidot savu karjeras raksturlielumu kopumu ar unikālu nosaukumu.
Pasākumu vadīja Jolanta Priede - karjeras konsultante, RTU lektore ekonomikas un vadības jomās, RTU Karjeras centra dibinātāja un RTU Karjeras dienu projekta aizsācēja, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes locekle. 
Pasākums “Katrs pats savas laimes kalējs” palīdzēja 9.klašu skolēniem pilnvērtīgāk izprast sevis izpētes nepieciešamību un mērķu izvirzīšanas nozīmīgumu, kā arī labāk sagatavoties projekta darbam karjeras izglītībā un karjeras portfolio izveidei.

Sandra BriedeIMG 20171104 WA0000
IMG 20171104 WA0004Karjeras izglītība sākumskolā
Novembra mēnesī ar sākumskolas skolēniem par karjeras jautājumiem runāja Aivars Belis, 4.b klases skolnieka Roberta Beļa tētis. Interaktīvā lekcija “Mana karjera IT pasaulē” bija interesanta un aizraujoša. Skolēniem saprotamā, uzskatāmā veidā bija iespēja uzzināt par IT nozares profesiju daudzveidību, par prasmēm, kuras jāattīsta skolēniem skolas laikā. Aivars pastāstīja par savu personīgo pieredzi veiksmīgas karjeras veidošanā, kas kalpoja kā pozitīvs piemērs bērnu nākotnes plāniem. Paldies Aivaram Belim par nodarbībām 4. abcdegl un 3.d klašu skolēniem.


Csdd 1 Copy8. novembrī Ādažu vidusskolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums  1. – 2. klašu skolēniem “Profesiju daudzveidība saistībā ar mūsu drošību.”

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas sabiedrisko attiecību specialiste Valda Kjaspere skolēniem interesanti un uzskatāmi pastāstīja, kas tad veido satiksmi, kādas profesijas nepieciešamas, lai varētu veidoties  satiksme, satiksmes drošība un kontrole. Skolēni varēja pārliecināties,  cik nepieciešamas ir profesijas, kas saistītas ar drošību ceļu satiksmē.                                                                                                                                                

Neizpalika arī pašu skolēnu aktīva darbošanās un vēlme parādīt zināšanas, risinot krustvārdu mīklu, saliekot puzli, atbildot uz jautājumiem. Liels prieks, protams, bija par balviņām katram skolēnam.
Paldies par interesantajām nodarbībām! Foto


Rudens 2017Mācību ekskursija “Ieskats vēsturnieka, ģeogrāfa, arheologa ikdienā”

20.oktobrī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros un ar minētā projekta finansiālu atbalstu Ādažu vidusskolas 11.a un 11.b klašu skolēni piedalījās 3 praktiskajās nodarbībās Zaļā klasē Raiskumā, Pārgaujas novadā.
Lasīt vairāk Foto


IMG 20170926 095250 CopyŠogad septembrī un oktobrī, karjeras izglītības ietvaros, Ādažu vidusskolas 2. klašu skolēni viesojās Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Ekskursijas sākumā skolēni iepazinās ar latviešu teātra vēsturi.
Viens no ekskursijas mērķiem bija iepazīt ar skatuves mākslu saistīto profesiju daudzveidību, nozīmi un nepieciešamību. Gida vadībā tika iestudēta arī neliela izrāde. Skolēni iejutās dekoratoru, skatuves strādnieku, aktieru  lomās. Tika pastāstīts arī par tādām profesijām, kā režisors, kostīmu mākslinieks, scenogrāfs, suflieris. Nosaucot  profesijas, skolēni minēja, ko dara šo profesiju pārstāvji, kāpēc teātrī šīs profesijas ir vajadzīgas.
Paldies Teātra muzejam par laipno uzņemšanu un interesanto ekskursiju! Foto


Rujienas sinsillasEkskursija – darba procesa vērošana. Zvērkopja profesija

29. maijā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros 3. a un  4.a klases apmeklēja šinšillu audzētavu Rūjienas novada, Jeru pagastā.

Lasīt vairāk   Sk. attēlus


SeminarsSeminārs jauniešiem “Gribu kļūt uzņēmējs”

 Ar ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"finansiālu atbalstu 24. maijā Ādažu vidusskolas baltajā zālē 11. klašu skolēni piedalījās seminārā, kuru vadīja Jolanta Priede, lektore RTU ekonomikas un vadības jomās, pieredzējusi, motivējoša vadītāja, diplomēta karjeras konsultante, RTU Karjeras centra dibinātāja un “RTU karjeras dienu” projekta aizsācēja, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes locekle, kuras zinātniskā darbība saistīta ar studējošo uzņēmējspēju (kompetenču) attīstību.   Lasīt vairāk   Sk. attēlus


Laimas muzejsSaldumu ražošanas meistars. Tehnologa profesija.

