Vārda dienu svin: Melānija, Imanta / 19.08.2019

Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Vēlos kļūt inženieris”

IMG 20190408 082530 Copy

8. aprīlis Ādažu vidusskolas 5. klašu skolēniem atšķīrās no ierastā ritma, katra klase 2 mācību stundas darbojās Mazās Brīnumzemes centra tehniskajā laboratorijā - pētīja miniatūrus auto, mājiņas un arī cilvēciņus, izpētīja to darbināšanas noslēpumus, kā arī paši strādāja praktiskajā darbnīcā.
Skolēni tika iepazīstināti ar profesijām un prasmēm, bez kurām nebūtu iespējams izveidot vienīgo mini pasauli Baltijā, kurā viss ir 87 reizes mazāks nekā dzīvē. Skolēni uzzināja kādēļ šodienas un nākotnes profesionāļiem ar vienu profesiju ir par maz. Nodarbību laikā puiši un meitenes iepazina gan tehnoloģijas, gan dažādos darba instrumentus, gan arī uzzināja kādas īpašības ir svarīgi attīstīt ikvienam, kas strādā tehnoloģiski un radoši augošā uzņēmumā.
Karjeras pasākuma otrajā daļā, katram skolēnam tika dota iespēja iejusties Mazās Brīnumzemes meistaru ikdienā - darbnīcā viņi apguva telpiskuma, mēroga un modelisma būves iemaņas un izveidoja paši savu pasaules maketu. Bērniem un jauniešiem tika dots uzdevums - atainot vietu, kur viņi plāno dzīvot un strādāt, kad izaugs. Darboties ar dažādiem telpiskiem un taktīliem materiāliem patika visiem un izveidotie maketi bija ļoti dažādi, pārsteidzoši un radoši. Dodoties mājup, izveidotos darbus dalībnieki ņēma līdzi – sava pašvērtējuma celšanai un nākotnes sapņu, prasmju un zināšanu iedvesmai.
Priecāsimies, ja atradīsiet laiku, lai pārrunātu skolēnu izveidoto nākotnes ieceru maketu un uzzinātu, kas viņu šajā nodarbībā aizrāva un iepriecināja. Esam pārliecināti, ka vismaz daži no skolēniem noteikti izvēlēsies savu nākotni saistīt ar mehatronikas jomu. Mazās Brīnumzemes meistari prombraucot visiem novēlēja, lai piepildās vispārdrošākie sapņi un ieceres un aicināja ciemos uz miniatūrās pasaules centru Siguldā – uz tikšanos!
“Vai Tu jau esi izlēmis par ko kļūsi?” “Kur plāno mācīties?” “Kāda būs Tava dzīves profesija, karjera?” Daudzus skolēnus šie jautājumi kaitina un dzen izmisumā, jo izvēlēties var tikai to, ko pazīst. Profesijas izvēle var sagādāt lielas problēmas, ja pietrūkst tīri praktisku iespēju iepazīties ar šo profesiju darba rezultātu un pašiem tajās padarboties. Paldies karjeras izglītības konsultantei Gundegai Kaugurei par noorganizēto pasākumu, par tikšanos ar Mazās Brīnumzemes izglītības un tehnoloģiju centra meistariem, par iespēju kopīgi mācīties, darboties un izpētīt jaunākos tehnoloģiju un cilvēka roku darba sasniegumus. Foto