Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija / 23.09.2020

booked.net

Horizontālie sākuma raksti

Informācija par VBTAI Konsultatīvo nodaļu

Informācija par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultatīvo nodaļu un pieteikšanās kārtību bērna ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes problēmām konsultēšanai un atbalsta programmas izstrādei

Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsta sistēmas pilnveide bērniem ar saskarsmes grūtībām, uzvedības traucējumiem un vardarbību ģimenē” ietvaros Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā ir izveidota Konsultatīvā nodaļa, kuras sastāvā ir dažādu jomu speciālisti: divi sociālie darbinieki, divi psihologi, atkarību profilakses speciālists, speciālais pedagogs un psihiatrs.

Konsultatīvās nodaļas speciālistu uzdevums ir nodrošināt bērnu uzvedības traucējumu un saskarsmes grūtību identificēšanu, piecu gadu laikā izstrādāt un īstenot atbalsta programmu 1000 bērniem ar saskarsmes grūtībām un uzvedības traucējumiem. Multidisciplinārā speciālistu komanda ļaus sekmīgāk identificēt uzvedības traucējumus un saskarsmes grūtības, kā arī noteikt nepieciešamos atbalsta pasākumus.

No šā gada 3.oktobra tika atvērts pieraksts konsultācijām un atbalsta programmas izstrādei bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes problēmām Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (turpmāk – VBTAI) Konsultatīvajā nodaļā (turpmāk – Nodaļa). Nodaļa atrodas Ventspils ielā 53, Rīgā, kontakttālrunis uzziņām: 67359129., e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Klātienes konsultācijas Nodaļā tiks nodrošinātas ar šā gada 1.novembri.

Bērnu konsultācijai un atbalsta programmas izstrādei Nodaļā var pieteikt:

 1. bērnavecāki;

 2. aizbildņi;

 3. bērnu ārpusģimenes aprūpes iestāžu vadītāji;

 4. bāriņtiesas (gadījumā, ja individuālā atbalsta programma jāizstrādā bērnam, kurš ievietots audžuģimenē).

Lai Nodaļa varētu sniegt konsultāciju un izstrādāt atbalsta programmu bērnam, VBTAI ir jāiesniedz iesniegums un aizpildīta Sākotnējās novērtēšanas anketa (pieejami VBTAI mājas lapā www.bti.gov.lv, vietnē: http://www.bti.gov.lv/lat/esf_projekts_/pieteiksanas/.

Iesniegumu un aizpildītu Sākotnējās novērtēšanas anketu var iesniegt:

 1. personīgi;

 2. nosūtot pa pastu (adrese - Ventspils iela 53, Rīga, LV-1002);

 3. elektroniska dokumenta formā (uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Konsultatīvās nodaļas speciālisti, atbilstoši bērna uzvedības problēmām:

 1. veiks bērna uzvedības diagnostiku;

 2. sniegs konsultācijas bērna vecākam, citam likumiskajam pārstāvim vai aprūpētājam;

 3. izstrādās bērna individuālo atbalsta programmu 12 mēnešiem;

 4. sadarbosies bērna individuālās atbalsta programmas periodā ar bērna vecāku,

 5. citu likumisko pārstāvi vai aprūpētāju, iesaistītajām valsts un pašvaldību institūcijām, piemēram, sociālo dienestu, izglītības iestādi u.c.  

Papildus informācija: VBTAI no 2016.gada aprīļa līdz 2021.gada martam īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu Nr.9.2.1.3/16/I/001 “Atbalsta sistēmas pilnveide bērniem ar saskarsmes grūtībām, uzvedības traucējumiem un vardarbību ģimenē” , lai pilnveidotu atbalsta sistēmu bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām, viņu likumiskajiem pārstāvjiem vai aprūpētājiem, kā arī pašvaldību speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar šiem bērniem. 

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search