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

23. maijā Ādažu vidusskolas 2. c klase devās iepazīt šokolādes tapšanas tradīcijas uz saldumu fabriku „Laima”, kas ir lielākais saldumu ražotājs Latvijā. Aizraujošā un interaktīvā veidā bija iespēja uzzināt, kāda ir šokolādes ražošanas vēsture un noslēpumi, kā arī kāds ir kakao pupas ceļš no koka zara līdz pārtapšanai garšīgā šokolādes tāfelītē.

Lasīt vairāk   Sk. attēlus


Eksperimentu parade"Vēlos kļūt fiziķis vai ķīmiķis" 24.05.-25.05.2017. 1.-4. klasēm

Zinātkāres centra “ZINOO Rīga” radošā komanda vadīja nodarbības sākumskolas skolēniem, lai atklātu un rosinātu skolēnu zinātkāri par sevi un apkārtējo pasauli un tehnoloģijām, iepazītu ar ķīmiju un fiziku saistīto profesiju daudzveidību.   

Lasīt vairāk   Sk. attēlus   Sk. attēlus   Sk. attēlus


NOVIKONTASEkskursija - jūras un jūrniecības profesiju pasaulē

 Ar ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"finansiālu atbalstu 23. un 25. maijā Ādažu vidusskolas 8.klašu skolēni apmeklēja Novikontas Jūras koledžu, lai tuvāk iepazītos ar jūras un jūrniecības profesijām, praktiski veicot dažādus uzdevumus. Meitenes uz zēni iepazinās ar mācību programmu koledžā, un uzzināja par jūrniecības profesijām no jūrniekiem, kuri strādā Novikontas Jūras koledžā.   

Lasīt vairāk   Sk. attēlus


Bot darzsDaba, vide un profesijas LU Botāniskajā dārzā

Lai gan mācību gads strauji tuvojas beigām, 23. un 24.maijs Ādažu vidusskolas 5. un 6. klašu skolēniem bija jaunu zināšanu apguves un interesantu piedzīvojumu izbaudīšanas dienas.  Ar ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"finansiālu atbalstu LU Botāniskajā dārzā bija īpaši sagatavotas 6 tematiskās nodarbības (laboratorijas), lai  palīdzētu mūsu skolēniem labāk iepazīt ar dabu un vidi saistītās profesijas.

Lasīt vairāk   Sk. attēlus


LNMMEkskursija “Profesijas mākslas pasaulē”

 Ar ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"finansiālu atbalstu 23. maijā 10.klašu skolēni piedalījās ekskursijā, kuras laikā iepazinās ar Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja arhitektūru un vidi, kā arī ar muzejā un mākslas pasaulē pārstāvētajām profesijām. 
Ekskursijas sākumā jaunieši apmeklēja muzeja krātuvi pagrabstāvā, kur uzzināja, kā tiek uzglabāti mākslas darbi, kā arī ieguva informāciju par kolekciju glabātāju un izstāžu kuratoru profesijām.

 Lasīt vairāk   Sk. attēlus


Karjeras izgl 4dKarjeras izglītība mācību procesā 

4. d klases skolēni latviešu valodas un literatūras stundās apguva tēmu “Aktiera profesija.” Lai labāk iepazītu ar teātra mākslu saistīto profesiju daudzveidību, skolēni strādāja grupās. Katra grupa varēja izvēlēties vienu no trim latviešu autoru dzejoļiem un iestudēt īsu teātra uzvedumu. Tika veidotas afiša un programma J. Poruka bērnu dzejolim “Tracis,” V. Luksa dzejolim “Dziesma par slinko Jānīti, ” V. Plūdoņa dzejolim“ Ozoliņš un beka.” Katra grupa ar savu iestudējumu uzstājās klasē.
Paldies 4.d klases skolēniem par ieguldīto darbu un interesantajiem priekšnesumiem!     Sk. attēlus


Karjera 4Eiropas diena, Latvijas valsts 09.05.2017. 12.ab klasēm

Skolā viesojās Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš, bijušais Ādažu pamatskolas absolvents un vadīja politikas un tiesību stundu 12. klašu skolēniem.

Lasīt vairāk
Sk. attēlus


Karjera 5Meža ekspedīcija

28. aprīļa rītā Ādažu vidusskolas pagalmu pieskandēja 1.klašu skolēnu priecīgās balsis. Visi lietus mākoņi tika izgaiņāti, un varēja sākties LVM organizētā Meža ekspedīcija Vidusdaugavā, Tomes mežu masīvā.  

Lasīt vairāk    Sk. attēlus


 

 

o   Izprast sevi

o   Izvērtēt savu pieredzi un sasniegumus

o   Veidot pašapziņu

o   Apzināt savas stiprās un vājās puses

o   Plānot un vadīt savu karjeru

o   Novērtēt darba tirgus priekšrocības un trūkumus

o   Pētīt izglītības iespējas

Pieņemt lēmumu

 

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search