Vārda dienu svin: Andis, Zeltīte / 21.11.2019

booked.net

Jaunumi

IMG 20191121 WA0000IMG 20191121 WA000120. novembrī, pateicoties programmai ,,Latvijas skolas soma”,  sākumskolas aulā, 1. - 2. klašu skolēniem bija iespēja noskatīties 4 latviešu animācijas filmiņas.
“Puslācis” – režisors Nils Skapāns; uzņemta Jura Podieka filmu studijā. Filmas saturs stāsta par to, ka dažreiz gadās pazaudēties, bet tad ir jācenšas atkal atrasties, lai nav pārāk bēdīgi.
“Jāņtārpiņš” – režisore Dace Rīdūze; uzņemta filmu studijā: Animācijas brigāde. Filmiņa stāsta par to, jābūt draudzīgiem, izpalīdzīgiem, jāprot kolektīvā pieņemt citādo.
“Cūkas laime” – režisore Dace Rīdūze. Filmu studija: Animācijas brigāde. Stāsts ir par dabas saudzēšanu, atkritumu savākšanu.
“Kora turneja” – režisors Edmunds Jansons; filmu studija Atom Art. Savdabīga, interesanta animācijas filmu vizuālā izteiksme. Interesanti, bet reālajā dzīvē sastopami gadījumi.
Noslēgumā visi klātesošie iejutās liela kora lomā, jo kā pēdējo animāciju “Joka pēc alfabēts” mūsu sākumskolas kora mākslinieciskās vadītājas Andas Kļaves pavadībā skolēni braši dziedāja līdzi.

IMG 3071 CopyIMG 3074 CopyIMG 3077 Copy IMG 3078 CopyVecakiem Copy20.11.2019. plkst. 19:00 Ādažu vidusskolā, Gaujas ielā 30, Zaļajā zālē vecāki pulcējās uz nodarbību – lekciju vecākiem un skolotājiem “10 soļi, kas palīdz novērst risku veicinošu uzvedību”. Rūpēsimies par saviem bērniem!
Lai ģimenē valda emocionāli siltas attiecības, atklāta komunikācija, vecāku iesaistīšanās, vecāku informētība, hobiji un intereses, izglītotība un pašapziņa.

10 principi, ko iemācīt jaunietim atkarību profilaksē:
   Nebaidies pateikt NĒ.
          Nebaidies no draugu negatīvajām reakcijām.
          Neļauj citiem lemt Tavā vietā.
          Tu drīksti pateikt nē nepaskaidrojot, vari vienkārši aiziet.
   Zini bērnu draugus, kompānijas.
   Kļūsti par bērna uzticības personu.
   Attīsti vaļaspriekus un hobijus.
          Iemāci priecāties bez alkohola.
   Veido atklātas sarunas par alkoholu un narkotikām.
   Esi zinošs par alkoholu, narkotikām.
          Apmainies ar informāciju ar pieaugušajiem, speciālistiem.
          Neļaujies mītu varai.
   Esi paraugs .
          Svarīgāk ir tas, ko Tu dari, nevis vārdi, ko runā!
   Iemāci drošības stratēģiju.
          Plāno uz priekšu. Iemāci kā nekļūt par upuri kādam lietotājam.
          Kam piezvanīt, ja problēmas - dienā/naktī.
          Zināt ar ko/kur doties.
          Nevienu nenoraksti! Pat ja lietotājs, dod cerību.
   Runā - māci uzņemties atbildību par savu dzīvi, veselību, drošību.
   Meklē palīdzību.
          Ja jūti, ka bērnam ir problēmas, meklē palīdzību.

0 zim k CopyĀdažu vidusskola iesaistījās bērnu zīmējumu konkursā par gruzīniem un latviešiem.
19. novembrī apbalvoja skaistāko zīmējumu autorus. Sveicēju vidū bija arī Dušeti pašvaldības (Gruzija) un Šaķu pašvaldības (Lietuva) pārstāvji. No Ādažu vidusskolas pateicību ieguva: Eva Evelīna Bokmane (8.e), Marta Kristiāna Bulāne (8.c), Paula Ludborža (8.g), Klaudija Lībere (9.a), Jānis Grāvītis (9.a), Paula Tāluma (9.e), Darja Grafova (9.d). Simpātiju balvu no Ādažu novada domes priekšsēdētāja saņēma Eva Evelīna Bokmane (8.e). Apsveicam! Paldies skolotājai Dacei Matisonei!   Foto

