Vārda dienu svin: Marianna, Ginters, Guntra / 20.09.2019

booked.net

Jaunumi

20190913 090738 CopyAPSVEICAM!!! Ādažu vidusskolas Velo pulciņa dalībnieks Ernests Brigmanis-Briģis, iekļūstot valsts izlases sastāvā, pārstāvēja Latviju Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Ženēvā (Šveicē) laika posmā no 12.09. līdz 15.09.2019.
Ernests kopā ar savu skolotāju Evu Jākobsoni un pārējiem izlases dalībniekiem no Baložu vidusskolas, kā arī pārstāvi no CSSD - Valdu Kjasperi, septembra vidū devās uz startiem Šveicē.
Brauciens un sacensību dienas noritēja ļoti spraigi un dienas plānojums dažbrīd bija, pat 14 stundu garumā. Treniņi rīta agrumā un vēlu vakaros, kā arī teorētiskās nodarbības ceļā uz Šveici. Rezultātā, Latvijas komanda 22 valstu konkurencē, ieguva augsto 4. vietu, tikai 1punktu atpaliekot no 3. vietas. Uz goda pjedestāla šoreiz kāpa Čehijas, Slovākijas un Serbijas komandas.
Pēc labi padarīta darba, sacensību organizatori bija sarīkojuši pārsteigumu bērniem - ekskursiju uz Šokolādes muzeju, pils apmeklējumu pie Ženēvas ezera un nelielu pašas Ženēvas apskati. Arī sacensību dienas noslēgumā bērni varēja baudīt iluzionista priekšnesumu, kā arī paši tajā arī piedalīties.
Ceļā uz mājām, mūsu komandas dalībnieki baudīja vēl vienu pārsteigumu- izklaidi atrakciju un atpūtas parkā, ko kā balvu bērniem pēc grūta darba, bija sagādājusi mūsu CSDD un Valda Kjaspere.
Cerēsim, ka arī nākamajos gados, kādam no Ādažu skolas Velo pulciņa dalībniekiem izdosies iekļūt valsts izlasē un kāpt uz pjedestāla Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās! Tam nepieciešama liela neatlaidība, grūts un pamatīgs darbs. Lai veicas!!!   Foto

MD 0 CopyStarptautisko miera dienu 1981. gadā ieviesa ANO Ģenerālā asambleja. Šajā dienā tiek rīkoti izglītojoši un informatīvi pasākumi par miera jautājumiem. Šajā dienā visi cilvēki tiek aicināti ne tikai aizdomāties par mieru, bet arī veikt nepieciešamos soļus tā saglabāšanai.
Keitas Jonānes (11.b) uzruna: “Šodien, 19. septembrī, mēs svinam starptautiskās miera dienas svētkus. Šajā laikā visas pasaules skolas stāda kokus. To rīko ENO – globāla virtuāla skola un tīkls ilgtspējīgai attīstībai. Šī akcija aizsākās tādēļ, ka pasaule sāka saskarties ar nopietnām vides problēmām. Vide nav ne tikai viens iestādīts koks, bet arī mūsu atturīgā, skaistā un visiem tik mīļā Latvijas daba. Par dabu būtu jādomā mums visiem - gan jauniem, gan veciem. Šajā akcijā piedalās 10 000 skolu. Ādažu vidusskolas Eiropas klubs šajā akcijā piedalās no 2005. gada, stādot koku kā miera un stipruma simbolu. Šis jau ir 12 gads iesaistoties šajā projektā un tā jau ir kļuvusi kā tradīcija mūsu skolā. Tas ir mūsu, kā iedzīvotāju pienākums, kopt un saudzēt savu apkārtējo vidi. Lai mūsu iestādītie koki aug stipri un vareni! Un to spēks, lai mājo mūsos!”   Foto

IMG 2535IMG 2536IMG 2540IMG 254119. septembrī 6.c un 6.d klašu skolēniem notika grupu nodarbība “Es vairs neesmu bērns!” par cilvēka ķermeņa nobriešanu pubertātes laikā, lai sniegtu jauniešiem pamatzināšanas par savu ķermeni un palīdzētu izprast dažādās emocijas, kuras viņi piedzīvo pubertātes laikā.
Ar jauniešiem nodarbību laikā tiek diskutēts par psiholoģiskajām un fizioloģiskajām pārmaiņām, kas notiek pubertātes laikā. Īpaša uzmanība tiek pievērsta jautājumam, kā saprasties ar vecākiem un pretējo dzimumu. Grupu nodarbības notika atsevišķi meitenēm un atsevišķi zēniem. Gan meitenes, gan zēni varēja uzdot vēl neskaidros jautājumus un saņemt atbildes uz tiem.
Paldies biedrības "Papardes zieds" speciālistiem: Ritai Kubuliņai un Gatim Pavāram.
6.aeg klašu skolēniem nodarbība “Es vairs neesmu bērns!” plānota un notiks 23. septembrī, bet 6.bl klašu skolēniem 25. septembrī.

