Vārda dienu svin: Melānija, Imanta / 19.08.2019

Ādažu vidusskolas kluba “Mazie eiropieši” 5. – 6. klašu grupa ir iesaistījušies LNMM izglītības programmā “Nāc muzejā”

Sut muz 1Sut muz 2Sut muz 3Sut muz 4“Nāc muzejā!” ir izglītības programma, kas veicina iekļaujošas sabiedrības attīstību, rosina empātiju, sapratni un sadarbību. Programmas ietvaros skolas vecuma bērni un jaunieši gūst ne tikai mākslas un kultūras pieredzi, bet arī iespēju labāk izprast savus vienaudžus.
30. janvārī apmeklējot R. Sutas un A. Beļcovas muzeju – dzīvokli skolēni iepazinās gan ar abu mākslinieku darbiem, gan guva priekštatu par karikatūru. Sadarbojoties ar skolēniem no Rīgas Nedzirdīgo internātskolas pētīja dažādu izcilāko karikatūristu darbus, skicēja savas karikatūras. Esam apguvuši arī dažus teikumus zīmju valodā.
Muzeja kuratore spēja atbildēt gan uz skolēnu jautājumiem, gan arī iesaistīt visus dažādu radošu uzdevumu veikšanā.
Muzeja apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Braucot mājās varēja pārliecināties, ka skolēni guvuši lieliskus iespaidus. Šeit daži teikumi no skolēnu teiktā:
“Man patika ar vājdzirdīgajiem bērniem skatīties karikatūras.”
“Man patika uzzināt kaut ko jaunu no žestu – zīmju valodas.”
”Man patika rakstāmmašīna.”
“Man patika, ka varējām uzzīmēt savas karikatūras”.