Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs / 06.07.2020

booked.net

Jaunumi

Ādažu vidusskolas Eiropas Parlamenta vēstnieki Eiropas Parlamentā Strasbūrā

01Ādažu vidusskolas 5 Eiropas Parlamenta vēstnieki: Kristians Liberts (11.b), Linda Līdaka (11.a), Niklāvs Edvards Grasis (10.b), Keita Jonāne (10.b) un Zane Kraukle (9.e) kopā ar 3 Rīgas skolu vēstniekiem, pārstāvēja Latviju Eiropas Parlamentā Strasbūrā. EUROSCOLA projektā mūsu skola tika pārstāvēta jau septīto reizi. Šī gada diskusiju tēmas, kuras sagatavoja mūsu jaunieši, bija- vide un atjaunojamie resursi, drošība un cilvēktiesības, Eiropas Parlamenta 2019. gada vēlēšanas, Eiropas nākotne un jauniešu bezdarbs.
Ekspedīcija uz Eiropas Parlamentu aizsākās ar Vartburgas pils Vācijā apmeklējumu. Tur gides pavadībā tika gūtas zināšanas par pils vēsturi, kā arī bija iespēja staigāt pa vietām, kur reiz soļus spēruši tādi vēsturiski nozīmīgi cilvēki kā Martins Luters, Rihards Vāgners un Ferencs Lists.
15. februārī tika sasniegts galamērķis - Eiropas Parlaments Strasbūrā. Kristians atceras - mūs īsi iepazīstināja ar dienas kārtību, pēc kā devāmies uz lielo zāli, kurā izvēlētie katras valsts pārstāvji īsi iepazīstināja ar sevi, un mums tika dota iespēja uzrunāt EP viceprezidenti un uzdot sev aktuālus jautājumus par EP darbību, ES nākotni utt. Pēc tam baudījām pusdienas parlamenta kafetērijā, kur mums tika arī dots uzdevums izveidot 4 cilvēku komandu, lai atbildētu uz Eurogame anketas jautājumiem. Pēc tam beidzot bija pienācis laiks sadalīties pa grupām, atbilstoši izvēlētajai tēmai. Grupās jauniešiem tika dota iespēja brīvprātīgi pieteikties uz iespēju vēlāk no prezidija lielajā zālē uzrunāt visus šī Euroscola pasākuma dalībniekus. No kandidātiem demokrātiskā balsojumā tika izvēlēti tie, kas uzstāsies, pēc kā grupā sākās diskusija par tēmām, kuras mērķis bija piedāvāt konkrētus risinājumus aktuālajai problēmai. No Ādažu skolas tika izvirzīti 2 kandidāti - Kristians Liberts (11.b) - Eiropas Parlamenta 2019. gada vēlēšanas un Niklāvs Edvards Grasis (10.b) - Eiropas nākotne. Grupu līderi pēc tam apkopoja visu dalībnieku domas un ieteikumus, un bija jau arī pienācis laiks doties uz lielo zāli. Tur īsi katras grupas pārstāvis izklāstīja grupas galvenās idejas un atbildēja uz klausītāju uzdotajiem jautājumiem, pēc kā zāle balsoja par katru no idejām. Pasākums noslēdzās ar Eurogame finālistu apbalvošanu.
Mājupceļā bija iespēja tuvāk iepazīt Strasbūru un Minheni, Uzkāpt Zalcburgas cietoksnī, iepazīt Vīnes Šēnbrunas pili un Stefana katedrāli, apmeklēt Mersedesa muzeju un Eiropas opservatoriju – ESO Supernova. Foto – Zane, Kristians, Linda, Keita.
http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/other-events/video?event=20190215-1600-SPECIAL (Kristians un Niklāvs Edvards 16:32 – 16:43)

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search