IMG 2477 CopySadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, 17. un 18. septembrī Ādažu vidusskolas 1. klašu skolēniem tika organizēts izglītojošs pasākums par personīgo higiēnu.
Nodarbības laikā skolēni noskatījās animācijas filmu „Par Janča punci un tīrām rokām”, piedalījās diskusijā par redzēto, saņēma ieteikumus, piedalījās “Bingo spēlē”, uzskatāmi redzēja eksperimentu par mikrobu izplatīšanos un piedalījās kopīgās aktivitātēs spēlējot “Pareizo pāru spēli”
Šajā nodarbībā, uzskatāmā veidā, skolēniem tika sniegta informācija par to, kā baktērijas pārnēsā cilvēki un dzīvnieki, un kā tās ietekmē cilvēka organismu. Tāpat tika sniegti ieteikumi, kā rīkoties, lai pasargātu sevi no daudzām infekcijas slimībām.
Skolēni praktiskā veidā apguva pareizu roku mazgāšanas tehniku.
Pēc nodarbības skolēni saņēma vairākus izdales materiālus: krāsojamo uzdevumu grāmatiņu “Higiēnas ABC”, dvielīti un uzlīmes, kā arī plakātu ar informāciju par to, kā pareizi jāmazgā rokas un kad obligāti tas jādara, kā arī galda spēli un ieteikumus klases audzinātājai tālākam darbam ar skolēniem, lai nostiprinātu nodarbībā apgūtās prasmes. Pēc nedēļas, kas skolēni būs rūpīgi sekojuši līdzi savai higiēnai, aizpildījuši uzlīmju lapu saņems DIPLOMU. Sekosim līdzi roku tīrībai! Būsim veseli!   Foto

Ekosk 19 1

Pirmdien, 16. septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana. Šogad 129 skolas saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu, bet vēl 49 skolas ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu. Lepojamies, ka pie Ādažu vidusskolas lepni plīvos
Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau 17 gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas vairāk kā 200 izglītības iestādes, tai skaitā arī Ādažu vidusskola, bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk nekā 51 000 skolu. Iesaistījāmies Ekoskolu programmā, jo, esam gatavi un vēlamies savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai skolas kolektīvam, bet arī pašvaldībām, jo līdztekus citiem mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.
Šogad darbosimies Ekoskolā vēl aktīvāk un iformēsim turpmāk par savām aktivitātēm skolas līmenī!  Foto

IMG 2474IMG 2475Veselība ir vērtīgākais, kas mums ir, tāpēc zināšanas un prasmes veselības saglabāšanā ir pamats tam, lai mēs varētu veidot laimīgu dzīvi, piepildīt savus sapņus un sasniegt mērķus.
13. septembrī 10. klašu meitenes piedalījās nodarbībā - seminārā par krūšu veselību un to pašpārbaudes veikšanu. Katra cilvēka uzdevums ir saprast sava ķermeņa valodu. Būtiski ir tas, lai būtu veselas un darītu visu, lai saglabātu savu veselību. Rūpēsimies par sevi! Paldies dakterei Guntai Frīdenbergai ar ārsta praksi ginekoloģijā, dzemdniecībā un psihoterapijā.
Ja ir palicis kāds neatbildēts jautājums ir iespēja to uzdot sūtot uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un saņemt atbildi videoierakstā SPKC Facebook mājas lapā.

IMG 2435 Copy

11. un 12. septembrī skolā viesojās Ādažu pašvaldības policijas inspektore darbā ar nepilngadīgajiem Inga Meija.
Nodarbības “Mana Drošība” laikā, ar 1. klašu skolēniem tika pārrunāti ar drošību saistīti jautājumi sākot no brīža, kad skolēns dodas ārā no mājām: uzvedība, piesprādzēšanās vieglajās automašīnās, gājēju pāreju šķērsošana, ielas šķērsošana, ja tuvumā nav gājēju pārejas, kā arī jautājumi, kas saistīti ar došanos mājās: kas izņem no skolas, kas pieskata, kā rīkoties, ja mājās paliek viens un ir zvans pie durvīm, utt. Tika pārrunāta glābšanas dienesta izsaukšana, informācija, kas jāpasaka. Inspektore pārrunāja ar skolēniem arī jautājumus par uzvedību skolā, par skolas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu, par atbildību par savām lietām, savām mantām, par skolēna dokumentiem – par skolēna apliecības nepieciešamību un tās nēsāšanu līdzi.
Nodarbības laikā visi skolēni aizpildīja un parakstīja DROŠĪBAS LĪGUMU, apliecināja, ka par savu drošību rūpēsies paši - būs uzmanīgi un atbildīgi.
Skolēni saņēma atstarojošas vestes, ko uzģērbt, lai labi būtu redzami visos laika apstākļos, it īpaši krēslainajās un tumšajās diennakts stundās. Lai veiksmīgs un drošs mācību gads! Foto 

