Vārda dienu svin: Verners, Muntis / 19.09.2020

booked.net

Jaunumi

Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Amatnieka arodu daudzveidība”

IMG 20191217 091246 Copy17. un 18 decembrī 1. klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar skursteņslauķa profesijas pārstāvjiem skursteņslauķiem no Aizkraukles, Jāni Andersonu un vienīgo skursteņslauķi sievieti Latvijā - Līgu Ondzuli.
Viesi iepazīstināja skolēnus ar skursteņslauķa, skārdnieka, mūrnieka profesijām, jo visas šīs profesijas ir cieši saistītas savā starpā. Ja mūrnieks un skārdnieks rūpējas par to, lai būtu pareizi un kvalitatīvi veikti viņu pakalpojumi, tad skursteņslauķa uzdevums ir gādāt par to, lai viss kalpotu labi un ilgāk.
Skursteņslauķi bija sagatavojuši interesantu un skaistu prezentāciju, ko papildināja stāstījums par profesiju rašanās vēsturi un šīm profesijām mūsdienās, darba pienākumiem.
Skolēnus ieinteresēja dažādi neparasti darba instrumenti un to praktiskais pielietojums. Tika rādītas dažādas situācijas, kad darbs ir saistīts ar netīrumiem, lielā augstumā. Mūsu dūmeņos bieži iemitinās dažādas dzīvas radības – zirnekļi, putni, lapsenes Arī šajās profesijās jābūt gatavam rast risinājumu nestandarta situācijās, pieņemt lēmumu atbildīgi un paveikt savu darbu kvalitatīvi.
Iepazīstoties ar skārdnieka, skursteņslauķa un mūrnieka profesijām, tika stāstīts arī par drošību, ko jāievēro darba procesā un ikdienā.
Izrādās skursteņslauķiem ir gan darba, gan parādes tērps. Lielā, skaistā, spīdīgā siksnas sprādze kalpo ne tikai skaistumam, bet arī praktiski. Ar to atspiežoties pret skursteni, tiek pasargāts vēders.
Nodarbības noslēgumā katrs varēja izmēģināt savu roki “skursteņa tīrīšanā”, par labu darbu saņemot algu – īpašu skursteņslauķa konfekti.  Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search