IMG 20191118 WA0019 Copy100 gadi Bermontiādei! Šogad šī notikuma būtībai tiešām ir Lāčplēša spēks! Jo Latvijas sirdī tās ir neizdzēšamas atmiņas un nozīme šodienai. Smeļoties zināšanas, ko dod liecības par 1919. gada kaujām Latvijā, 8. novembrī nodarbības laikā, 4.g klases skolēni jutās saviļņoti, ka brīvība mūsos strāvo, tieši senču paveiktā dēļ. Vēl, jo vairāk apziņa, ka starp Latvju kareivjiem, “aizstāvju rindās stājās pāris gadus vecāki bērni par mums” – domāja 4. klase, ko varēja paveikt latvieši, kuriem bija niecīgs kaujas aprīkojums? Latviešu galvenais ierocis bija “smadzenes”. Tikai ar prātu, stipru gribu un Dievpalīgu varēja nonākt pie uzvaras. Paldies tā laika varoņiem, kuri nesuši mums uzvaru un brīvību! Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma”, ļoti interesantās aktivitātēs bija iesaistīti 4.g klases skolēni, Latvijas Kara muzeja nodarbībā “Lāčplēša dienas nozīme”. Skolēniem bija iespēja gūt dziļāku izpratni, izjūtot Kara muzeja iekārtoto vidi ar dažādiem eksponātiem un dokumentu materiāliem.   Foto

20191112 120736 Copy

12. novembrī ESF projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" ietvaros  8.e klases skolēniem bija iespēja iepazīties  un piedalīties Bērnu zinātnes centra „Tehnoannas pagrabi” organizētajās nodarbībās. 
Skolēni brīvā un nepiespiestā atmosfērā varēja pētīt un izzināt ar dabaszinībām, ķīmiju un fiziku saistītās parādības. Ļoti interesanta bija nodarbība planetārijā, kur sekojām līdzi zvaigžņu stāstiem un tai pašā laikā vērojām skaņas kustību akustiskajā kupolā.
Tāpat aizraujošas bija paraugdemonstrējumi ar uguni un gāzi.
Pēc nodarbībām zinātnes centrā skolēni devās uz kinoteātri, lai noskatītos jauno mākslas filmu "Dvēseļu putenis". Filma ir patriotiska, emocionāla, liek domāt!  Foto

Emils2Emils14.e klases skolēni 15.11.2019., pateicoties programmai ,,Latvijas skolas soma”, apmeklēja Latvijas Leļļu teātra izrādi ,,Emīls un Berlīnes zēni”. Ļoti interesanti bija vērot izrādi, jo skolēni bija lasījuši E. Kestnera grāmatu “Emīls un Berlīnes zēni”. Šis bija stāsts par īstu draudzību - Emīls Tišbeins, zēni un Ponija Cepurīte bija īsta komanda - viens otru atbalstīja un uzmundrināja. Tā bija brīnišķīga iespēja nokļūt bērnības pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. 19 mūsu klases skolēniem šis bija pirmais Latvijas leļļu teātra apmeklējums.
Pēc izrādes skolēni dalījās ar saviem iespaidiem:
Mani izrādē pārsteidza milzīga izmēra, kustīgas kartona lelles un mūziķi, kuri visu izrādi spēlēja.
Mani sajūsmināja aktierspēle, jo sevišķi aktieris, kurš atveidoja Emīlu.
Man izrādē patika Emīls, visa viņa komanda, jo lieliski izmeklēja kā detektīvi. Viņi bija vienoti, draudzīgi un neatlaidīgi.
Man izrādē patika arī Emīla vecmāmiņa, jo viņai piemita lieliska humora izjūta.
Man vislabāk patika, ka Emīls Tišbeins vilcienā piesprauda ar milzīgu saspraudi. Zēns atcerējās to tiesā un pierādīja, ka nauda ir zagta. Man patika, ka viņi izdomāja sazinoties dažādas paroles.
Man patika, ka Emīls Tišbeins, Berlīnes zēni nepadevās grūtību priekšā un ieguva lielu naudas balvu.
Man patika, ka Berlīnes zēni nevis ignorēja Emīlu, bet nāca palīgā. Viņiem bija atjautīgs plāns kā atgūt pazaudēto naudu.
Man izrādē patika Emīls, jo zēns no Neištates bija drosmīgs. Viņš centās ne tikai pats atgūt  vecmāmiņai sūtīto naudu, bet arī pieņēma citu palīdzību.