20190906 103600 Copy2019. gada pavasarī Ādažu vidusskola bija viena no 49 Latvijas skolām, kas atsaucās uzaicinājumam un piedalījās Tiesībsarga izsludinātajā konkursā “Esi radošs - # Radi Likumu!”, t.i., skolēni pārrunāja Bērnu tiesību aizsardzības likuma punktus un centās tos izteikt jauniešiem draudzīgā valodā (Plašāka informācija par konkursu https://ej.uz/RadiLikumu_Konkurss, iesniegtie radošie darbi https://ej.uz/RadiLikumu_RadosieDarbi un https://ej.uz/RadiLikumu_Rezultati ).
2019. septembrī notika Bērnu tiesību aizsardzības likuma jauniešiem draudzīgā valodā atklāšanas pasākums uz kuru devās arī Ādažu vidusskolas 8.b (audzinātāja Eva Jākobsone) un 9.a (audzinātājs Arnolds Laizāns) klašu kolektīvi, kuri savus darbus iesūtīja konkursa organizatoriem. Programma Pasakaini pavadīta diena, gandarījums par paveikto. Foto
Ikvienam ne tikai ir jāzina savas tiesības, bet arī tās ir jāizprot, tāpēc paldies par bukletu “Bērnu tiesību aizsardzības likums jauniešiem draudzīgā valodā”, ko turpmāk varēs izmantot ikviens Buklets

JSDFfin 1JSDFfin 2JSDFfin 3JSDFfin 4Jauno Satiksmes dalībnieku forums 2019 – dalība Latvijas izlases veidošanas apmācības programmā
Ādažu vidusskolas 6. a klases skolēni Ernests Brigmanis-Briģis un Valters Volkolakovs iekļuva Latvijas izlases kandidātu vidū un tika uzaicināti piedalīties Latvijas izlases veidošanas apmācības programmā. Apmācības programma bija kā periodisks mācību un pārbaudījumu cikls –pirmais posms – jūlijā. Noslēgumā dalībnieki kārtoja eksāmenu (praktiskā braukšana, velosipēda uzbūve, satiksmes noteikumi un satiksmes drošība). Apkopojot eksāmenu rezultātus, tika noteikti 8 labākie (4 meitenes un 4 zēni), kuriem piedāvāja piedalīties mācību un pārbaudījumu darba otrajā posmā. Lepojamies, ka Ernests bija viens no spēcīgākajiem zēniem. Otrais posms – augustā. Ernests uzrāda augstus rezultātus eksāmenā un saņem piedāvājumu pārstāvēt Latviju Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās. Trešais posms - nosauktie Latvijas izlases dalībnieki - 2 meitenes un 2 zēni, to vidū Ernests Brigmanis-Briģis, un 2 pedagogi, to vidū skolotāja Eva Jākobsone, piedalījās komandas saliedēšanas mācību nodarbībām (praktiskā braukšana, velosipēda uzbūve, satiksmes noteikumi un satiksmes drošība) un ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas Latvijas Velo sacensībās Šveicē laika posmā no 10.09.-17.09.2019. Veiksmi Latvijas komandai!!!

IMG 24352019./2020. mācību gadā Ādažu vidusskolā savas pirmās skolas gaitas uzsāka 170 pirmklasnieki. Šī diena bija gaidu un satraukuma pilna ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem. Skola ir kaut kas jauns, kur ir jauni noteikumi un darbības. Tagad jāpāriet no rotaļu spēlēm pie sistemātiska darba. Bērniem jauna loma – skolēns. Pirmās klases skolēnam ir nozīmīgi tikt pieņemtam skolas dzīvē. Ja skolēni tiek iekļauti klasē un skolā, viņi ir pārliecināti par sevi – droši pauž savu viedokli, spriež, dalās pārdzīvojumos. Par veiksmīgu adaptāciju liecina skolotāju un skolēnu savstarpēja sadarbība, attiecības.

Aizritējusi pirmā nedēļa skolā... Tik daudz jaunu iespaidu... 1. klašu skolēni kopā ar audzinātājām centušies iepazīt skolas dzīvi, pielāgoties skolas ritmam. Tas nav viegli, bet skolēni ir apņēmības un cerību pilni, ka viss izdosies, jo mācību procesā palīdzēs gan modernās klašu telpas, gan iespēja atpūsties skolas pagalmos, rotaļu telpā un bibliotēkā. Skolēniem ļoti patīk jaunā ēdināšanas kārtība, kad katrs pats sev var servēt ēdienu, uzlikt to, ko vēlas un cik vēlas. 6. septembrī viesojoties pie direktora, skolēni apliecināja, ka viņi zina, ko grib un zina, ko vēlas sasniegt. Jauki! Kopīgi veidotā vizītkarte, kurā ir katra skolēna darbiņš ir kā apliecinājums tam, ka kopīgi sadarbojoties viss izdosies!   Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2019 Ādažu vidusskola

Search