Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs / 06.07.2020

booked.net

Jaunumi

11. februāris – vienotā ātrās palīdzības izsaukumu numura 112 diena

IMG 0674Pirmdien, 11. februārī, Ādažu vidusskolā viesojās VUGD pārstāvji, kas interaktīvu nodarbību veidā ar 1. - 4. klašu skolēniem pārrunāja ar drošību saistītus jautājumus. Katram ir jāatceras vienotais ārkārtas palīdzības izsaukuma numurs 112 – numurs uz kuru jāzvana, kad jāsauc palīgā! Nelaimes brīdī tieši zināšanas par to, kā pareizi rīkoties un, kur zvanīt, var būt izšķirošas.
Nodarbību laikā skolēniem tika atgādinātas situācijas, kad jāzvana 112, kāpēc ir jāzina savs un vecāku tālruņa numurs, adreses, kā arī, kā rīkoties, ja dodies ciemos uz mazāk zināmu apkārtni. Ceram, ka bērni pēc tam šos jautājumus pārrunās arī ģimenē un zinošāki kļūst arī vecāki un vecvecāki. Skolēniem tika atgādināts par to, kas notiek, ja tiek saņemti viltus zvani un, cik svarīgi ir nekavējoties paziņot par negadījumu, zvanot 112, nevis sākotnēji to filmēt vai fotografēt. Sarunās ar skolēniem VUGD darbinieki paskaidroja arī, kā pareizi rīkoties, ja glābšanas dienests sazvanīts nejauši un operatīvo dienestu palīdzība nav nepieciešama.
Latvijā vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112 darbojas jau 22 gadus (kopš 1997.gada). Piezvanot uz 112, iespējams sasniegt četrus glābšanas dienestus – VUGD, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Gāzes dienestu. 112 numurs ir sazvanāms 24/7 un zvans ir bez maksas. Šobrīd Latvijā ik dienu strādā 20 dispečeri, kuri vidēji diennaktī saņem 2500 – 3000 zvanus ar dažādiem lūgumiem palīdzēt. 2018.gadā kopā apstrādāti vairāk nekā 1,2 miljoni ienākošie 112 zvani.
Paldies VUGD darbiniekiem par nodarbībām un par izdales materiāliem!!! Klases stundās kopā ar ugunsdzēsēju glābēju Guntiņu atkārtosim, kad zvanīt 112 un ko ir svarīgi zināt, ja atrodamies ārpus mājām. Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search