IMG 20191118 WA0001 Copy15. novembrī Ādažu sākumskolā, svinējām Latvijas 101 dzimšanas dienu.
Ar skolas direktora sveicienu un Latvijas valsts himnu, varēja sākties svētku koncerts, kurā baudījām brīnišķīgu sākumskolas koru sniegumu, mākslinieciskās vadītājas Andas Kļaves vadībā; deju kolektīva “Rūta” tautas deju soļus, latviešu tautas dejās – paldies sakot, pedagoģēm Inārai Mičulei, Vitai Reinboomai, Nataļjai Martirosjanai, Ievai Zviedrei, Ditai Grīnbergai un Annai Tretjakovai. Pateicamies filmiņas par Latviju un Ādažiem veidotājai Jolantai Osītei. Un paldies mazajiem dzejas deklamētājiem, kā arī vecākiem un visiem skolas prātiem un čaklām rokām koncerta tapšanā.
“Paldies, ka varam būt kopā draudzīgā skolas saimē. Kopā darot – būt Latvijai!” skolotāja Liene Klēvere.  Foto

IMG 20191117 150000 CopyLatvijas Valsts dzimšanas dienas priekšvakarā, 17. novembrī, 9.e klase piedalījās izdzīvošanas piedzīvojumā "Latviešu strēlnieki Ķemeru purvos". Tā bija lieliska iespēja katram klases jaunietim izjust latviešu strēlnieku cīņu gaitu, apskatīt kauju vietas, veikt atbildīgus un mazliet bīstamus uzdevumus vācu pozīciju priekšā. Spēle interesantā veidā māca jauniešiem par strēlnieku gaitām. Šī 1. Pasaules kara notikumu simulācija un iedziļināšanās latviešu strēlnieku cīņu gaitās viennozīmīgi padziļināja izpratni par Latvijas vēsturi. Spēli - simulāciju vadīja vēsturnieks Māris Ribickis. Paldies, Māri.   Foto

IMG 20191112 144000 CopyNedēļā starp diviem Valstij nozīmīgiem datumiem 11. un 18. novembri, 9.e klase ar klases audzinātāju Inesi Laubenbahu apmeklēja Nacionālā teātra izrādi "Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris". Šī izrāde ir par Latvijas Valsts dibināšanas brīdi, kas pasniegta jauniešiem interesantā un interaktīvā veidā. Kā rakstīts izrādes anotācijā: "Valsts dibināšanas dienas simulācija, iespēja pašiem personīgi atgriezties 100 gadus senā pagātnē, Rīgā, Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca gan drosmīgi un stratēģiski valstiski domājoši, gan vienkārši avantūristiski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju. Starp patriotiski un jūsmīgi noskaņotiem, bija arī skeptiski un visu apšauboši cilvēki, starp gudriem un erudītiem – apjukuši – visas šīs balsis skanēs jums ausīs, un jums būs jāizšķiras, pie kuriem vēlaties piederēt jūs." Patiešām, balsis skanēja ausīs, jo katram izrādes apmeklētājam tika izsniegtas austiņas un vadības pults ar četriem audio kanāliem. Ar šiem rīkiem katrs jaunietis pats mazliet modelēja savu izrādi.   Foto
Vērtējums - patika, ļoti patika, bija interesanti, bija par īsu. Daudz laimes Latvija!

IMG 3002 Copy

Šodien skolā ievijās Latvijas ceļš – tāds krāšņs un bagātīgs, dāsns un interesants. Ceļš, kurš ir atvedis mūs visus šurp, lai svētku priekšvakarā mēs visi kopīgi izstaigātu Latvijas ceļus un novadus, apstājoties, ieklausoties un aizdomājoties, jo es dzīvoju vietā, kur Gauja viļņus uz jūru nes, kur māju logos uguns deg, kur miglas vāli tik balti, kur ābeļdārzos āboli smaržo, kur ceriņos meklējam laimi, kur dārzos visskaistākās puķes zied, Es dzīvoju zemē, ko par Latviju sauc.
Česlavs Batņa, Ādažu vidusskolas direktors: “Rīta pastaigā varbūt tu pagūsi saķert vējā virpuļojošo pēdējo rudens lapu un aizdomāties par to, kur sākas un kur beidzas Latvijas ceļš! Šī taka, šis lielceļš ved mūs pretī nākotnei, apstājoties un aizdomājoties par to, ka katru gadu, pieminot Latviju svētku reizē, tās ceļi kļūst garāki un garāki! Droši ejiet pa sev izvēlēto ceļu, apzinoties, ka tie atbalsojas Latvijas sirdī!” 
Daudz laimes, Latvija! Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2019 Ādažu vidusskola

Search